reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍂🍁Wrześniowe kreski🍂🍁

reklama
Najlepiej, aby odstep od ostatniego posilku wynosil okolo 12h. Dzien przed nie powinnas się rowniez mocno forsować, bo zbyt duży wysiłek może spowodować ze wyniki będą niewiarygodne. Nie zalecane jest też mycie zębów rano.
mam nie myć zębów? :o ale tak w ogóle... nosze aparat typu nakładki inie umycie zębów rano jest nie do przejścia dla mnie.
dzięki za wskazówki, bo właśnie o to mi chodziło z posiłkiem i ćwiczeniami :)
 
A ! I muszę trochę poskarżyć na mojego, robiłam dzisiaj wieczorem jedzenie do pracy (tortilla z kurczakiem i warzywami) mój ostatnio ma awersję do warzyw i nie lubi się z sałatą od zawsze, za to orzechy wróciły do łask po słabych wynikach ( ruch progresywny 9% tylko). Mamy zwyczaj , że to on pakuje jedzenie do pracy rano, szykujemy na zmianę, szkoda, że ja muszę tak podpisywać🫣 dodam, że supli i orzechów sam pilnuje, za to z tymi warzywami jest straszny kłopot ostatnio...
Macie jakieś wskazówki, rady jak zachęcić, fajne przepisy wegańskie/ wegetariańskie , które smakowały Waszym facetom? Jeśli tak to będę wdzięczna🙂 nie chodzi tylko o kwestie nasienia, ale ogólnie zdrowotne i samopoczuciowe.
A jak z zupami? Je, lubi? Ja przy anemii robiłam sobie bombe witaminową w postaci zupy krem brokułowej z ciecierzycą i mój mąż jest teraz jej największym fanem. W zupach, kremach możesz przemycić masę warzyw.
I może są jakiekolwiek warzywa, które toleruje? Smaki jakie lubi?
 
mam nie myć zębów? :o ale tak w ogóle... nosze aparat typu nakładki inie umycie zębów rano jest nie do przejścia dla mnie.
dzięki za wskazówki, bo właśnie o to mi chodziło z posiłkiem i ćwiczeniami :)
ja mam nakładki po ściągnięciu aparatu 😂 w tym momencie tylko na noc ale jakoś przepłukałam wodą bo w zasadzie nie wiedziałam czy mogę myć czy nie
 
Ja właśnie dziś dostałam skierowanie na badanie drożności jajowodów i lekarka powiedziała, że przy ureoplasmie często robią się zrosty, ja mam od minimum 2 lat. Tzn od 2 lat wiem że mam ureoplasme ale do tej pory lekarze niezbyt się tym przejmowali.
Mi na badaniu drożności jajowodów wyszło że jeden jest niedrożny a w drugim jest lekki przepływ ale z zatorami. Nie wiem czy to przez ureaplasme czy przez poronienie ale całkowicie niedrożny jest ten z którego wcześniej miałam ciążę (tą straconą).
 
przypomnij proszę bo nie pamiętam , byłaś na USG ? Bo u mnie wychodziły jasne mega , dzisiaj rano pierwszy był trochę ciemniejszy a za godzinę już był mocniejszy i kreska była prawie taka sama , myślę że pik był popołudniu . Byłam na monitoringu więc wiem że pęcherzyk był ,pytanie czy pękł ale myślę że tak . Ogólnie też mam długie cykle bo 27-34 więc raczej nie powinnam mieć teraz owu ale przez stymulację jest wcześniej ☺️
no właśnie nie miałam USG. To mój pierwszy miesiąc mierzenia temperatury więc też za bardzo nie wiem jeszcze co jak z czym. Dopiero rozważam monitoring.
 

Załączniki

  • IMG_6100.jpeg
    IMG_6100.jpeg
    42,7 KB · Wyświetleń: 44
  • IMG_6102.jpeg
    IMG_6102.jpeg
    83,9 KB · Wyświetleń: 51
A ! I muszę trochę poskarżyć na mojego, robiłam dzisiaj wieczorem jedzenie do pracy (tortilla z kurczakiem i warzywami) mój ostatnio ma awersję do warzyw i nie lubi się z sałatą od zawsze, za to orzechy wróciły do łask po słabych wynikach ( ruch progresywny 9% tylko). Mamy zwyczaj , że to on pakuje jedzenie do pracy rano, szykujemy na zmianę, szkoda, że ja muszę tak podpisywać🫣 dodam, że supli i orzechów sam pilnuje, za to z tymi warzywami jest straszny kłopot ostatnio...
Macie jakieś wskazówki, rady jak zachęcić, fajne przepisy wegańskie/ wegetariańskie , które smakowały Waszym facetom? Jeśli tak to będę wdzięczna🙂 nie chodzi tylko o kwestie nasienia, ale ogólnie zdrowotne i samopoczuciowe.
a może smoothie? Można dorzucić awokado, buraka, pietruszkę, seler naciowy itp?
 
U mnie 9dpo i biel absolutna. Dodatkowo spadek temperatury o 0.2 więc to pewnie byłoby na tyle w tym cyklu. Ale coś tam jeszcze zatestuje 😢
trzymam kciuki 💚 powiem Wam, że staram się robić te pomiary temperatury o podobnych godzinach, ale małe dziecko w domu to znacząco utrudnia.. czasem obudzi się wcześniej, czasem pośpi dłużej. Najgorzej jak się budzi wcześniej i muszę do niego wstać wtedy nie wiadomo czy robić ten pomiar szybko o np. 4:30 czy odpuścić 🙈
 
reklama
Do góry