reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

Synek w 36 i 4 dni wazy 2700. Mialam ostatnio troche problemow, bo ktg w szpitalu w czwartek wyszlo zle, serce bilo zbyt szybko, pobrali mi krew zrobili usg, na usg niby wszystko normalnie, serce sie uspokoilo i dowiedzialam sie aktualna wage dziecka. Przez to wszystko od 10 do 14 bylam w szpitalu. I kazali mi stawic sie na ktg na drugi dzien, czyli dzisiaj z rana. Ktg tym razem wyszlo normalnie. Z badan krwi, wszystko wyszlo normalnie, a jednego badania dzis rano jeszcze nie mieli. Po poludniu dzis telefon, ze to badanie, ktorego brakowalo wyszlo zle i jest podejrzenie o zle przeplywy krwi miedzy matka, a plodem, wskaznik zawyzony chociaz nieznacznie, i kazali stawic sie od razu w tej chwili na usg. Usg nie wykazalo objawow anemii u plodu. Na usg przeplywy wyszly tez normalne jak na ten wiek ciazy, ale kazali stawic sie na ponowne pobranie krwi i ponowne usg w poniedzialek. Takze duzo problemow i przede wszystkim duzo stresu.
 
reklama
Malina, świetnie że juz w domu, z pewnością lepiej wypoczniesz. Gratuluję asertywności :) bo w stosunku do lekarzy to nie każdy tak potrafi ;) A chyba tylko dzięki temu, że w samą porę zachowałaś trzeźwość umysłu (mimo tego całego zamieszania i nerwów) to wypuścili Cię do domu. Brawo kobieto! I to jest zachowanie prawdziwej matki - egzamin na macierzyństwo zdany ;P
 
DZIEWCZYNKI!!!!1 czy któras z Was ma tez alergie? juz kilka osób, w tym lekarz, polecały mi żeby łykac przez ostatni miesiąc ciazy Dicoflor60.....zeby zabezpieczyc Dzidzie przed alergia po mamusi :) no i rzeczywiscie na ulotce tak piszą.....najpierw mama a póznie przez miesiąc Dzidzia-tylko taki dla niemowlat......nie jest moze najtanszy ale moze warto spróbowac ( dicoflor60 20 szt 30 zł)......kuzyneczka tez własnie brała zapobiegawczo...,. poczytajcie, mo,że Wam sie przyda to info :)
 
Agate: to chwile zgrozy przeżyłaś.. nie zazdroszczę.. ale teraz małemu posprawdzają wszystko i na pewno do końca będzie już dobrze.. musi być...

Malina: niezła jesteś... barwo za asertywność.. ale jak tu nie być asertywnym widząc i słysząc co ty...

Aga: a ja myślałam, ze już nie wrócisz od tego lekarza... że jednak cosik sie "przyspieszy"

wszystkim innym gratuluję udanych wizyt...
 
Malina - ale rewelacje, nieźle ... dobrze że zdecydowałaś sie na powrót do domu, ja bym na Twoim miejscu zrobiła dokładnie tak samo. Sama świadomość słuchania czyichs jeków już mnie przeraża :( brrrrrr



Agate - a właśnie mysłałam co tam u Ciebie i czemu sie nie odzywasz..

Trzymam kciuki, zeby wszystko było pomyślnie. Moja mała wazy tyle samo przynajmniej na 37t1d - tez 2700 g i raczej mowią ze malutka (to taka waga na 34-35 tydz) ale przepływy mam dobre - przynajmniej tak pokazało usg.

Najwazniejsze zeby monitorowali Ci tentno maluszka.

Do rozwiazania juz coraz bliżej - najwyzej trzeba będzie podkarmić na cycuchu...


wszystkiego dobrego
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczynki, wreszcie doczytałam co się działo jak mnie nie było:-)
Aga - no waga chyba ok :-) jesteś drobna kobietko, to synek też nie będzie gigant, a z nakazu seksu toi tylko się cieszyć:-)
Magda102 - powodzonka w poniedziałek no i życzę byś wróciła już z Elenką :-)
Klariss1 - nieźle - cały czas nie wiecie kto w brzuszku mieszka, mnie by skręcałoi z ciekawości, ale w sumie to też fajnie - mieć niespodziewanke przy porodzie
Tiger - czyli obstawiasz, że będzie trzecia indukcja???? No oby nie była potrzebna
Julienx - rozbawiłaś mnie z tym czesaniem Krysi :-) hihihi
Chrupcia - trzymam kciuki za twoje wody, mam nadzieję, ze wszsytko ok
Alutka - piękna waga Antosia, w poniedziałek idziesz do szpitala na CC, czyli we wtorek cięcie? czy nawet poniedziałek? I powiedz no jak to u Ciebie się potoczyło, ze będzie cc już po 38 tc? Bo cholercia nie wiem, czemu u mnie twierdzą, ze za wcześnie

wczoraj jeszcze nie dopisałam czego się wywiedziałam , po ostatnim usg. Otóż jak już trafiłam do tej "rzeźni" zrobili mi od razu usg. No i się zmartwiłam, bo Tosia waży 2800, wymiary wg usg ma średnio 10-12 dni młodsze od terminu OM,
baaradzo mnie to zmartwiło, bo 2 tyg temu, gdy robiono mi usg, opóźnienie wynosiło 5 dni a teraz się powieksz, waga też wydaje mi się była niewiele mniejsza.... choć nie mam na to dokumentu, bo na wypisie z usg nie ma nic o wadze
No więc powiedziałam o tym, ze to bardzo dziwne, i usg powtórzył drugi lekarz.. potwiedziło sie to co wybadał pierwszy. Czyli że Tosia malutka i drobna. Uspakajali, że to moze być wynik różnych sprzętów usg, że poprzednie (robione też w tym szpitalu ale na innym oddzaile) mogło mieć inne "ustawienia"/... a poza tym takie "obsuwy" do 2 tygodni to nadal "norma" i nie jest to traktowane jako anomalia
Sprawdzili przepływy - i wszystko ok, czyli zapewnili, ze Mała ma się dobrze, no ale ja się martwię, w sumie uspakali mnie, że taka waga to nic niepokojącego, że sama nie jestem duża, wieć dzidzia też nie będzie...
wiec chyba lepiej, by Mała jednak posiedziała sobie w brzuszku do terminu to moze dobije do 3000 g
 
malina z tymi pomiarami, to się tak nie stresuj waga podawana to plus/minus 10%
kumpela rodziła i w niedzielę na usg waga małego 3000, zaraz po tym urodziła 3650..
 
jej, Agate, ale nerwówka:szok: Nic Cię w tej ciąży nie omija, ciągle jakieś problemy biedulo:-( Najgorszy ten stres, ale to dobrze że Cię tak badają na bieżąco:tak: Oby już wszystko było dobrze!

Malina,
to pewnie dlatego Tobie gadają że za wcześnie, bo dzidzi małe:tak: Nie przejmuj się, Krewetki kruszynka też nieduża i ma się dobrze:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nikita, jeszcze nie skonczyli tych badan w poniedzialek jeszcze raz mam isc na badanie krwi, ten wynik co byl zly, ktory mial swiadczyc o zlych przeplywach i jeszcze raz usg beda robic, chociaz wg. wczorajszego usg przeplywy byly w normie. No lepiej niech tak badaja po kilka razy niz mieliby cos przegapic. A czemu to serce tak szybko bilo to oni do tej pory mimo tych badan krwi i usg nie wiedza. A ta ciaza to fakt, ze problemow nie brakuje, pierwsza mialam bezproblemowa, a druga taka jak widac. Kazda ciaza jest inna. Dobrze, ze ta juz dobiega konca. Teraz to mam tylko nadzieje, ze porod bedzie normalny, bez problemow no i przede wszystkim dziecko zdrowe.
Julienx, ta waga to taka nie za wielka mysle, ze przez ta diete cukrzycowa, od kiedy jestem na diecie to nie przytylam ani 1 kg, a dziecko jednak rosnie, tyle, ze z moich zapasow, temu ja chudne, a i dziecko za wiele przy takim jedzeniu mamy nie przybiera.
 
Do góry