reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

Magda, serdecznie współczuję, eh... ta nasza służba zdrowia... mogliby się opamiętać z tym kardiologiem, przecież jesteś w ciąży i zaraz rodzisz! a może poszłabys gdzieś prywatnie...? bo z serduchem to nie ma żartów :/ i lepsze cc, niżby mieli cię potem tfu tfu reanimować na porodówce... :/
Malina, to ładnie Cię ten gin załatwił i to tuż przed rozwiązaniem... :/ Nie martw się, on Ci do porodu potrzebny nie będzię ;) A jak piszesz, że skierowanie, ZLA i inne pierdoły dostaniesz od innego lekarza, to no problem :)
Madziamadzia, Julita, Tiger, Gynazol to jest lek na grzybicę w kremie, ale do użytku wewnętrznego, czyli dopochwowy. Jest to dość nowy lek i rzeczywiście super działa, bo jak 2 lata temu walczyłam z grzybicą ładnych kilka miesięcy i nic nie pomagało, to on właśnie mi pomógł i załatwił sprawę raz na zawsze. Niestety z tego co pamiętam nie mozna go stosować w ciąży... :/ Ale po połogu jakby się coś przypałętało, to polecam :)

Ja po wizycie i jestem przeszczęśliwa!!! :) nie muszę już leżeć plackiem w łóżku. Mogę się "snuć po mieszkaniu i nie przemęczać", czyli wykonywac proste czynności tj. robienie sobie jedzonka, herbatki, składanie prania (ale na siedząco). Cieszę się ogromnie, bo już szału dostawałam w tym łóżku...

Mała waży 2700 g i ma.... dużą głowę.... :/ to po tacie chyba, bo jak był mały to też miał sporą... ;) eh... tylko jak ja ją z siebie wypchnę? :/
Z wymiarów USG jest większa średnio o tydzień, tylko ta nieszczęsna głowa większa o 3 tyg.!!! Ja chyba umrę z bólu przy tym porodzie ;)

Leki biorę przez kolejne 2 tyg. bez zmian (czyli maksymalną dawkę), a potem będziemy zmiejszać i pewnie po kolejnym tygodniu odstawiamy - ginka podejrzewa, że po odstawieniu urodzę :) (będzie to trochę przed terminem, ale przynajmniej ta głowa aż tak nie urośnie... hehe ;))

heh.. odbija mi już dzisiaj, więc lecę babeczki, dobranoc ;)
 
reklama
Magda a może prywatnie pójdziesz? wiem że kurde tyle się płaci za ubezpieczenie a jak coś człowiek potrzebuje to prywatnie:wściekła/y: A w ogóle jak masz taką sytuacje i ten etap ciąży to Cię bez kolejki powinni wcisnąć i tyle!
Afiliacja super że już nie musisz leżeć:-)
 
Magda, serdecznie współczuję, eh... ta nasza służba zdrowia... mogliby się opamiętać z tym kardiologiem, przecież jesteś w ciąży i zaraz rodzisz! a może poszłabys gdzieś prywatnie...? bo z serduchem to nie ma żartów :/ i lepsze cc, niżby mieli cię potem tfu tfu reanimować na porodówce... :/
W ogóle to z kardiologami by się opamiętali, Ludzie czekają na wizytę i często się zdarza, że niedożywają do niej. Moja doktorka będzie się kontaktować w środę z kardiologiem żeby mnie pilnie przebadał i wystosował odpowiednią opinię. Jeśli to nie wejdzie w rachubę, to od razu po tej rozmowie jadę do gina, który akurat w środy przyjmuje. Wówczas niestety położy mnie i z pozycji pacjenta hospitalizowanego przeprowadzą wszystkie badania bez pierdnięcia.
Jeszcze tak pokombinuję bo prywatnie jakbym miała robić te wszystkie badania to bym na wstępie zawału dostała :baffled:
Cholera wiem, że lepsze cc, zdaję sobie z tego sprawę.... qrde dla mnie jest to osobista tragedia. I to nie ze względu, że będę psychicznie jakoś się czuła, że sama nie urodziłam czy coś w tym stylu. Nie o to chodzi. Dla mnie gehenną jest jakakolwiek ingerencja w mój przeklęty kręgosłup to raz, dwa już tyle razy byłam cięta w życiu, że mi już zbrzydło :crazy::-D:-D Wiem pierdoły opowiadam, ale ja tak mam. Na trzeźwo nie dam sobie nic zrobić :confused2:

Ja po wizycie i jestem przeszczęśliwa!!! :) nie muszę już leżeć plackiem w łóżku. Mogę się "snuć po mieszkaniu i nie przemęczać", czyli wykonywac proste czynności tj. robienie sobie jedzonka, herbatki, składanie prania (ale na siedząco). Cieszę się ogromnie, bo już szału dostawałam w tym łóżku...

Mała waży 2700 g i ma.... dużą głowę.... :/ to po tacie chyba, bo jak był mały to też miał sporą... ;) eh... tylko jak ja ją z siebie wypchnę? :/
Z wymiarów USG jest większa średnio o tydzień, tylko ta nieszczęsna głowa większa o 3 tyg.!!! Ja chyba umrę z bólu przy tym porodzie ;)
Gratuluję udanej wizyty, widzę, że same plusy. Super. Odżyjesz jak ruszysz tyłek z wyra ;)
Afiliacja może ta duża głowa się wyrówna. Moja miała długieeeee nogi, też "starsze" od reszty ciała o 3 tyg. Po ostatniej wizycie ta różnica zaczęła się zmniejszać, minimalnie, ale jednak. Trochę tylko się niepokoję, bo razem z Kamilkiem planowaliśmy, że młoda zostanie modelką i będzie robić kasę.... a Kamil miał zamiar zostać jej managerem i załatwiać sesje.... :-p

Wiecie co, strasznie mnie uszy swędzą. Nie cycki tylko uszy, a w nocy to się czasem nawet budzę i grzebię jak opętany pies, masakra jakaś. Czego to może być objaw? Tylko nie piszcie, że brudu..... pytam serio.
 
Afiliacja, znam znam tę maść. Jak mi kiedys gin przepisała, to niestety nie pomogło, a dostałam 2 tuby. Uzyłam jedną i po 7 dniach drugą, bo tak miało być.

A w ogóle, to chyba sie pochwaliłam za szybko, bo cos zaczyna mnie brać. Czuję lekkie pieczenie i swędzenie, wrrr
Dobrze, że we wtorek już wizyta u gina.

A w ogóle mam pytanie do Was - jaki macie poziom PLT (płytki krwi)?
Mi spadły do 115. Wiem, że w ciąży mogą spaść nawet do 100 i dopiero przy tej wartości jest powód do niepokoju, ale chcę Was zapytać jak jest u Was.

Gratuluję oczywiście udanych wizyt.

magda, brak słów. Nawet nie wiem co napisać. A tyle płacimy z naszej pensji na zdrowtne, co??? KArdiolog na koniec roku, piszesz....hmmmm
malina, Ciebie też nieźle załatwił gin. Ja rozumiem, że pewnie ma wiele pacjentek, ale jak już prowadzi ciążę, która zbliża się ku końcowi, to wymaga się większej odpowiedzialności
 
A w ogóle mam pytanie do Was - jaki macie poziom PLT (płytki krwi)?[/B]
Mi spadły do 115. Wiem, że w ciąży mogą spaść nawet do 100 i dopiero przy tej wartości jest powód do niepokoju, ale chcę Was zapytać jak jest u Was.
Aż żem się normalnie pofatygowała i wstała;-) żeby sprawdzić bo mam świeżutkie wyniki:-) Ło rany Tiger u mnie 321:szok:
 
Afiliacja - świetnie, że dostałaś "złagodzenie" wyroku :-) Byle tak dalej, trzymam kciuki za Twoje i Jagódki zdrowie :-)
Magda102 - no bombowy dostałaś termin tej wizyty - "kombinuj dziewczyno..." jak to kiedyś ktoś zgrabnie zaśpiewał - na pewno się uda tylko chyba trzeba rzeczywiście sposobów na ten chory system

Tiger - ty nie wywołuj wilka z lasu lepiej, i trzymam kciuki za wizytę w takim razie :-)

Czy to możliwe by mieć stan permanentnego skurczu macicy przez pół godziny??? Bo ja tak mam!!!!!!!!!???????
O co kaman????
 
Magda,Oby Twój lekarz coś wskórał,a jak nie to wal prywatnie,bo żartów z sercem nie ma.
Afiliacja,super,że pozwolili Ci wstać i podziwiam,że tyle wytrzymałaś leżąc.Mi w połówce kazała i po dwóch dniach już na głowę dostawałam i nogi mi same chodziły.Na szczęście szybko minęły problemy i można było wrócić do normalności.Wiem,co to za ulga :tak:
Tiger u mnie całe 103 i mam za niskie od dawna,ale moja gin.twierdzi,ze w ciąży tak się może zdarzać i,że nie powinnam się tym przejmować :baffled::eek: Nie wiem,czy jej do końca wierzyć,bo z boku na wynikach mam jak byk,że norma to 150-350,ale czuję się w miarę dobrze,anemii żadnej nie mam,omdleń i zasłabnięć też.
 
Afiliacja niestety u mnie tez ten lek załatwił sprawę grzybków ale na krótko bo jak zwykle po 2 miechach wróciły... paskudztwo...
ale gratuluje możliwości wstawania... w końcu nogi porządnie rozprostujesz

Tiger płytki zazwyczaj w ciąży mocno spadają i pod koniec kręcą się około 100, ja jestem innym wynalazkiem bo mam problemy z krzepliwością i moje płytki wynoszą po leczeniu 402

Magda widze że i ciebie dopadła czarna strona naszego systemu ubezpieczeń zdrowotnych... mam nadzieję że jednak zlituja się nad tobą... i trzymam kciuki za sn...
 
reklama
Ja mam płytki 244, zakres za to 150 - 400:eek: Co to kurna, różne laboratoria różne ilości krwi badają czy kie licho:sorry:

I też się pofatygowałam wstać po to... Na środku pokoju stoi skorupa komody bo moja chłopina w połowie robotę zostawił, omija się toto ostrożnie i powoli... A jak się dotelepałam do półki z wynikami to mi z rąk wypadły i wleciały między stojące na podłodze małe elementy tej komody:confused2: I Qr... nie było widać między które! Połowę przestawiłam zanim się dokopałam do papierów :sorry:

Malina "złagodzenie wyroku - doooobre:-D Afiliacja gratki:-)
 
Do góry