reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2017

Czy jesteś za tym by zamknąć wątek wrześniówek ?

  • Tak

    Głosów: 22 50,0%
  • Nie

    Głosów: 15 34,1%
  • Nie mam zdania.

    Głosów: 7 15,9%

  • Wszystkich głosujących
    44
  • Ankieta zamknięta .
Haha tylko jak tu się zmusić o tej godzinie do jedzenia. Najpóźniej o 23 może byłabym w stanie coś zjeść[emoji4]

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tak ale po śniadaniu miałam niecałe 130. Mysle, że miał wpływ chleb. Chociaż znów dziwne bo słodycze mi tak nie podnoszą

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
jedzenie o poznych godzinach jest roznie ...
Jedna Pani Diabetolog mi powiedziala ze warto pisac co sie je i o ktorej godz bo czasami cos konkretnie nam podnosi cukier i poniej to wyelmninowac
 
Np. Po herbacie z łyżeczką miodu mam cukier 88. Chciałam sprawdzić czy przy śniadaniu miał wpływ miód na wynik i wychodzi, że nie.
Ogólnie cukier jest ok, tylko zdarza się czasami na czczo 92-93, ale też nie zawsze bo dziś był 88, a wczoraj 90.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Rozumiem Cie, ja osobiscie tego nie pojmuje teraz jak biore insuline nie zdarzylo mi sie miec za wysoki cukier, ale wczesniej .... rano no i czesto nawet przed snem mierzyla mialalam 88 a rano 93 np.
Teraz jak zjem loda np. potrafie po 1 h miec 100 a zjem obiad ( tez nie do konca to co powinnam mam 135)
 
Moja rada to spisz przez kilka dni cukier szcegolnie naczo ( bo u mnie to byl problem reszta ok) i wtedy do diabetologa.
 
Tak zrobię ale z ostatnich 3 dni jest ok. Te normy czasami są chore. Wiem, że to dla dobra maluszków ale kiedyś norma w ciąży była naczczo do 95 i nie było problemu.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@MamaDoris tak u mnie tylko dieta , ale nie jest jakaś mega restrykcyjna ... Jem więcej posiłków żeby ten cukier cały dzień był na stałym poziomie no i odstawiłam słodkie . Oczywiście pozwalam sobie czasem :) inaczej bym chyba oszalała bo bardzo lubię zajadać się słodyczami [emoji14]

Receptę na paski mi wypisuje ginekolog, myślę że rodzinny też może wypisać. Ja mam glukometr countur one . Przed kłuciem masuje mocno opuszek a jak za mało wyleci (rzadko się to zdarza) to masuje dłoń od dołu żeby nie fałszować wyniku .

Mi kazali mierzyć godzinę po rozpoczęciu posiłku o tak mierze .
A na wysokości cukru może mieć nie tylko wpływ jeden pojedynczy produkt ale też to z czym jest połączony . Np ten sam chleb z innym obkladem i większą ilością warzyw może dać mniejszy wynik , ogólnie u każdego inaczej. Na FB jest fajna grupa cukrzyca ciążowa , bardzo dużo jest tam przydatnych informacji.


hchylhb820bsn4sa.png
 
reklama
@Jouliettka ja też mam cukrzycę, kłuję się od walentynek;) Ale sama dieta wystarcza. Z tą cukrzycą myk polega też na tym, że im bardziej rano tym bardziej powinno się uważać z jedzeniem, im później tym więcej można sobie pozwolić. Ja np. na śniadanie absolutnie nie mogę nic z nabiału i jem max. kromkę razowego chleba. A potem mogę "szaleć", ostatnio to już w ogóle nie wiem co bym musiała zjeść by normę przekroczyć. I w cukrzycy ciążowej poziom cukru mierzy się po godzinie od rozpoczęcia posiłku, a nie jak przy zwykłej cukrzycy po dwóch. Na pewno n ie po zakończeniu. Dodatkowo moja diabetolog kazała mi pić około północy szklankę mleka. Mój glukometr to one Touch select plus, potrzeba kilku dni by nabrać wprawy z kłuciem, ale szczerze to ja i tak naciskam na palec by krew wypłynęła
 
Do góry