reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

Ja dzisiaj byłam u położnej i u gin. Najpierw u położnych były dokonywane pomiary i okazało się że mam coś z ciśnieniem nie tak. Miałam 170/75 , drugi pomiar ten sam. Kazały mi usiąść i odczekać sobie 15 minut i potem znowu zmierzyły i wyszło 165/85. Jedna poleciała zaraz do gin z moją kartą i przedstawiła jej sytuację. Okazało się że chciały mnie do szpitala dać :szok:. Na samą myśl słabo mi się zrobiło. Potem już weszłam do gabinetu ginki i znowu były 4 pomiary ciśnienia i wynosiło 140/85 i 135/80. Ginekolog powiedziała że na razie nie da mnie do szpitala bo na ginekologii i tak stwierdzą że z ciśnieniem okey a ciąża się prawidłowo rozwija. Zaniepokoiło ją moje tętno które wynosiło 123 albo 129. Kazała mi się umówić do internisty i on ma dalej mnie pokierować, prawdopodobnie do kardiologa- bo muszę się zbadać pod kątem serca czy wszystko ok, czy jakieś wady nie ma itp. Tylko gdzie ja dostanę termin do kardiologa na tak szybko, nawet mimo to że w ciąży jestem to pewnie nie będzie terminu dla mnie żadnego.
Wyniki moczu wyszły teraz ładnie. Na poniedziałek jestem umówiona z internistą a w czwartek znowu do gin ( mam jeszcze skierowanie na morfologie, próby wątrobowe- bo wspomniałam jej o tym swędzeniu i w sumie stwierdziła na początku że to normalne w ciąży,ale w końcu dała skierowanie na badanie, na bilirubinę, znowu na mocz). Teraz wizyty będą odbywać się co 2 tygodnie. Zbadała mnie jeszcze- powiedziała że szyjka nadal super, długa i zamknięta, głowa dzieciaczka jeszcze nie napiera, stwierdziła że będę mieć dużego dzieciaka- ciekawe po czym to wnioskuje hmm....
Jeśli chodzi o moją wagę to jestem na +9 kg :-(. Ginka stwierdziła że waga prawidłowa.

Zaczęłam się bardzo martwić tym ciśnieniem i tętnem. Nie wiem co począć dalej, czy to poważne :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mala_mi nie martw sie, wszystko bedzie dobrze. Jak nie zatrzymali cie w szpitalu to znaczy ze nie jest zle.
Ja dzis bylam na wizycie, morfologia dobra, cisnienie tez, mlody od 30 tyg jest juz ulozony glowka w dol i narazie sie to nie zmienia. Niestety nie wiem ile synus wazy ale polozna stwierdzila ze nadal spory zniego chlopak....
2 wrzesnia dowiem sie dokladnie kiedy bede miec CC, choc widomo juz ze w gre wchodzi 30 wrz lub 1 paz., chyba ze zaczne sama wczesniej rodzic....
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, bardzo gratuluję udanych wizyt. Mała_mi, nie martw się, musi być dobrze.
Ja mam USG jutro, właściwie to najbardziej jestem ciekawa, ile to moje niesforne (bo daje mi popalić, i to boleśnie :-)) maleństwo już waży. 2 tygodnie temu było 1650g, teraz kończę 34 tydzień, więc by wypadało, żeby nieco urósł.
Relację zdam w sobotę albo po weekendzie, bo wyskakuję do Gdańska.
 
Aga 12
ja mam właśnie skończony 32 tc, generalnie termin wyznaczony na 1.10. , i też właśnie już w niedzielę będę umawiać się na cc. spytałam lekarza, czy można w 38 tc, ale stanowczo odradził (większa śmiertelność dzieci , dzieci czesciej chore ) i mówi ,że pociagniemy prawie do końca. a jak się zacznie to się zacznie...do szpitala pod skalpel zdążę!:crazy:
ciekawa jestem co na to Wasi ginowie!?oczywiście u mam z planowaną cesarką?
a tak to wizytę miałam wczoraj i lekarz trochę mnie zaskoczył. bo tak poza usg w niedzielę, następna wizyta za miesiąc. nie kazał mi nawet robić jakichkolwiek badań(krew,mocz).stwierdził, po co mają Panią kuć?dodam, że ciąża przebiega bezproblemowo raczej. ;-)
no!poza uziążliwymi dolegliwościami, z którymi się biedne borykamy. :tak:
właśnie odebrałam moje ob i jest podwyższone(18)no i mam niedokrwistość:no:
kurczę dzisiaj wnocy swędziały mnie stopy. ale w dzień spokój.
no i dość tych upałów! kurczę fajnie ,że możemy sobie tu ponarzekać i się rozumiemy.:-)od razu człowiekowi lepiej!
 
No to i my juz po :)
Mały waży 1500g i jest 41 cm długi, wszystkie pomiary wskazują że jest tydzień starszy ale jakos się tym nie sugeruje choc mnie to cieszy. Ilość wód w normie, łożysko ok. Tak jak sie spodziewałam mały leży poprzecznie ale z tendencja do kierowania główki w dół, wyglada to tak jakby sie obracał i nagle stwierdził że zamierza jednak pobyć jeszcze w takiej pozycji troche. Główka, mózg, serducho, nerki, zołądek ok, jajeczka dwa juz siedzą na miejscu :) Szyjka trzyma - uff bo ostatnio sobie pofolgowałam i nie leżałam tyle ile powinnam. Morfologia jak na mnie nawet ok, mocz super, cisnienie ok, tętno oczywiście 136 ale ja tak mam. Generalnie jestem zadowolona, na następna wizyte standardowo morfologia i mocz i co ciekawe gin swteirdził ze jest tak dobrze ze widzimy sie za miesiąc! Oczywiście zaznaczył, że jakby co to w szpitalu wszyscy wiedza że "taka" może sie zjwić i jak cos mnie niepokoi to mam sie tam śmiało ładować :)

Josefin co do planowanego CC to mój gin prowadzący i 2 moich ginów kumpli uważaja ze od 36tc śmiało można. Wszyscy pracują w szpitalu klinicznym więc ja im ufam i sie specjalnie kłócic nie będę. U mnie sporym zaskoczeniem dla wszystkich by było gdyby dotrwała do terminu z miesiączki ale nie powiedziane że ich nie zaskocze... :)
 
lolisza gratuluję udanej wizyty:)
josefin ja też mam badania krwi robione co drugą wizytę, bo moja gin uważa,że jak jest wszystko ok, to nie ma po co robić częściej badań. Tak też miałam przy Jakubie
 
Super, gratuluje udanych wizyt i zdorwych maluszkow i mamus

Mala mi- nie przejmuj sie tak tym cisnieniem, mierz w domu na spokojnie a wszytsko bedzie jasne

Lolisza- wow to tobie juz m-c zostal!!!! kobieto jeszcze wsyzstkiche nas przechodzisz z Franiem w brzuchu
 
Lolisza cieszę się, że po wizycie ok.

Aha wspominałam, że kupuję ciśnieniomierz na nadgarstek. Przyszedł i sprawdził się super. Także dobrze trafiłam.
 
reklama
Do góry