reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Byłam wczoraj u lekarza. Zrobił mi USG. Na ostatnim przed 2 tygodniami nic nie było widac, wczoraj pokazał sie pecherzyk 11,7mm. co odpowiada 5t1d ciązy.
Cos mi sie tu nie zgadza. Dziwnie jakos to wszystko sie odbywa. Musiałabym zajsc w ciąze ok 15.01 a ostatnie przytulanki były 6.01. Powinnam sie martwic?
 
reklama
Nie ,martw się, u mnie tż wyszło inaczej, bo ja przecież wiem, kiedy TO było. Na tym etapie, to mało ważne, najważniejsze czy rośnie. Za parę dni na pewno będzie już bicie serduszka, u każdego jest to w innym czasie, więc sie nie przejmuj :-)
 
Cześć Dziewczyny :)
witam się piątkowo! nas rano obudziło słoneczko ale coś się schowało skubane za chmurami. Ważne, że jest ciepło i czuć wiosnę a nie zimę ;)
My dziś grzejemy na obiadek do teściowej. Wczoraj nas wizytowała i wypytała na co mam ochotę ;) no to jej powiedziałam o tej buraczkowej, którą pichcicie namiętnie od tygodnia :-D no więc dziś zaspokoję swoje podniebienie :)
Co do przystawek i jedzonka w ciąży. Krewetki można jak najbardziej bo to dużo białka a to skolei ponoć pomaga przy nudnościach. natomiast muszą być dobrze ugotowane lub usmażone. Co do wędzonych ryb niestety czytałam, że się nie zaleca, tak jak serów pleśniowych...ubolewam... w ogóle powinno się ograniczyć ryby w ciąży, zwłaszcza te tłuste, gdyż istnieje możliwość, że zawierają toksyczne metale ciężkie. Mnie przynajmniej tak uczono na moich studiach.
A mam pomysł na bardzo szybką przystawkę, która zawsze podaję latem. A są to plastry pomidora, na które kładę sos majonezowo-jogurtowy z czosnkiem a na koniec posypuję startymi piórkami sera żółtego :) bardzo smaczne i szybko się robi.
Sawi, a który to tydzień, że Cię tak męczy?? :( ja na szczęście nie mam mdłości. Może spróbuj z cytrusami, migdałami? koniecznie pogadaj z lekarzem, może przepisze Ci jakieś syropki imbirowe albo cuś??
Zuzadar, poczekaj jeszcze tydzień.. ja na początku też widziałam tylko pęcherzyk 6 mm, a 2 tygodnie później serduszko.
A ja zaraz uciekam na spotkanie zawodowe więc doczytam was wieczorkiem. Miłego dnia kochane!!!
 
Joani, Koko dziękuję Wam. Mi najbardziej nie pasuje "wiek" z usg. Ale moze faktycznie nie powinnam aż tak ufać tym cudom techniki. Pewnie nie wytrzymam i za jakis czas polece gdzieś na Usg ;-)
 
Soniafka proszę nie wrzucać zdjęć takich smakołyków od rana, człowiek przed śniadaniem głodny a tu go tak kuszą:-D

Anusiaszymka sto lat, sto lat, wszystkiego najlepszego dla Córeczki:))

Sawi mi mdłości w ogóle nie dokuczają:no: Współczuję, próbowałaś migdałów czy wody z imbirem?

Ja tak jak myślałam nockę miałam tragiczną:dry: Zasnęłam po 1 a budziłam się dosłownie co godzinę, dlatego jestem teraz jak zombie:wściekła/y: Ja na ostatniej wizycie 30.01 widziałam tylko pęcherzyk, dzisiaj liczę, że będzie już serduszko;)
 
Soniafka proszę nie wrzucać zdjęć takich smakołyków od rana, człowiek przed śniadaniem głodny a tu go tak kuszą:-D

Anusiaszymka sto lat, sto lat, wszystkiego najlepszego dla Córeczki:))

Sawi mi mdłości w ogóle nie dokuczają:no: Współczuję, próbowałaś migdałów czy wody z imbirem?

Ja tak jak myślałam nockę miałam tragiczną:dry: Zasnęłam po 1 a budziłam się dosłownie co godzinę, dlatego jestem teraz jak zombie:wściekła/y: Ja na ostatniej wizycie 30.01 widziałam tylko pęcherzyk, dzisiaj liczę, że będzie już serduszko;)
trzymamy kciuki :)
 
Dzięki dziewczyny, ale do 16:45 to ja pewnie jajko zniosę z nerwów, muszę się wziąć za sprzątanie to nie będę tyle myśleć:))
 
Ja pamietam, że kiedys jak pisałam, że imbir pomaga na nudności, zostałam zakrzyczana, że dziala on poronnie :/
Wiec teraz mam mieszane uczucia...

Ale mnie na szczescie nie męczą.

A ja gdzies czytalam, ze sa nawet witaminy dla ciezarnych z imbirem, ktore wlasnie maja pomoc na mdlosci. Kilka osob tu juz pisalo, ze pije imbir.
 
reklama
Witam się już prawie popołudniowo :)

u nas dzisiaj słoneczko pięknie świeci :)
dziś m musiał wziąść wolne byliśmy rano w labolatorium pobrali krwi że aż ręka boli... w poniedziałek wyniki bo na combosa trzeba tak długo czekać..
a na 11 mam lekarza rodzinnego .. nie udało mi sie samej wykurować więc trzeba iść do lekarza co by kruszynce nic złego się nie stało ...

anusiaszymka Wszystkiego Najlepszego dla Córeczki !!! :) :* ja przy krojeniu tortu płakałam jak bóbr że to już rok :) i wspominaliśmy z m jak to było wszystko rok temu :) o 23 nasza nati się urodziła więc mloda już sobie ładnie spała :)


ale pyszności tu pokazujecie i piszecie :) trzeba by było porządek zrobić i wszystkie przepisy przełożyć do odpowiedniego wątku bo wszystko się nam pogubi :)

powodzenia dzisiaj na wizytach &&&&& zaciśnięte :)

amelia wiara czyni cuda uwierz mi :)

litlle trzymam kciuki oby było dobrze :)

no i nie pamiętam już kto co pisał heh.. skleroza..

odezwę się póżniej :**
 
Do góry