reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

A u nas na położniczym dwóm dziewczynom odszedł i mówiły, ze to taka galareta z krwią. Dwie przed porodem też tak to dokładnie opisały. Więc może to nie było to, bo ja teraz ostatnio tez mam bardzo dużo gęstego śluzu ale bez zabarwienia. Miałam tak przez 3 dni.
 
reklama
Ja wczoraj byłam u lekarza, i mam 3 cm rowarcia, malutka waży ok 3,900-4000, wszystko trzyma sie na główce która mocno napiera ale skurczy brak, wyniki spoko, mam jutro i w piątek ktg jak nic tam nie będzie niepokoić to czekamy do terminu. Pocieszył mnie tylko, że jak już sie skurcze pojawią to będzie w miarę szybka akcja porodowa bo już mamy rozwarcie, więc czekam ale jestem już zmęczona i boję się w majowy wekend się zacznie
uuu 3 cm rozwarcia- no to szykuj się po mału :-)
Mi zrobili wreszcie USG. Wód nadal graniczna ilość ale to znaczy, że nie ubywa :)
Przepływy OK (tylko nie wiadomo jak mózgowa bo główka tradycyjnie nie do zbadania, schowana za moją kością)

Waga - baaaaardzo "na oko" 2800-3000 ale może być i mniej i więcej (brak porządnego odczytu wielkości główki)

Doktorek obiecał, że pewnie w połowie tyg ,mnie wypuszczą ;)))
chrupcia no to super,:-) u mnie też już cięzko było zmierzyć główkę, bo siedzi w kanale rodnym;-)
U mnie w szpitalu czekaja tylko 6 dni po dacie porodu i jak nic sie nie dzieje przez 6 dni to po 6 dniach sztucznie wywoluja porod. Ale sa tu szpitale, gdzie czekaja 2 tygodnie. Zalezy od polityki szpitala w tej sprawie.

w tym szpitalu, gdzie ja rodzę po 10 dniach wywołują:tak:
czyli jak widać, co szpital, to inna polityka
 
co do czopa, to ja pamiętam jak byłam w 1 ciąży nastawiona na ten czop... (w końcu teściowa położna to mnie uczuliła)... ja mi zaczęły wody płodowe odchodzić, to prawie się pokłóciłam z nią, że to nie może być oznaką porodu, bo mi czop nie odszedł:szok:.... tak bardzo na niego czekałam.... nie zawsze on pierwszy jak widać zwiastuje poród....:rofl2:
 
co do czopa, to ja pamiętam jak byłam w 1 ciąży nastawiona na ten czop... (w końcu teściowa położna to mnie uczuliła)... ja mi zaczęły wody płodowe odchodzić, to prawie się pokłóciłam z nią, że to nie może być oznaką porodu, bo mi czop nie odszedł:szok:.... tak bardzo na niego czekałam.... nie zawsze on pierwszy jak widać zwiastuje poród....:rofl2:

:-D:-D dobrze, że mówisz, bo ja też czekam na czop:-D:-D
 
Ja z rozwarciem na 3 palce, jak to poloznik okreslil, bo trafilam na faceta poloznika, no to chyba 3 cm lub moze troche wiecej i wypadnietym czopem, ktory wypadl od tego rozwarcia, a rozwarcie bylo bo bylo troche skurczy dosc bolesnych, czekalam z tym wszystkim na porod 10 dni. To w sumie nieduzo, ale nie nastapil porod na dniach jak mi poloznik wrozyl, ze gora 3 dni i pani urodzi.
 
A wody to z kolei mi wcale nie odeszly, przed ta druga faza porodu, tym parciem, mi je przebili, zeby przyspieszyc akcje porodowa. Roznie to bywa, rozne te objawy, nawet u tej samej osoby co porod to moze byc inaczej.
 
reklama
moja mama mi kilka dni temu opowiadała, że jej się wody sączyły,a ona myślała, że mocz popuszcza :-)
i jaka była zdziwiona w szpitalu, jak jej lekarz powiedział, że już prawie nie ma wód :-)
 
Do góry