reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

Malina, super, ze jesteś zdrowa!

Mięsko jedz na anemię :-)

Ja po kontroli u nowego lekarza (od nataliak - dzięki:-))

Wszystko OK, szyjka długa i twarda, macica miękka :) choć trochę z prawej strony ale to nic takiego.

Kregosłup krzywy dlatego boli. Kazał również zrobić usg nerek i całego przewodu moczowego bo moje bóle moga brac się z nerek (jest też piasek)

Dzidziaka serducho ładnie biło:-) USG dopiero za trzy tygodnie...
 
reklama
Gratuluję udanych wizytek. Malina cieszę się z tobą :tak:
Ja też po wizyce. W piątek robiłam glukozę 75g. i po 2 godź. wszło 140 :-( Więc górna granica (do 140 jest), szłam do lekarza z duszą na ramieniu, ale stwierdził że jak się mieszczę w widełkach to ok. Ja karnie siedziałam po wypiciu 2 godziny, więc test na pewno nie był zaniżony.
Z młodym jest wszystko oki - waży 1100. Tylko powiedziłam lekarzowi że mi brzuchol twardnieje i miewam skurcze jak na miesiączkę i dostałam na to opiernicz że smaruję się kremem na rostępy :szok: Powiedział że te kremy NIC nie dają a są tylko probemem ginekologów bo babki masują brzuchy wcierając kremy co pobudza macicę do skurczów. Mam zakaz używania kremu - powiedział że jak mam predyspozycje do rozstępów to mi NIC nie pomoże a jak nie mam to nic nie będzie i że te kremy to lipa i nabijanie kasy koncernom kosmetycznym ze szkodą dla ciężarnych które później mają twardnienia brzucha, stawianie się macicy i skurcze. Zwłaszcza mustella która jest gęsta i wymusza intensywne wsmarowywanie i pobudzanie macicy. No to od dziś daje sobie spokój - co prawda zostały mi 2 opakowania ziajki ale wmasuje je w uda, tyłek i piersi - brzucha nie tykam :no:
 
Chrupcia - no to chłop jak trzeba - 1100 g to jest coś :-) i świetnie, ze z macicą wszystko w porządku
Lenkaa - no to całe szczescie, że ta glukoza wyszła dobrze, a z tym masowaniem brzuszka to mnie troszkę zmartwiłaś
 
ja wcieram szybciutko krem w brzuch, a nie masuję. Właśnie dziwiłam się dziewczynom, które pisały, o tym, że sobie te brzuchy masują (tak samo jak z hartowaniem sutków:eek:)- mnie się wydawało to trochę dziwne, bo wiadomo, że taki masaż może spowodowac skurcze, a nawet przedwczesny poród.

Aaaa i któraś pisała o masowaniu krocza jakimiś tam olejkami i z tego co wiem, to takie masaże są bezpieczne dopiero po 36-38 tygodniu i pod warunkiem, że ciąża przebiega prawidłowo, bo niestety efekt może byc taki sam jak w przypadku masowania brzucha.
 
Ostatnia edycja:
uff, my juz po wizycie :)
nie rozdrabniajac sie wszystko idealnie. wyniki badania moczu rowniez, bialka zadnego juz nie bylo.
tym razem dostalam skierowanie na badanie moczu, morfologie, toksoplazmoze i hbs.
siusiakow zadnych nie zaobserwowano, leniuszek wciaz jest leniuszkiem i jest duuuza :D wymiary wskazuja na tydzien do dwoch do przodu. a wazy 1600g :D
fotek niestety nie bedzie bo mala zlosnica uparcie zaslaniala buzie ;)
a za 3tygodnie bedzie zabawnie bo chrupcia ma tuz po mnie wizyte ;P
 
E, to faktycznie, kawał kobitki!:-) Super że nie zmieniła się w Leona;-)
Moja wizyta za tydzień dopiero...........
Estragon, a ja słyszłam w szkole rodzenia, że im wczesniej zaczniemy masować krocze, tym lepiej będzie uelastycznione. BTW dzisiaj doarł do mnie olejek, więc będziemy próbować;-)
 
Chrupcia - no to chłop jak trzeba - 1100 g to jest coś :-) i świetnie, ze z macicą wszystko w porządku
Lenkaa - no to całe szczescie, że ta glukoza wyszła dobrze, a z tym masowaniem brzuszka to mnie troszkę zmartwiłaś

Malina - to Lenkaa ma dzidziolka 1100g. Mój syncio nie wiadomo bo ma 3 tygodnie na przypakowanie masy (do USG ;-))

Co do masowania krocza, nie wierze, aby przyspieszyło poród... Jeżeli tak to kontakty seksualne też byłyby zabronione. Szyjka macicy jest tak daleko od krocza...
Brzuch juz prędzej uwierzę ale jaki to masaż wklepanie kremu???
Ja smaruję kremem raz, dwa i po sprawie, ale gładzę (czasem leciutko mocniej) cały brzuszek kilka razy dziennie i ani razu macica mi nie twardniała.

Może trzeba mieć predyspozycje?
 
reklama
Dziewczyny, gratuluje udanych wizyt. Ja na szczescie predyspozycji do rozstepow wogole nie mam, po pierwszej ciazy, ani jednego i przy drugiej tez do tej pory nic. Nie smaruje sie zadnymi kremami przeciw rozstepom, bo narazie ich nie potrzebuje, a w ich skutecznosc tez srednio wierze.
 
Do góry