reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

emalia, ja widziałam tylko pęcherzyk w 6 tc. Wizyte mam 28, 8 tc wiec juz wtedy na 100% zobacze Niespodzianke :).

candy6, w urzedzie miasta zakladasz w jednym okienku dzialalnosc - dostajesz regon, wpis do ewidencji. Tam wybierasz tylko ekd czyli w jakim sektorze firma bedzie funkcjonowac. W Zusie okreslasz wysokosc skladek - przez pierwsze 2 lata mozesz placic obnizone, mozesz ubezpieczyc sie od wiekszej kwoty jesli np. masz wybitne kwalifikacje np. znasz unikatowy jezyk, masz jakies umiejetnosci. I w Us wybierasz sposob rozliczenia. Chyba tyle w dużym skrócie ;) Biznes plan jest potrzebny jesli starasz sie o dofinansowanie nowej dzialalnosci.
 
reklama
dziewczyny produkcja jak w niezłej fabryce!
Jak już wszystko przeczytam, to potem nie pamiętam, co której miałam odpisać.. :-(
Póki szare komórki pracują to :
justynaa witaj!
kara, annncka, bigbi trzymam kciuki za wizyty! cycki do góry będzie dobrze! a my czekamy na soczyste relacje z wizyt!
candy popdizwiam Cie za optymizm , oby tak dalej!jakoś wszystko się ułoży.

No i co? dalej nie pamiętam :-( piszecie o ćwiczeniach,a ja tu widzę,że mi by się jakieś przydały, ale na pamięć- może ktoś coś poleci? Co do ćwiczeń ruchowych, moja prawie roczna laleczka dostarcza mi tyyyyle ruchu, że nie mogę narzekać :-) a po pierwszym trymestrze też uderzę na basen. w pierwszej ciąży tez chodziłam i bardzo mi było dobrze w wodzie... czułąm się taka lekka :-D Tylko mój kochany mężulek latał za mną, żebym czasem się nie poślizgnęła...

elleni bardzo dobrze,że przełożyłaś wizytę! Spokój duszy najważniejszy,na pewno o wiele łatwiej będzie się uczyć :-) powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
Co do zakładania działalności to w urzędach pracy są zazwyczaj stanowiska gdzie pomagają w wypełnianiu papierków.
Z tego co kojarzę to do macierzyńskiego wystarczy jeden miesiąc składek ale do chorobowego chyba trzeba 3 miesiące
 
emalia, ja widziałam tylko pęcherzyk w 6 tc. Wizyte mam 28, 8 tc wiec juz wtedy na 100% zobacze Niespodzianke :).

candy6, w urzedzie miasta zakladasz w jednym okienku dzialalnosc - dostajesz regon, wpis do ewidencji. Tam wybierasz tylko ekd czyli w jakim sektorze firma bedzie funkcjonowac. W Zusie okreslasz wysokosc skladek - przez pierwsze 2 lata mozesz placic obnizone, mozesz ubezpieczyc sie od wiekszej kwoty jesli np. masz wybitne kwalifikacje np. znasz unikatowy jezyk, masz jakies umiejetnosci. I w Us wybierasz sposob rozliczenia. Chyba tyle w dużym skrócie ;) Biznes plan jest potrzebny jesli starasz sie o dofinansowanie nowej dzialalnosci.




a podatki vat , dochodowy nie place?
i co do skladek sama określam i musze je placic co miesiąc tak? a w us tez trzeba sie jakos rozlicac:nerd:
potem oczywiście np po urlopie wychowawczym zamykami
 
Emalia - u mnie w 6w0d widać było jedynie pecherzyk ciążowy bez zoltkowego i zarodka. I wg usg ciąża byla 5dni młodsza. Dzisiaj 6w6d i zobaczymy czy coś się zmieniło :-) obysmy obie niepotrzebnie się zamartwiały :-)
 
Emalia pęcherzyk miał ok 13 mm a ciałko zółte 3,5 mm. Może to zależy od jakości sprzętu że nie było widać.

wesolutka to Ty niedługo też masz wizytę. Kiedy ? Bo na liście Cię nie widzę.

Oj, przepraszam. Dopiero zauważyłam, że napisałaś że wizyta 28.
 
Ostatnia edycja:
a podatki vat , dochodowy nie place?
i co do skladek sama określam i musze je placic co miesiąc tak? a w us tez trzeba sie jakos rozlicac:nerd:
potem oczywiście np po urlopie wychowawczym zamykami

Podatki płacisz tylko jeśli coś zarobisz w rzeczywistości.
Składki określasz sama i płacisz co miesiąc, po macierzyńskim/urlopie możesz zamknąć. Ograniczenia a tylko jeżeli weźmiesz dotację na rozpoczęcie działalności.
Generalnie polecam wizytę w urzędzie pracy-powinni Ci tam udzielić pełnych informacji co i jak
 
reklama
Podatki płacisz tylko jeśli coś zarobisz w rzeczywistości.
Składki określasz sama i płacisz co miesiąc, po macierzyńskim/urlopie możesz zamknąć. Ograniczenia a tylko jeżeli weźmiesz dotację na rozpoczęcie działalności.
Generalnie polecam wizytę w urzędzie pracy-powinni Ci tam udzielić pełnych informacji co i jak








troche sie boje czy to legalne tak w up ,( rejestru dokonuje sie w urzedzie miasta chyba nie up
?)gorzej jak zus bedzie zdziwiony ze nie mam przychodów ,
a skladka np jak wynosi 200zl (platna caly czas na urlopach tez)to ile bym dostawala na urlopie czy zwolnieniu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry