reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

JustMe - fajnie, że się "zaczepiłaś" tam gdzie chciałaś :) nawet jeśli to tyle siedzenia...

A swoją drogą ciekawe jak niby masz pilnować wód... (pewnie chodzi o obserwację czy się nie sączą?)

Jeżeli łożysko jest dojżałe, to może za chwilę będzie stare i Ci wywołają?


Co do wód, to chyba miała na myśli to, żeby o nich "pamiętać", tzn pilnować ruchów, jak się mniej rusza, to w połączeniu z info o nie za dużej ilości wód- nie zwlekać z kontrolą... Fakt, po badaniu brzuch mnie bolał jak przed okresem i przypomniało mi się, że dziewczyny plamiły po tych bolesnych badankach-macankach, ale jest już wieczór i nic:eek: No cóż, zoabczymy co wykaże kolejne USG.......

A Ty biedulo, dalej pod obserwacją???
 
reklama
JustMe5 no to się wyczekałaś na to ktg:baffled:
a szyjka długa na ile?
bo dla jednych lekarzy długa jest 5 cm, a dla innych 1,5 cm..
bo na naszym etapie ciązy 1 cm to już jest długa:-D
 
W sumie nie wiem ile ma cm... w opisie też nie mam napisanego ile cm, napisano tylko, że zero rozwarcia:-( ...ale łapsko pchała mi głęboko...
 
no to tak jak u mnie, szyjka zamknięta od środka, długa na 1,5 cm,
a rozwarcie zewnętrzna na opuszek - nic z tego nie rozumiem, bo skoro szyjka długa i zamknięta, to o co chodzi z tym rozwarciem na opuszek??
 
to się wyczekałaś JustMe...
a co do bolesnego badania, to na ostatniej wizycie moja ginka, która ZAWSZE była bardzo delikatna tez sobie poużywała... :/ macanko było baaardzo nieprzyjemne i w dodatku zmacała mi dość boleśnie brzuch... - sprawdzała jak się obniżył i dno macicy. Może to jest związane z etapem ciąży, na jakim jesteśmy i po porostu badają nas dokładniej...?
 
U mnie to nawet przychylałabym się do tego, że chciała coś "ruszyć", ale u Ciebie chyba raczej nie... nie wiem, ale jeśli to była namiastka masażu szyjki na przykład, to ja dziękuję bardzo:no:
 
jeśli chciałaby zrobić masaż szyjki, to musiałaby Ciebie o tym poinformować..
poza tym, jeśli szyjka jest zamknięta, to nie robi się masażu, bo to nic nie da.. jedynie, jak szyjka jest całkowicie skrócona, to można coś pomyśleć
 
reklama
...nie miałam na myśli, tego, że robiła mi masaż szyjki, tylko stwierdziłam (na podstawie tego, co pisały dziewczyny, które miały już tą wątpliwą przyjemność) że jeśli to jest ból w rodzaju mojego dzisiejszego badania, to nie jest fajnie:no:
 
Do góry