reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

reklama
Ciezko mi tutaj cokolwiek okreslic, bo to zdjecie jest raczej przodem niz bokiem i z 11 tygodnia, to chyba jednak troche wczesniej. Ale moze pomoga ci zdjecia guzkow plciowych z amerykanskiego fora.

Tutaj dziewczyny wklejaly guzki plciowe dziewczynek

Post your GIRL nub ultrasounds once confirmed :) - In-Gender.com

A tutaj chlopcow

Post your BOY nub ultrasounds once confirmed :) - In-Gender.com


jutro mam wizytę o 16,więc będzie nowe foto :-)
najwyzej jak mi się nie uda nadal filmiku właczyć to wyślę do ciebie foto i mi powiesz- no chyba, że lekarz powie, choć ostatnio jak byłam 2 tyg. temu w szpitalu to powiedział, że dopiero od 20 tygodnia podaje....
 
Jak bedziesz miala zdjecie bokiem i dobrej jakosci, ze guzek bedzie dobrze widoczny. To raczej nie powinno byc to trudne i chetnie pomoge. :-)A moze filmik troche pozniej zadziala i sama bedziesz mogla to zrobic. Chodzi o to, ze chlopiecy guzek odstaje w gore, a dziewczecy nie odstaje nic, a nawet jest troche nizej. Na tym filmie to wszystko bardzo dobrze widac. Szkoda, ze u ciebie nie dziala.

Czasem tak jest, ze duzo ludzi oglada dany filmik w tej samej chwili na necie i temu nie dziala, a troche pozniej juz dziala. Mi sie tak pare razy zdarzylo, ze cos nie dziala, a potem zaraz dziala.
 
Ostatnia edycja:
No i czas na moje malenstwo :D:D:D :-):-):-)
Wykonane wczoraj..:)
 

Załączniki

  • CCF11112009_00000.jpg
    CCF11112009_00000.jpg
    25 KB · Wyświetleń: 105
Tak w ramach ciekawostki, inne sposoby na poznanie plci dziecka we wczesnym okresie ciazy.;-)

Innym sposobem na wczesne poznanie plci dziecka jest wymyslony przez Amerykanow test IntelliGrender, ktory pozwala na rozpoznanie, czy to dziewczynka, czy chlopak juz od 10-go tygodnia ciazy. Dziala to w ten sposob, ze do badania bierze sie pierwszy poranny mocz i jezeli zabarwi sie on na zielono to jest to chlopak, a jezeli na pomaranczowo to dziewczynka. U mnie we Francji kosztuje on okolo 25-30 euro, plus koszty przesylki, a wiec stosunkowo niedrogo i jest dostepny tylko przez internet. Jedyny problem to to, ze ma dosc duzy procent bledow okolo 20%, firma produkujaca te testy, tlumaczy to tym, ze wykrywa on testosteron w moczu kobiety, ktory wytwarza kobieta oczekujaca chlopca. Ale, ze sa tez kobiety, ktore oczekuja dziewczynki, a mimo to testosteron w ich moczu tez jest obecny.

Dokladniejszy i duzo drozszy, bo ponad 200 euro, jest tez wymyslony przez Amerykanow i sprzedawany przez internet test Pink or Blue. Pewnie o nim slyszalyscie, bo glosno bylo o tym swego czasu. dzialajacy na probke krwi, i chyba od samego poczatku ciazy. Odpowiedz daja na ich stronie w internecie, trzeba wpisac tylko swoj numer identyfikacyjny.

Sa jeszcze takie domowe sposoby, na wczesne poznanie plci. To nie udowodnione naukowo duzy procent bledow i raczej tylko dla zabawy. Mozna to zrobic kolo 8-10 tygodnia ciazy. ;-)

Pierwszy sposob trzeba wziac kapuste czerwona (fioletowa) nie musi byc cala, pokroic na jak najmniejsze kawalki, zagotowac wode w garnku (nie musi byc duzo tyle zeby przykrylo kapuste), wrzucic kapuste do gotujacej sie wody i gotowac na malym ogniu przez 10 min. Wylaczyc, zostawic na chwile. W jakims pojemniku, moze byc to np. kubek jednorazowy, wymieszac rowne porcje swojego siku i wody, w ktorej gotowala sie kapusta. Jezeli kolor pozostanie filetowy lub o odcieniu fioletu bedzie dziewczynka, jesli zmieni sie na czerwony/ rozowy bedzie chlopiec.

Drugi sposob, sprawdzic jakie ph ma siku (mozna uzyc do tego paskow do mierzenia ph wody) , jezeli jest nizej lub blisko 5/6 bedzie dziewczynka, jezeli ponad 6 bedzie chlopiec.
 
Drugi sposob, sprawdzic jakie ph ma siku (mozna uzyc do tego paskow do mierzenia ph wody) , jezeli jest nizej lub blisko 5/6 bedzie dziewczynka, jezeli ponad 6 bedzie chlopiec.

Kurcze a ja mam w domu specjalne papierki lakmusowe do mierzenia ph moczu :-)No to jutro rano robię teścik ;-)ciekawe czy się potwierdzi z późniejszym usg.:-)
A to ma być z porannego moczu ? czy nie ma znaczenia?
 
reklama
Agate-moglabys zerknac to USG mego synka w 13 tyg ciazy widac tam ze to juz hlopczyk?

Nie bardzo ja na tym zdjeciu widze ten guzek. Nie wiem jak on tu ulozony jest, czy przypadkiem nie troche pleckami? Bo jezeli obejrzalas to video, na tych zdjeciach, na ktorych ten lekarz te linie znaczy, to on tam jest tak wyraznie widoczny. A z twojego zdjecia to nie wiem, trudno mi powiedziec, moze w oryginale lepiej widac?
 
Do góry