reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

Agate, nie wiem skąd ta teoria, ale co ja pójdę na wizytę, to słyszę "pozamykane". Tylko jeden co mnie zbadał ostatnio jak kobyłę i mocno pchał łapę, powiedział, ze przepuszcza lekko palec. Z Alą było tak samo, czyli closed, a była to ciąża druga po porodzie.

wampi, liczę się właśnie niestety z taką ewentualnością o szpitalu :-(

madziamadzia, pobyt w szpitalu i poród przerywa L4. Ale dobrze, że masz na tak długo, bo mój twierdzi, że na koniec nie może mi już dawać miesięcznych zwolnień. To se wymyślił, kurka wodna :crazy:

Alutka, nie daj sie i jakby gin nie chciał Ci już dać L4, to idź do internisty. Tak samo płatne 100%.
Szkoda macierzyńskiego

asieek, dziękuje za kciuki :happy:
 
reklama
Z wirtualnej szkoly rodzenia... Link wstawiala tu wczesniej Aga...

Agnieszko z 27 maja na 31 ci usg przestawilo date, eee a co to jest te 4 dni....? Nawet nie tydzien... Z tym, ze data normalnie to pozostaje ta pierwsza, bo te pozniejsze usg, to dzieci sa wieksze i mniejsze, co nie oznacza, ze sa mlodsze, czy starsze. To sie nie liczy...
 
Ostatnia edycja:
Ja po wczorajszej wizycie u lekarza z mieszanymi uczuciami. :-(Czuję, że będzie podobnie jak przy pierwszej ciąży. Szyjka nadal długa, zewn. ujście tylko rozwarte a do wewnętrznego nie mógł się dostać. Pytałam się o tą oxytocynę, jak to jest po cesarce, to jak najbardziej mogą wywoływać. Kurcze!:angry: Myślałam,że wtedy robią cesarkę. Czytałam,że blizna się może rozejść. Po za tym lekarz powiedział mi, że czasami zakładają jakiś balonik na szyjkę. Przeczytałam w necie, że jest to tzw cewnik Haleya czy jakoś tak i on mechanicznie rozwiera szyjkę. Dziękuję za taką przyjemność.:no:
Dziewczyny miały różne z tym doznania. Jedne dostawały krwawień i okropnych bóli, inne nic bardzo nie czuły. Nie zawsze on skutkuje, a tylko męczą te kobiety...
Myślałam, że jak się już miało cesarkę, to w następnej ciąży szybciej podejmują decyzję o rozwiązaniu, a tu okazuje się, że mogę 2 tyg przechodzić, mieć jakiś balonik i indukcję... najgorsze jest to, że mi oxytocyna też nic nie dała, dopiero przebicie pęcherza, ale i tak brak rozwarcia... i na co tak męczyć....:angry:
Zaczynam być poddenerwowana...
Teraz 10 maja wizyta w szpitalu, ktg i badanie...
Usg- maluszek 2800g
 
ten 'balonik' o ktorym piszesz to cewnik foleya, u mnie w szpitalu od tego zaczyna wywolywanie ale rzadko daje to efekty i bolesne raczej nie jest, chyba ze zle zalozone. bolec moze najwyzej rozwieranie sie szyjki macicy jesli zadziala, stad tez krwawienia.
 
Tutaj to tez bardzo zaluja cesarek. Jak to mowia staraja sie dac kazdej kobiecie mozliwosc naturalnego porodu, bo to lepsze dla matki i dziecka, i okres pologu jest latwiejszy dla kobiety niz po cesarce, takze karmienie piersia, a cesarka to juz tylko w takich sytuacjach, gdzie wszystko inne zawiedzie, czy zwyczajnie wiadomo, ze od poczatku sn jest niemozliwe, dziecko ulozone posladkowo, zbyt duze dziecko, zbyt waski kanal rodny, ect. A tak to za wszelka cene staraja sie cesarki uniknac, ja mam wrazenie, ze w Polsce latwiej lekarz decyduje sie na programowana cesarke niz tutaj.
Iwona jako, ze jestes juz wielorodka, to moze, za drugim razem latwiej pojdzie i bedziesz miec to rozwarcie. Jak nie ma rozwarcia, podczas porodu tzn. nie ma boli partych, co widac na ktg i w takim wypadku powinni ci robic szybko cesarke. Jedna moja ciocia tak miala, ze nie miala tych boli partych i brak rozwarcia i jeszcze musiala te dzieci wlasnymi silami wyciskac, bo jak nie ma boli partych, to nie ma i tego parcia macicy automatycznego, tej mechanicznej pomocy macicy, ktora wypycha to dziecko do wyjscia. Niestety trzeba wtedy samemu wypchnac. I urodzila ona w sposob naturalny z takim problemem 2 dzieci, do tego slusznej wagi. A przy trzecim nie uparla sie, ze musi miec cesarke i juz, ze juz nie bedzie sie tak meczyc i zalatwila sobie te cesarke przez znajomego lekarza, bo bez zalatwiania nie mialaby jej. I byla bardzo zadowolona, ze nie ma porownania o ile lzej jest urodzic przez cesarke.
 
Na rozwarcie szyjki macicy, przed wywolywaniem porodu, to tutaj wlkadaja taki nasaczony czyms tampon, ktory te szyjke rozwiera, tak mi mowila polozna. A po tym rozwarciu, juz wywoluja.
 
Dziewczyny żaden lekarz nie jest w stanie określić kiedy zacznie się poród, jeśli powie, że w ciągu tygodnia urodzicie i faktycznie tak się stanie jest to nic innego jak zbieg okoliczności. Z rozwarciem na 1 cm czy u wieloródek na 2 cm można chodzić nawet ponad miesiąc :) Zresztą do dziś nikt nie wie co tak naprawdę powoduje że poród się zaczyna tzn. jaki czynnik jest odpowiedzialny za to, także lekarze mogą sobie zgadywać co najwyżej i zwyczajnie czasem szczęśliwie trafić :)
 
u nas gdy rodziłam Emilke na rozwarcie zakładali jakiś krem na szyjkę... bolało jak cholera a skutki były mizerne
teraz mam rozwarcie zewnętrzne na 2,5cm a wewnętrzne tylko na 1cm więc jeszcze moge troszkę tak pochodzić
 
reklama
Do góry