reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

reklama
uff, udalo nam sie wreszcie wrocic do domu ;)
wizyta krotka bo bez usg, serduszka sobie posluchalam za to :) jak zwykle wszystko ok, wyniki tez poza morfologia ktora troszke w dol poleciala i chyba bede lykac jakies zelazo. no i dostalam zwolnienie juz do terminu porodu...
 
Gratuluję udanych wizyt:) Czekam na zdjęcia z usg.
A mam pytanko- w jakich tc robi się to ostatnie pomiarowe usg??
 
jedne zrodla podaja ze powinno sie robic na 3-4tygodnie przed terminem czyli okolo 37tc, inne ze miedzy 38 a 40tc. no i w szpitalu powinni zrobic przed porodem o ile sie nie wpadnie na porodowke z pelnym rozwarciem i jest na to czas ;P przynajmniej w moim tak jest ale wiadomo ze co lekarz i szpital to obyczaj.
w ogole to na nastepnej wizycie za 3tygodnie mam miec robiony posiew z pochwy ktorego wyniki sa potrzebne przy przyjeciu do szpitala i gin ma mi wystawic juz skierowanie do szpitala... jakos tak mi wczoraj dali do zrozumienia w tej przychodni ze to juz zaraz...
 
Nataliak dzieki:) Czyli jeszcze mam czas:). Skoro już mam 33 tc, to pewnie następna wizyta bedzie w 36 i wtedy bedzie ten pomiar.
A ja miałam robiony posiew w 25 tc. Chyba nie będę musiała robic po raz kolejny?
 
ja wczoraj nie mogłam zasnąć , zaczął mnie boleć brzuch jak na @ i sie wystraszyłam, na szczęście jakoś udało się zasnąć, za to rano mała dała znać o sobie mocnymi kopnięciami
 
Krewetka posiew z pochwy na obecnosc bakterii w szyjce macicy. robi sie tak samo jak cytologię. Ja miałam robiony 2 razy i wyszedł mi idealnie (miałam nawet obecne pałeczki kwasu mlekowego, co podobno wg mojego gina rzadko się zdarza), pomimo, że w posiewie moczu mam mnóstwo bakterii... A takie badanie jest konieczne, bo gdyby się okazało, że masz jakąś bakterię, to mozesz w trakcie porodu sn zarazic dzieciątko.
 
Ostatnia edycja:
reklama
posiew wykrywa bakterie obecne w pochwie i jesli cos wyhoduja to powinno sie to wyleczyc do porodu no i w trakcie porodu daja jakies leki zeby malucha nie zarazic. badanie powinno sie zrobic okolo 35tc, na wynik czeka sie tydzien bo w labo probuja przez ten czas cos wyhodowac na probce ;) mozna tez pozniej no ale nikt nie wie kiedy bedzie za pozno i wyladujemy na porodowce a to jednak wazne. estragon obawiam sie ze bedziesz musiala powtorzyc.
 
Do góry