reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

Cześc foremki :)


Mimo iż okres mialam 1 sierpnia to moze owulacja byla wyjatkowo pozno i do zaplodnienia doszło nie standardowo w polowie cyklu a pozniej i stad ta roznica ... i np. urodze nie do 8 maja a np. do 15 maja...???
juz tak sobie kombinuje :)

Juz dawno ci o tym pisalam, ze tak moze byc.

Ja bylam dzis w labolatorium, morfologia, toksoplazmoza, mocz, standardowe comiesieczne badanie. Wyniki po poludniu. A jutro z wynikami do lekarza.

Cytologie zrobila mi moja ginekolog przed staraniami o bebe. Byla dobra. Podobno ciaza falszuje wyniki i normalnie cytologii nie powinno sie robic w ciazy, tylko albo przed, albo juz po. No ale jak ktos nie mial przed to w ciazy i tak tu robia i potem powtarzaja za jakis czas po porodzie. Normalnie powinno sie ja robic co roku, ale nie kazda kobieta o to dba. To badanie na posiew tez tu robia, pamietam je z pierwszej ciazy, nie pamietam dokladnie w ktorym miesiacu, ale to bylo juz pod koniec ciazy. Narazie nie mialam robionego, moze dostane skierowanie na tej wyzycie, a moze na kolejnej? I teraz w 7 miesiacu bede miala te obowiazkowa wizyte z anestezjologiem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
julinex-ja tez tak uwazam ze moglas miec bardzo pozno owulacje i stad ta roznica twej coreczki co do pomiarow,ja mialam okres 14 sierpnia a kiedy byla owulacja nie mam pojecia ale u mnie roznica wynosi tak z 5 dni miedzy USG a OM to tez nie malo
 
Juz dawno ci o tym pisalam, ze tak moze byc.

Ja bylam dzis w labolatorium, morfologia, toksoplazmoza, mocz, standardowe comiesieczne badanie. Wyniki po poludniu. A jutro z wynikami do lekarza.

Toksoplazmozę robią u Ciebie co miesiąc? Ja miałam na początku ciąży i teraz drugi raz, częściej chyba nie ma potrzeby, ale widocznie u Was inaczej jest :)
 
Toksoplazmozę robią u Ciebie co miesiąc? Ja miałam na początku ciąży i teraz drugi raz, częściej chyba nie ma potrzeby, ale widocznie u Was inaczej jest :)

U nas jest inaczej, robi sie obowiazkowo tokso co miesiac, podobnie jest z morfologia i moczem. Uwazasz, ze nie ma potrzeby czesciej??? Jezeli wystapi w ciazy to im szybciej wykryta tym lepiej, a szybko wykryc mozna tylko badajac co miesiac. Przy pierwszej ciazy 10 lat temu bylo tak samo.
 
U nas jest inaczej, robi sie obowiazkowo tokso co miesiac, podobnie jest z morfologia i moczem. Uwazasz, ze nie ma potrzeby czesciej??? Jezeli wystapi w ciazy to im szybciej wykryta tym lepiej, a szybko wykryc mozna tylko badajac co miesiac. Przy pierwszej ciazy 10 lat temu bylo tak samo.

Wiem co to toksoplazmoza i fajnie że u Was wykonują ją co miesiąc. W Polsce nie. Morfologia i mocz też u nas są co miesiąc. Nie mówię, że nie ma potrzeby częściej jeśli kobieta nie ma przeciwciał i jest narażona na zachorowanie. Pisząc że nie ma potrzeby częściej mówiłam o sobie, ja mam przeciwciała.
 
Wiem co to toksoplazmoza i fajnie że u Was wykonują ją co miesiąc. W Polsce nie. Morfologia i mocz też u nas są co miesiąc. Nie mówię, że nie ma potrzeby częściej jeśli kobieta nie ma przeciwciał i jest narażona na zachorowanie. Pisząc że nie ma potrzeby częściej mówiłam o sobie, ja mam przeciwciała.

Jak masz przeciowciala, to po co ci wogole drugi raz robili? Jak tutaj jest jak ktos ma przeciwciala to nie wiem, ja np. nie mam i badanie co miesiac daje mi jakas pewnosc i mam przez to mniej stresu. A wiec uwazam, ze bardzo dobrze, ze tak jest.
 
Podobno ciaza falszuje wyniki i normalnie cytologii nie powinno sie robic w ciazy, tylko albo przed, albo juz po. No ale jak ktos nie mial przed to w ciazy i tak tu robia i potem powtarzaja za jakis czas po porodzie.

Pierwsze słyszę taką teorię że cytologii nie robi się w ciąży, ja czytałam że kobietom w ciąży często się robi 2 razy cytologię w I i III trymestrze i jest to jak najbardziej normalne i wyniki są zupełnie wiarygodne...Jak inaczej określić np. stan zapalny albo nie daj Boże coś jeszcze gorszego?
 
Jak masz przeciowciala, to po co ci wogole drugi raz robili? Jak tutaj jest jak ktos ma przeciwciala to nie wiem, ja np. nie mam i badanie co miesiac daje mi jakas pewnosc i mam przez to mniej stresu. A wiec uwazam, ze bardzo dobrze, ze tak jest.

Właśnie to przecież napisałam, że fajnie że u Was robią ją co miesiąc :)
 
reklama
Ile razy miałyście robioną glukozę w ciąży, i jak to jest jeśli wynik jest dobry to może być tak że już do końca ciąży nie będę jej powtarzać? Czy mimo wszystko mi ją zrobią jeszcze raz?
 
Do góry