reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

Witam.U mnie niestety stwierdzili cukrzycę ciążową.Ale zostaję na diecie,bez insuliny.Nie jest mi z tego powodu wesoło,ale co mam zrobić.Mam tylko nadzieję,że po ciązy mi to minie.Poza tym dalej biorę fenoterol imam stwierdzoną niedokrwistość.następna wizyta 23.03.Z dzidzią wszystko ok.

No ki diabeł - wszystkie plagi egipskie Cie w tej ciazy dorwały... brakuje jeszcze kilku coprawda. ... no ale dajcie spokój....

najważniejsze, aby dzidzia byla zdrowiutka ...

trzymam kciuki
 
reklama
Agnieszka dobrze że dzidzia zdrowa. A Ty dasz sobie radę diecie, już niedużo zostało!

Elwiwas przystojniak:-)

Julita, mi się dziś w łebie tak kręciło że do pracy nie poszłam. Mam nadzieję że to jednorazowy przypadek :-/
 
Agnieszka dobrze że dzidzia zdrowa. A Ty dasz sobie radę diecie, już niedużo zostało!

Elwiwas przystojniak:-)

Julita, mi się dziś w łebie tak kręciło że do pracy nie poszłam. Mam nadzieję że to jednorazowy przypadek :-/
Nikita miejmy nadzieję że to jednorazowe zawroty...bo jak dla mnie to bardzo sie wystraszyłam tymi zawrotami:(
 
Agnieszka dobrze, ze jestes juz w domu. A ta dieta to nic strasznego i zostaly ci tylko 2 miesiace. Normalne, ze nie dali ci od razu insuliny. Chca zobaczyc jak bedzie na diecie, bo na poczatku na diecie wyniki moga byc takie sobie a potem zaraz sie stabilizuja.

Elwiwas synek jest sliczny.

Ja po wczorajszej wizycie. Wyniki z krwi i moczu wszystkie dobre. Waga stoi w miejscu, czyli dalej te 5 kg na plusie. Ale wedlug ginekologa to dobrze, wiec i ja sie nie martwie. Dziecko lezy glowka w dol, czyli dobrze przygotowane do wyjscia. Z wynikow cukru ginekolog tez zadowolony. Dostalam skierowanie na monitoring i morfologie, mocz i tokso, jak co miesiac i skierowanie do anestezjologa, z ktorym umowilam sie juz na wizyte 25 marca na 9 rano plus skierowanie na to trzecie duze usg normalne w 2D. Plus dawke witaminy d jaka on daje kazdej ciezarnej w 7 miesiacu ciazy. Jezeli chodzi o monitoring, mialam do wyboru 2 opcje, albo ja bede przychodzic co tydzien raz w tygodniu na monitoring do szpitala, albo polozna bedzie przychodzic do mnie do domu i mi monitoring w domu robic. Wybralam te druga opcje, bo tak samo bezplatna i wydaje mi sie, ze tak wygodniej. Oczywiscie jakby bylo cos nie tak, to polozna wysle mnie do szpitala. Musze teraz zadzwonic i umowic sie z nia na ten monitoring. Bedzie to ta sama polozna, ktora przychodzi do mnie ze szkola rodzenia.
 
hej:) ja po wczorajszej wizycie i jeszcze zakupach byłam juz wykonczona więc nic nie pisałam dopiero dziś...
a więc tak 2 kg na plusie przez miesiąc pani dr twierdzi że ładnie bo przybieram na wadze równo:) zobaczymy...ciśnienie 100/70 , wyniki ogolnie oki ale mocz niestety mam ten piasek za duzo szczwianów wapnia które moga prowadzic do tych moich złogów więc zalecenie mam dużooooo pić!!! skarzylam sie na te skurcze nóg i znów dostalam duphaston 1po 2 tabletki:(( przez te dwa tygodnie do nastepnej wizyty wtedy bedziemy miec takie szczególowe usg bo wczoraj nie było...aha co mnie zmartwiło to że szyjka jest już mieksza tzn mam wiecej odpoczywac w pozycji polleżacej nie koniecznie ciagle lezec ale się oszczędzać!!! martwie się o ta szyjkę dziewczyny...ahhh
jeszcze pól nocy bolało mnie na dole chyba po tym badaniu ginekologicznym szyjki ...jak myslicie ta miekka szyjka może mi zagrażac porodem wczesniejszym???
 
nie na skurcze nóg ale na pomoc przy dawkowaniu magnezu... bo do tej pory miałam luteine dopochwową ale mam ciagle ten brzuszek taki twardniejacy co jakis czas plus te skurcze więc może duphaston bedzie lepszy
 
Elwiwas świetnie, że wszystko w porządku z małym:)
Agnieszka dasz rade z tą dietą, ale faktycznie non stop masz jakieś problemy z ciążą. Trzymam za Was kciuki.
Katagorka no właśnie mnie też zdziwiło, że dostałaś duphaston na skurcze. Czyli masz podobne zalecenia jak ja, ale ja mam nakaz leżenia. Lepiej uważaj z tą szyjką i się oszczędzaj.
Agate gratuluje dobrych wyników:).

Mój młody jest w ułożeniu podłużnym główkowym i raczej już się nie powinien przekręcic, myślę, że już nawet nie ma na tyle miejsca.
No i dzieki temu jak czuję takie kopniaczki dośc wysoko pod biustem, to wiem, że to nóżki:p
 
reklama
Dzięki dziewczyny.
Cieszę się z Waszych udanych wizyt - TAK TRZYMAĆ! ;D
I trzymam kciuki za te które mają jakieś komplikacje, nic się nie martwcie !

iwi3- Też Cie uspokoję... Przed usg stwierdziłam, że mały ma chyba 4nogi bo czuje go raz z lewej, raz z prawej - myślałam, że właśnie źle sie usadowił a tu usg pokazało co innego.. Leży główkowo, w pozycji scyzoryka ;) i ma dwie kończyny ;D

Mi jak jak na razie wszystkie wyniki wychodzą pięknie;] Tylko te brzuszek twardnieje ale doktorka stwierdziła,że to bardzo typowe w ciąży więc nie warto sie zamartwiać ..
 
Do góry