reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

możliwe że Monural. Furagin u mnie odpada, jak bralam przed ciążą miałam uczulenie - wypadaly mi od niego włosy ;/ Podbonie reaguje na Bisptol i leki oparte na cefalosporynach ;/
 
reklama
Odebrałam wyniki i trochę się stresuję, bo glukoza 50g przed wypiciem 82, a po godzinie 153, więc ta druga trochę ponad normę. Rozmawiałam z moją szwagierką (położną) i niby jak troszkę podwyższona, to nic takiego, najwyżej gin będzie kazała mi zrobić badanie glukozy 75g :sorry:
W morfologii wyniki niektóre mam troszkę zaniżone, ale za to leukocytów 16 (norma 4-10) :szok:, chociaż wyczytałam, że w ciąży może tak być. Zobaczymy co gin powie w poniedziałek.
Wyniki badania moczu za to idealne :tak:

czy was tez tak boli krocze,normalnie jagby mnie ktos tam kopnal:wściekła/y:
Komi znam ten ból, nawet w nocy czasem jak się przewracam, to czuję ból
 
Ostatnia edycja:
Cześć!
Po powtórzeniu glukozy wynik mam dobry 85,a poprzednio 49.Cieszę się,że już nie muszę pić tego ohydztwa.Przed południem dopadł mnie straszny ból zęba i musialam wybrac sie do dentysty.
Ehh...co ja tam przezyłam.Bolała mnie 8 i niestety stomatolog wysyłał mnie do chirurga żeby usunąć,ale ja niestety boję się usuwac zęby mądrości,bo znieczulenie jak przestaje działać to podobno ból okropny,a apap i tak nie pomoze to wole po porodzie zając sie ty zebem,i dentysta postanowil go leczyc...bez znieczulenia zatruwał mi zęba.Bolało zaje******!! Mój M został w poczekalni.Po wyjściu z gab oznajmił mi,że nie da rady być przy porodzie,bo gdy slyszył moje krzyki u dentysty to juz mu się słabo robiło :)) Ale serio wolę rodzić dzieci niż przezywac katusze u dentysty.
 
Dziewczyny czy któraś z was ma założony passer(krążek) na szyjkę macicy ? Bo ja prawdopodobnie będę miała i nie wiem jak to jest,czy to coś boli i czy ogólnie jakieś zalecenia są ?
 
Dziewczyny czy któraś z was ma założony passer(krążek) na szyjkę macicy ? Bo ja prawdopodobnie będę miała i nie wiem jak to jest,czy to coś boli i czy ogólnie jakieś zalecenia są ?

Ja zamiast pessaru mam szew. Generalnie polega to na tym samym. Mechanicznym zamknieciu szyjki przed zbyt wczesnym jej rozwieraniem.
Przed zamknieciem robią posiew z kanału szyjki macicy.
Ja mialam zakładane szwy pod narkozą, ale nie wiem czy tak samo jest z pessarem.

Wiem tyle ze jesli szyjka sie skraca, to potem ten pessar nie ma sie na czym trzymac. Oraz to ze potrafi wypadać (mojej kolezance dwukrotnie)
 
dobra, więc ja po wizycie, szyjka super długa na 4 cm :-)zamknięta, brzuszek miękki i ogólnie wszystko ok.
co do usg
no więc bobas mnie zaskoczył :tak:
waży równe 1000 gram i już wcale nie jest taki malutki :laugh2:
podaję wymiary (jakby któraś chciała sobie porównać )
BPD 67,6 mm
FL 51,7 mm
AC 22,2 cm
HC 25,2 cm
i to chyba tyle

kolejne wiadomości 19go, po wizycie w szpitalu i po pierwszym KTG :tak:
 
dobra, więc ja po wizycie, szyjka super długa na 4 cm :-)zamknięta, brzuszek miękki i ogólnie wszystko ok.
co do usg
no więc bobas mnie zaskoczył :tak:
waży równe 1000 gram i już wcale nie jest taki malutki :laugh2: - 900 gram
podaję wymiary (jakby któraś chciała sobie porównać )
BPD 67,6 mm - 65 mm
FL 51,7 mm - 50 mm
AC 22,2 cm - 20,8 mm
HC 25,2 cm - 24,1 mm
i to chyba tyle

kolejne wiadomości 19go, po wizycie w szpitalu i po pierwszym KTG :tak:

Ponizej wymiary mojej małej z tego samego okresu 27t3d wiec roznica w zasadzie zadna - troche odczuwam ulge i przestaje myslec juz o tej hipotrofii...

Aga ciesze sie ze wszystko w porzadku - a maly - paczka cukru - pieknie sie rozwija...
 
reklama
Ja zamiast pessaru mam szew. Generalnie polega to na tym samym. Mechanicznym zamknieciu szyjki przed zbyt wczesnym jej rozwieraniem.
Przed zamknieciem robią posiew z kanału szyjki macicy.
Ja mialam zakładane szwy pod narkozą, ale nie wiem czy tak samo jest z pessarem.

Wiem tyle ze jesli szyjka sie skraca, to potem ten pessar nie ma sie na czym trzymac. Oraz to ze potrafi wypadać (mojej kolezance dwukrotnie)

Ten pessar mam mieć założony w gabinecie i jest płatny.Bez znieczulenia.Nie wiem tylko,czy to coś boli.Szyjka nie jest jeszcze aż taka krótka,ale dzidzia jest zdecydowanie za nisko i cały czas uciska szyjkę,co ja sama czuję.To,że potrafi wypaść pessar,to nie wiedziałam:szok: Żeby założyć szew trzeba sie położyć w szpitalu,a wolałabym tego uniknąć,stąd pessar.
 
Do góry