reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

Agnieszko, u ciebie 36 i 1, fajnie by bylo, zebys przynajmniej do 37 jednak doczekala. Tego ci zycze. Ja z rozwarciem na 3 palce, nie wiem ile to cm., chodzilam jeszcze 10 dni. Roznie to bywa, mi tez wrozyli, ze urodze wczesniej niz 10 dni, a jednak 10 bylo. To dziecko decyduje kiedy wychodzi i jak przyjdzie na nie ten czas, no to odwrotu nie ma. Jedne sa gotowe do wyjscia wczesniej inne pozniej. U ciebie po odstawieniu lekow tez moze byc roznie, np. Julienx wcale tak szybko po odstawieniu nie urodzila, a nawet trzeba bylo wywolywac porod. A tak wogole to jestes chyba druga na tym forum, ktorej sie nie spieszy, oprocz mnie.
 
reklama
Iwona jeśli jest jeszcze troszkę szyjki to ma ona dwa ujścia i każde z nich może być inne, po spłaszczeniu się szyjki pozostaje tylko jedno i fakt że najbardziej liczy sie to wewnętrzne

Afiliacja niestety sam brak rozwarcie nie jest od razu powodem do cc... najpierw próbują tych super metod... u mnie wody sprawdzali 2 razy dziennie i po tym z bólu ledwo złaziłam z fotela... wogóle to najlepiej nie leżeć wcześniej w szpitalu bo te badania to tylko wykańczają człowieka
 
I ja też po kolejnej wizycie i po KTG. Oto relacja:

Przy okazji pobierania krwi w Enel Med dzisiaj rano poprosiłam o RR. Było ok 125/75, czyli świetne jak na mnie.

Stwierdziłam jednak, że pójde na KTG do szpitala Bródnowskiego, skoro tak
wcześnie jest i pogoda taka ładna ;)
Tam tez zmierzyli mi ciśnienie i miałam 140/80

Przy czym w Enel Med aparat nie był elektroniczny, a w szpitalu był.
Zapytałam się u obydwu pielęgniarek jak to jest z tymi automatycznymi
właśnie. I obie odpowiedziały żeby brac poprawkę o 10 w dół, a nawet do
20.

A co do KTG, to wyszło super. Piekna praca serducha małej, ale i żadnych
zapisów skurczybyków, niestety łeee
Zostałam też zbadana przez Panią dr, która stwierdziła, że jak na
wieloródkę, to nie mam niestety warunków do szybkiego porodu, kolejne
łeee
Szyjka na ok 2 cm, l e k k o miękka i l e d w o opuszek przepuszcza, z
mojej strony nadal łeeee ;)) A ta wewn. szyjka nie jest nawet jeszcze w jakiejś tam osi, co by to nie miało znaczyć :sorry:

Zwiększyla mi dawkę dopegytu (na nadciśnienie) i powiedziała żebym 4
maja przyszła kontrolnie do nich.

No i mamy zielone światło z wyjazdem na działkę. Lekarka powiedziała, że
nie ma zagrożenia. Biorę leki, a rodzić szybko nie będę...
Mam się relaksować i nie wystawiac na słońce.

I jak widać troche ruchu w moim wypadku, czyli jednak cyborga, będzie
wskazane.
 
Widzę żę sporo z was miała wizyty wczoraj!
Gratuluje tych udanych i trzymam kciuki jeśli coś jest nie tak.
Komi rzeczywiście szybko urodzilaś poprzednim razem,pozazdrościć tylko
Magda102 dziwny lekarz,współczuje a na temat służby zdrowia to nawet nie chcę j€ż komentować
Julinex to zaciskaj nóżki,dasz radę.A jaki antybiotyk dostałaś?
Ja już swój skończyłam brać i całe szczęście bo już żołądek zaczynał mi szwankować:crazy: przez moje wrzody
agnieszka77 ja po odstawieniu fenoterolu urodziłam bardzo szybko chyba na drugi dzień

Alutka17;5357558]Afiliacja niestety sam brak rozwarcie nie jest od razu powodem do cc... najpierw próbują tych super metod...

Niestety nie jest, u mnie tak było,najpierw te wszystkie metody,które w moim przypadku mało skutkowały,tzn w bardzo zwolnionym tempie,z moich błagań o cc nic sobie nie robili,a urodziłam po dobie a praktycznie małego wypchnęli bo zanikało tetno
 
Tiger to dobrze że ciśnienie w miarę i twoje przeczucia co do szpitala się nie sprawdziły.
także zostaje mi życzyć udanego weekendu :-)
 
czytalam o tym ostatnio, dojrzewajaca szyjka macicy przemieszcza sie od kosci krzyzowej w os kierunkowa porodu.

cos podobnego gdzieś też wyczytałam, ale dla mnie szyjka zawsze była jedna i nie wędrowała, a teraz jakich to rzeczy człowiek się dowiaduje przy trzeciej ciąży i na forum :))
 
reklama
czytalam o tym ostatnio, dojrzewajaca szyjka macicy przemieszcza sie od kosci krzyzowej w os kierunkowa porodu.

Mi właśnie lekarz coś właśnie wspominał, że szyjka u mnie jeszcze nie jest skierowana tak jak być powinna...więc to pewnie chodziło o to przemieszczanie... jejku,niedojrze cały czas długa i zamknięta wewnątrz, to jeszcze nie tak skierowana
 
Do góry