reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarzy, badania, zdjęcia z USG

reklama
@Śliwka91 bardzo sie ciesze, ze dziewczynka nadal okazuje sie dziewczynka i że wszystko z nia ok. Tą pepowina na zapas sie nie martw, na pewno bedzie dobrze ;) hm ciekawe jak u mnie z wodami plodowymi, miesiac temu bylo ok, wiec teraz chyba tez? W kazdym razie Twoja malutka ladnie rosnie i o to chodzi :)
 
Dziewczyny, zwykle w opisie USG jest napisane jaki jest poziom wód płodowych - to taki standard opisu. Sprawdźcie, bo może lekarz nie wspomniał, ale opisał na badaniu.
U mni ena kązdym opisie jest napisane jaki jest stan wód - na razie było ok. Teraz niestety ilość wód się zmniejsza z każdym tygodniem, dlatego tak ważne jest by uzupełniac płyny. :tak:

Śliwka - spokojnie z tą pępowiną, będzie dobrze! Mój maluch był dwa razy okręcony i urodziłam go naturalnie, zwykle ta pępowina gdzieś się tam haczy niestety i w bardzo małym procencie jest z tym na prawdę problem. Na zapas nie ma co się denerowować, bo co ma być i tak będzie. A będzie dobrze! :-)
 
Wody plodowe lekarze oznaczają skrótem AFI ;-) norma to 8 - 22 z tego co mi lekarz ostatnio na usg 3d mówił. Ja mam gina co 2 tyg, diabetologa co 2 tyg i mocz co tydzień ;-)
 
Dzieki Asia K-K.
Ja wlasnie sprawdzilam na usg i pole AFI mam niestety puste...:-\ mam nadzieje ze lekarz tego nie lekcewazy i ze wszystko jest ok bo bym go chyba tam udusila jak by cos zaniedbal. Za dlugo wyczekiwalismy tego malenstwa:-(
 
KulkaPrzytulka nieśmiało zapytam, jak malutki jest Adaś? Nasz maluszek tez jest malutki, zwolnił dokładnie w tym samym momencie, co moja Lencia 3 lata temu:-( na szczęście nie ma innych dolegliwości z tamtego czasu: czyli szyjka się nie skraca, ciśnienie w normie, białka w moczu nie ma, przepływy są w porządku i iloSC wod plodowych w normie (nic sie nie saczy). Dostałam jednak leki takie jak Acard i Medargin, aby przepływy były jeszcze lepsze. W piątek tydzień temu jak mi gin powiedziała, że mały jest mniejszy o tydzien, mimo że 2 tyg wcześniej był idealnie wpasowany w tydzień ciąży, to zabrzmiało dla mnie jak wyrok i przez 2 dni ryczalam... mimo że lekarka powiedziała, że gdybym była normalna pacjentka bez przebojów w przeszłości, absolutnie by mi nic nie powiedziała, bo poza tym dziecko rozwija się dobrze i nie może stwierdzić hipotrofii bo jest jak najbardziej proporcjonalne. Poleciałam we wtorek do innego gina, aby mi potwierdził to, co powiedziała moja lekarka i powiedział, że 4kg kolos nam nie grozi, po prostu synek będzie drobniejszy i jeżeli odnoszę, będzie ważył jakieś 3100g max. Dopytał o wagi urodzeniowe moja i męża - 2400 i 2600 wiec tym bardziej stwierdził, że synek może mieć w genach niższa wagę urodzeniowa. Także jeżeli chodzi o aktualna wagę, w 30 tc ważył 1300g, a w 32 tc 1500g (u obu lekarzy). Także malutki...
 
@AsiaK-K no faktycznie maluszka masz w brzuszku. Ale skoro wy z mężem tak malo wazyliscie to na pewno mlody poszedl w wasze slady ;) bedzie dobrze :)
 
reklama
AsiaK, ja usg miałam jak był skończony 29 tydz i Adaś ważył 1165 h, więc malutko. Za 2 tyg znowu usg, żeby zobaczyć jak przybiera. Mnie Pani doktor zapytała, ile wazylo pierwsze dziecko, 2700 - stwierdziła, że po prostu małe dzieci rodze. Ale też się zmartwilam, bo do poprzedniego usg pokrywalo się z tygodniami ciąży, a teraz było ok tygodnia mniej.

No i mam już wyniki. W moczu ketonów brak, za to wyszedł cukier:/ no ja nie mogę, jak nie urok to s- ka :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry