reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

reklama
Nikita taaak... istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że Twoje dziecko będzie miało oczy zielone, piwne, żółte, szaro-piwne, albo żółto-piwne, niestety niebieskości to odlegly horyzont :-D

nie wierze w to wszystko.

aga bo listonosz miał niebieskie :p:-D:-D
 
Hehehe, a najśmieszniejsze jest to że cała trójka mojego rodzeństwa ma oczy identyczne jak ja, tata ma brązowe, a mama niebieskie.
I na listonosza nie ma co zwalać, każde z nas się urodziło w innym mieście bo rodzice się ciągle przeprowadzali
 
U mnie z kolorem oczek raczej niespodzianek nie bedzie. :tak:Brazowe w 73%, okolo 13% niebieskie i okolo 13% zielone. Nie wiem skad te zielone bo nikt w rodzinie nie ma.;-)



Nie wiem czy slyszalyscie o tym, ze mozna rozpoznac plec dziecka w okresie 12-14 tydzien ciazy. Chodzi o kat nachylenia guzka plciowego. Jezeli macie zdjecie z USG z koncowki trzeciego trymestru 12-14 tydzien ciazy, na ktorym dziecko jest profilem i widac guzek plciowy. To mozecie sprobowac poprowadzic linie. Podobno metoda ta sprawdza sie, prawie w 100%, jest bardzo malo bledow. Pierwsza linie nalezy poprowadzic wzdluz guzka plciowego, a druga wzdluz kregoslupa. Jezeli obie linie przetna sie tworzac kat praktycznie 30 stopni, to jest to chlopak. Jezeli linie nie przetna sie, beda rownolegle lub prawie rownolegle, to jest to dziewczynka. Nastepnie nalezy poprowadzic jedna linie wzdluz guzka plciowego i druga wzdluz brzuszka, jezeli utworza one praktycznie kat prosty jest to chlopak, jezeli kat jest rozwarty jest to dziewczynka. Na tym filmiku lekarz w bardzo prosty sposob tlumaczy dzialanie tej teorii. Co prawda filmik jest po francusku, ale najwazniejsze, czyli sposob prowadzenia linii, bedzie zrozumialy dla kazdej z was. Sa obrazki. :-) W przypadku okreslania plci chlopca, wedlug tego doktora. Jest bardzo maly zakres bledow jezeli guzek plciowy ma aspekt chlopiecy. Ten doktor nie mial w tym wypadku nawet 1 procenta bledow. Jezeli guzek mial aspekt dziewczecy, doktor mowil, ze moze byc wiecej bledow od 1 do 3%. A spowodowane moze byc to pozniejszym dojrzewaniem narzadow plciowych u niektorych plodow.
Wklejam dla zainteresowanych filmik.

Sexe foetal et échographie du 1er trimestre de la grossesse : Docteur Bernard BENOIT
 
o fajna sprawa.. jak tylko będę miała odpowiednią fotkę z usg to pewno sprawdzę :yes:
dziewczyny, a może któraś już to przetestowała?
 
Ja przetestowalam na starym usg syna i sprawdza sie w 100% ;-)

Aga nie wiem, moze sproboj obejrzec troche pozniej. Moze temu, ze zmiana kraju to slabiej chodzi. U mnie dziala od poczatku do konca. A na twoim awatarze to twoja kruszynka?
 
Ja przetestowalam na starym usg syna i sprawdza sie w 100% ;-)

Aga nie wiem, moze sproboj obejrzec troche pozniej. Moze temu, ze zmiana kraju to slabiej chodzi. U mnie dziala od poczatku do konca. A na twoim awatarze to twoja kruszynka?
tak, spróbuje później.
tak to moja kruszynka w 11 tygodniu :)
 
Szkoda, ze to zdjecie troche male, gdybys wkleila je tu w wiekszym wymiarze, to moze moglabym ci pomoc. ;-)Pod warunkiem, ze guzek plciowy bylby wyraznie widoczny. :tak: Zdjecie z 11 tygodnia to nie wiem, czy jest to wogole mozliwe, ten lekarz mowil od 12 do 14 tygodnia. Bo wczesniej wszystkie maja aspekt bardziej chlopiecy.
 
reklama
może być czy jeszcze większe? :-) spróbuj może coś dowidzisz :):tak:
 

Załączniki

  • 11 tydz..jpg
    11 tydz..jpg
    14,5 KB · Wyświetleń: 244
Do góry