reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Zusu nie obchodzi czy masz przychody, więc o to się nie martw.
W urzędzie pracy nie musisz mówić po co chcesz działalność.zresztą w praktyce działalność na początku i tak nie przynosi zysków i część osób po prostu rezygnuje...
Co do szczegółów niestety Ci nie pomogę bo nie wiem...
 
reklama
Pierwsza wizytę mam na 29 stycznia, trzymam kciuki za wasze wcześniejsze !!

Nie byłam u tej lekarki jeszcze, na wejściu zdobyła 100% mojej sympatii co jest nie lada wyczynem :p Zobaczymy jak będzie dalej.

Co do działalności gospodarczej, prowadzę własną od 4 lat z kawałkiem, w tygodniu idę do księgowej i do urzędu wiec pewnie dowiem sie czegoś ciekawego na ten temat.
 
Anncka,trzymam mocno kciuki za wizyte, bo u mnie taka sama sytuacja-6w0d tylko pęcherzyk i ciąża wydaje sie byc młodsza o pare dni. Z nicerpliwością wyczekuję relacji po lekarzu:-)Ja wiem, ze u mnie wszystko jest ok, czuje to po prostu:-)Mój mąż się śmieje, że księżniczka się urodzi i do zdjeć nie chce pozować:-)
 
Anncka,trzymam mocno kciuki za wizyte, bo u mnie taka sama sytuacja-6w0d tylko pęcherzyk i ciąża wydaje sie byc młodsza o pare dni. Z nicerpliwością wyczekuję relacji po lekarzu:-)Ja wiem, ze u mnie wszystko jest ok, czuje to po prostu:-)Mój mąż się śmieje, że księżniczka się urodzi i do zdjeć nie chce pozować:-)

na pewno dam znać :) my śmiejemy się, że Maleństwo leniwe po tatusiu i wszystko robi na ostatnią chwilę ;)
 
DZIEWCZYNY MOCNO TRZYMAM KCIUKI ZA WASZE WIZYTY I ZA POMYSLNE USG! U mnie wiek ciazy obecnej 6w 3d i bylo widac serduszko, ale nie zawsze tak jest. Nieraz sie czeka do 8tc.

przeczytalam wszystkie posty od wczoraj :-)
mnie tez piersi rosna i bola. W ciazy uzywalam jedynie sportowych stanikow. Nie dalam rady chodzic z fiszbinami. Mam bardzo wrazliwe piersi. Zakupilam juz krem na brodawki Bepanthen bo wiem ze lada dzien dadza o sobie znac.

dzis mialam mase spraw na glowie. No i dzieci lekko przeziembione. Co sprawia ze sama kiepsko sie czuje. Teraz jem sobie panierowany serek z kulkami ziemniaczanymi i zaczelo mnie mdlic. Pepsi pomogla :-) ale mam zawroty glowy. Dzis pol dnia na nogach wiec teraz siedze i nicnierobie. Musze odpoczac a dzieci ogladaja bajki. To malo wychowawcze :p ale sie nie podniose z fotela.
 
Ja mialam 16 grudnia, tzn mialam tez w styczniu ale ona niby sie nie liczy. Tyle ze u mnie beta jest duzo duzo nizsza- w poniedzialek 950.
Dam znac czy lekarka cos zobaczy.
Moze to glupie ale mam wrazenie ze cos sie rozwija bo czuje nacisk w podbrzuszu.
 
Ostatnia edycja:
witam wieczornie


co do działalności to nie wiem czy do końca tak jest że nie trzeba wykazać dochodów,bo niby na podstawie czego będą wypłacać za zwolnienie?
no i pamietajcie że przez pierwsze 2 lata jest niski Zus (a to kwota ok.500zł) wiec trzeba się dowiedzieć jaka to bedzie kwota wypłat po tym okresie 3 msc

lepiej dogadać sie z jakimś znajomym co ma firme
niech zatrudni na czas nieokreślony,składki samemu opłacać a po 3 msc zwolnienie i dalej zus płaci.....
np. przy pensji 1600zł na rękę wychodzi 1000zł zusu,ale po tym okresie 3 msc kiedy masz zwolnienie już masz na czystko 1600zł

nie pamietam które dziewczyny miały wizyte dziś,ciekawe jak u nich

ja się źle czuję
boli mnie kręgosłup bardzo
 
reklama
Gochson co to znaczy ze mialas @ tez w styczniu tylko sie ten nie liczy?

Sawi chcialam Ci napisac ze bardzo podobaja mi sie imiona Twoich coreczek :)
 
Do góry