reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

Witam.U mnie niestety stwierdzili cukrzycę ciążową.Ale zostaję na diecie,bez insuliny.Nie jest mi z tego powodu wesoło,ale co mam zrobić.Mam tylko nadzieję,że po ciązy mi to minie.Poza tym dalej biorę fenoterol imam stwierdzoną niedokrwistość.następna wizyta 23.03.Z dzidzią wszystko ok.
 
reklama
praktyczne porady ze szkoly rodzenia przedporodem.pl

Co robić gdy bolą krzyże?


Zwykle bóle te nasilają się wraz ze wzrostem ciąży i w trzecim trymestrze mogą stać się bardzo dokuczliwe. W ciąży mnogiej mogą pojawić się o wiele wcześniej.
Bóle te dotyczą dolnej części pleców, a czasem nawet pośladków i mogą „ciągnąć” do nogi. Wynikają one ze zmiany sylwetki i przesunięcia się środka ciężkości ciała do przodu. Pogłębia je zbyt długie stanie lub siedzenie bez ruchu, przyjmowanie złych pozycji przy wykonywaniu codziennych czynności, nadmierne napięcie mięśni odcinku lędźwiowym.

Na złagodzenie objawów ze strony kręgosłupa bardzo korzystnie wpływa umiarkowany ruch i ćwiczenia gimnastyczne.

Jeśli Twój lekarz pozwoli Ci na ćwiczenia, staraj się je wykonywać systematycznie (w miarę dobrego samopoczucia). Szczególnie ważne są ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha. Skorzystaj z ćwiczeń proponowanych przez szkoły rodzenia lub innych przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Jeśli masz taką możliwość uczęszczaj na basen. Spaceruj – nie powinny to być jednak forsowne marsze.

Oto jeszcze kilka dobrych rad na złagodzenie bólów krzyża:
- Utrzymuj prawidłową postawę ciała, nie garb się, używaj dobrej techniki podnoszenia przedmiotów, nie dźwigaj ciężarów.
- Unikaj zbyt długiego stania lub siedzenia bez ruchu.
- Unikaj prac domowych wymagających podnoszenia rąk wysoko do góry (wieszanie firan).
- Używaj podnóżka, kiedy siedzisz, aby unieść kolana powyżej poziomu bioder.
- Zawsze używaj małej poduszki lub tzw. wałka lędźwiowego kiedy siedzisz – podpieraj nim dolny odcinek kręgosłupa.
- Śpij na boku ze zgiętymi nogami (lub jedną, jeśli wolisz), między kolana włóż dużą poduszkę. Materac do spania powinien być twardy (ewentualnie należy podłożyć deskę pod miękki).
- Unikaj gwałtownych ruchów po przebudzeniu i podczas wstawania z łóżka, ale także podczas prac domowych.
- Często odpoczywaj i relaksuj się.
- Noś wygodne, płaskie obuwie zapewniające dobrą amortyzację. Możesz też zakupić specjalne wkładki stosowane do zapobiegania bólom nóg i kręgosłupa.
- Możesz też zapytać lekarza, czy dla uśmierzenia bólu możesz zastosować tzw. pas ciążowy.

Zgłoś się do lekarza gdy:
- będziesz odczuwać silne, promieniujące do nóg bóle, połączone z zaburzeniem czucia i osłabieniem siły nóg.
- będziesz odczuwać ból w obrębie spojenia łonowego i stawów biodrowych utrudniający poruszanie się.
 
Agnieszka fajnie że juz jesteś w domu.... i że z malutka wszystko dobrze a z dietką dasz radę bo to juz mało zostało
Elwiwas gratuluje udanej wizyty... mały sliczny...

Anusia mój Maluch niestety narazie ułozony posladkowo... mam nadzieję że mu się odwidzi i przybierze pozycję na nietoperza...
 
Moje takze chyba leży poprzecznie, bo ruchy czuje zawsze na tej samej wysokości, powyżej pępka z lewej strony i po prawej przy kręgosłupie:confused:

niekoniecznie poprzecznie. tez mialam takie wrazenie bo mala sie rozpycha jakby w dwie strony ale lekarz na poniedzialkowym badaniu wymacal ze jednak glowke ma na dole.
 
No i tak jak pisałam, byłam dziś na konsultacji u lekarza...powiedział że w tym wieku ciąży to takie zawroty mogą się zdarzać ale gdyby były zbyt często to mam zgłosić się do szpitala.:-(
Nie wiem co mam o tym myśleć:-(...następna wizytę mam 18 więc będę miała usg i zobaczymy co powie na badania bo mam zrobić mocz i morfologię.
Miałam mierzone ciśnienie 90/60 czyli standardowo...i posłuchałam Wiercioszki bo miałam ktg ale tak się wierciła że leżałam 20 minut:szok:
Gratuluje wszystkim dziewczynom udanych wizyt i zdrowych dużych dzieciaczków:)
 
reklama
niekoniecznie poprzecznie. tez mialam takie wrazenie bo mala sie rozpycha jakby w dwie strony ale lekarz na poniedzialkowym badaniu wymacal ze jednak glowke ma na dole.

ja mam dokładnie tak samo, czułam - czuję jakby leżala poprzecznie - ale usg potwierdziło - "położenie głowkowe"
 
Do góry