reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

reklama
Julienx kurcze akurat teraz się coś przypalętać musiało, zaciskaj zaten nogi Kochana do 8 maja chociaż
Tiger trzymam kciuki, oby ciśnienie zaczęło spadać
Alutka no żeby ich poskręcało:/
Agnieszka oby się udało dotrwać do kolejnej wizyty, tylko przydałoby się leżeć i oszczędzać, uważaj na siebie
 
Agnieszka u wielorodek szyjka nie jest calkiem zamknieta, tylko wlasnie rozwarta na 1 cm... To rozwarcie nie zrobilo ci sie od zadnych skurczy i wcale przez to szybciej nie urodzisz... Nie rozumiem tego przesuwania terminow z tak poznych usg, tutaj sie tego nie robi, data jest z om i z pierwszego usg tego 10-13 tygodnia ciazy. U mnie pomiedzy om i tym usg, byly tylko 2 dni roznicy. A wiec praktycznie to samo. Moj synek w 36 tygodniu wazyl tak jak twoja mala 2700 i wg. lekarzy tutaj jest to srednia waga, jak na ten wiek ciazy i na koniec dziecko powinno wazyc 3500 z groszami... Rozwarcia nawet na 3 palce sie nie czuje, mi sie takie zrobilo na 10 dni przed porodem i od tego tez w tym samym dniu wypadl mi czop, ale te skurcze, ktore to spowodowaly czulam, bylam nawet z tego powodu na porodowce, bo myslalam, ze to juz sie porod zaczal i ze w tym dniu urodze. Skurcze byly dosc bolesne i dosc czeste i dosc dlugo sie utrzymywaly, bo w szpitalu trzymali mnie z tego powodu od rana do 14 godziny po poludniu, a wypuscili temu, ze skurcze zamiast narastac to zmalaly i w koncu ogole sie uspokoily, co oznaczalo, ze to jeszcze nie porodowe i porod nie dzis, ale wrozyli, ze moze nawet jutro, lub dzis w nocy, czy za 2-3 dni, a byl za 10 dni. Ale to zaden wzorzec przy kazdym porodzie moze byc inaczej.

Ja dzis po monitoringu w szpitalu, ktory jest o.k., wyniki krwi z tego drugiego pobrania dobre, tzn. nie zwiekszyla sie ilosc krwi dziecka w mojej krwi, jest caly czas na tym samym poziomie. 11-go znow pobiora mi krew na to samo i powinna sie jej ilosc do tego czasu juz zmniejszyc.
 
Julienx mam nadzieję, że się szybko pozbędziesz tej bakterii.. szkoda, że ta zaplanowana data porodu nie wyjdzie.. chyba, że malutka postanowi inaczej ;-)




Alutka
już raz to dzisiaj pisałam ale się powtórzę.. BRAK SŁÓW!! dobrze, że Cię w ogóle do domu wypuścili i nie kazali leżeć bezczynnie do porodu..
 
Nie wiem jak to jest z tym rozwarciem,byłam na badaniu w zeszłym tygodniu i nie było,a a teraz juz jest:eek: Szyjka skrócona i miekka.Terminu nikt mi nie przesunął tylko na aparacie usg tak wychodziło(chodzi pomiary dziecka).Waga dziecka jest dla mnie duża(indywidualnie dla mnie ) bo pierwsze urodziłam po terminie i było lżejsze niz to, 4 tyg. przed terminem.
Tak jak pisałam,lekarz mi daje 2 tygodnie,a urodzę kiedy moja Nadia się zdecyduje ;-) Wolałabym,żeby troche jeszcze posiedziała u mnie ;-)
 
Agnieszka - ja z rozwarciem na 1-1,5 cm chodze już 4 tygodnie, tak więc byc może nie ma się czym stresować, gin dawał mi w 36 tc nie więcej niż tydzień do porodu. No mam nadzieję, że wszytsko pójdzie po Twojej mysli i rzeczywiście Nadia jeszcze poczeka

Alutka - no szok! podobny scenariusz jak u mnie - skierowanie na cc a przeleżałam w szpitalu 3 dni bez potrzeby, bo dla lekarzy "za wcześnie"... ja to już nie zlicze ile spędziłam czasu na przeklinanie polskiej służby zdrowia - 3 razy w szpitalu uśwaidomiły mi jak wiele naszej kasy idzie na marne - dziwne decyzje, nielogiczne posuniecia..ehhh bbrak słów normalnie...
 
Julienx mam nadzieję, że szybko Ci to wyleczą i będziesz mogła urodzić :tak:
Alutka, to po jaką cholerę kierowali Cię na cc. Popierniczyło tych lekarzy, czy co?
Tiger masz rację z tymi lekarzami i składkami :tak: Za kasę, którą nam odciągają na składki zdrowotne mogłybyśmy bez problemu opłacić prywatne wizyty.:tak:
My też jesteśmy po wizycie. Malutka waży 3 kg. Wszystko pozamykane. 11-go maja mam się zgłosić na KTG do szpitala. A z powodu podwyższonego ciśnienia dostałam do Dopegytu jeszcze tabletki Cordafen :no: No i wypytałam moją gin o znieczulenia i... nie dają żadnego, a zzo nie ma mowy, bo za mało anestezjologów mają :wściekła/y:
Agate super, że wyniki masz dobre :tak:
 
Wiecie co jest jeszcze najlepsze: zwolnienie dostałam do... 3 czerwca (termin mam na 21 maja), Mam nadzieję, że córcia zdecyduje się szybciej wyskoczyć :-D:tak:

Ciesz sie ciesz Kobieto, bo jak przeterminujesz to będzie jak znalazł :-) Gratuluję pięknej wagi ale współczuję problemów z ciśnieniem
I tak zauważyłam, ze sporo Majówek ma tenn problem właśnie, co za pech :-(
 
reklama
Dziewczyny abyście słyszały moje słowa na naszą słuzbę zdrowia... nic dziwnego że NFZ nie ma kasy skoro płaci za takie przetrzymywanie w szpitalu....

Madziamadzia zazdroszczę zwolnienia ja mam tylko do 10 maja więc jeśli urodze później to juz będę na macierzyńskim wcześniej.... brrrrr

Agnieszka z tym rozwarciem możesz jeszcze długo pochodzić ale gdy odstawisz leki może różnie być... ale Nadia juz duża więc pewnie jestes spokojna

Tiger no to ładne ciśnienie buszuje w twoich żyłach... musisz obserwować zwłaszcza że dół pozamykany...

Agate dobrze że wyniki sa ok.... wam jednak pozostało troszke czasu
 
Do góry