reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

W jednym się zgadzają, ma mieć blond kręcone włosy, niebieskie oczy. Co to, faszyści?? Poza tym to mało prawdopodobne, oboje z mężem mamy zielone oczy, ja jestem brunetką a on szatynem. No nie głupota??
Nikita z tym różnie bywa.. mój brat jest brunetem, bratowa szatynką i oboje mają piwne oczy.. ich synek ma niebieskie oczy i blond włosy :confused: śmiejemy się, że bratowa będąc w ciąży za dużo napatrzyła się na mojego męża (bo razem pracują) hehe
 
reklama
O tym nic mi nie wiadomo ale uczono mnie, że plemniki mają jednakowa siłę (męskie i żeńskie) i nie dowiesz się które sa męskie a które żeńskie wcześniej niż po zapłodnieniu.

Mnie uczono że męskie plemniki są szybsze, za to szybciej giną, żeńskie wolniej płyną, za to dłużej żyją.

i tak to wlasnie jest jak napisala nikita. to jest wlasciwie najprostszy sposob na naturalne zaplanowanie plci dziecka o ile oczywiscie wie sie kiedy jest owulacja.
troche wiedzy medycznej z sieci za MediWeb.pl w trosce o Twoje Zdrowie :

Metoda polskiego lekarza Franciszka Benendo sprawdza się w przypadku kobiet mających regularne cykle, najważniejsze jest bowiem określenie dokładnego dnia owulacji. Badania wykazały, że plemniki męskie jako bardziej ruchliwe, szybciej tracą żywotność, natomiast plemniki żeńskie są wolniejsze, ale dłużej żyją w sprzyjającym środowisku. Rodzice pragnący syna powinni współżyć zaraz po owulacji. Istnieje wtedy największe prawdopodobieństwo, że do komórki jajowej pierwsze dotrą szybkie plemniki męskie. Szansa na posiadanie dziewczynki są największe, gdy do stosunku doszło na 2-3 dni przed owulacją. W takiej sytuacji komórka jajowa zostaje zapłodniona przez żyjące dłużej i wytrzymalsze plemniki żeńskie. Kilkanaście lat temu zespół ginekologów-endokrynologów pod kierunkiem prof. Jerzego Tetera z Akademii Medycznej w Warszawie przetestował metodę. Badania kliniczne w kilkuset przypadkach potwierdziły jej skuteczność - jeżeli chodzi o dziecko płci męskiej w 90%, a żeńskiej - w prawie 60%.
 
i tak to wlasnie jest jak napisala nikita. to jest wlasciwie najprostszy sposob na naturalne zaplanowanie plci dziecka o ile oczywiscie wie sie kiedy jest owulacja.
troche wiedzy medycznej z sieci za MediWeb.pl w trosce o Twoje Zdrowie :

Metoda polskiego lekarza Franciszka Benendo sprawdza się w przypadku kobiet mających regularne cykle, najważniejsze jest bowiem określenie dokładnego dnia owulacji. Badania wykazały, że plemniki męskie jako bardziej ruchliwe, szybciej tracą żywotność, natomiast plemniki żeńskie są wolniejsze, ale dłużej żyją w sprzyjającym środowisku. Rodzice pragnący syna powinni współżyć zaraz po owulacji. Istnieje wtedy największe prawdopodobieństwo, że do komórki jajowej pierwsze dotrą szybkie plemniki męskie. Szansa na posiadanie dziewczynki są największe, gdy do stosunku doszło na 2-3 dni przed owulacją. W takiej sytuacji komórka jajowa zostaje zapłodniona przez żyjące dłużej i wytrzymalsze plemniki żeńskie. Kilkanaście lat temu zespół ginekologów-endokrynologów pod kierunkiem prof. Jerzego Tetera z Akademii Medycznej w Warszawie przetestował metodę. Badania kliniczne w kilkuset przypadkach potwierdziły jej skuteczność - jeżeli chodzi o dziecko płci męskiej w 90%, a żeńskiej - w prawie 60%.

No dobra,jeżeli opierać się na tej wiedzy będzie chłopiec bo ja chodziłam jak w zegarku.
 
Mnie uczono że męskie plemniki są szybsze, za to szybciej giną, żeńskie wolniej płyną, za to dłużej żyją.

A u mnie w rodzinie jest podobnie, nawet gorzej, bo nie dość że sto tysięcy życzeń od każdego innych, to niektórzy zaczęli się do mojego brzuszka zwracać imionami. I to takimi których nie nadam dziecku za żadne skarby świata, np. prababć - Franciszka Józefa:szok:, albo Daniel - imię mojego byłego:wściekła/y:.
W jednym się zgadzają, ma mieć blond kręcone włosy, niebieskie oczy. Co to, faszyści?? Poza tym to mało prawdopodobne, oboje z mężem mamy zielone oczy, ja jestem brunetką a on szatynem. No nie głupota??

Uff, aże mi lżej...:-)

Jeżeli chodzi o wygląd to ja mojej rodzince wyliczyłam jak moje dziecko prawdopodobnie będzie wyglądać. Na 75% będzie miało zielone oczy i brązowe włosy i na 80% będą kręcone.
 
to moja dzidzia z 9tygodnia i 4 dnia. Usg 3D :-)
 

Załączniki

  • 9t4d.jpg
    9t4d.jpg
    14,3 KB · Wyświetleń: 40
A to zdjęcia usg z mojej ostatniej wizyty czyli 14tydzień i 3dzień :-)
Na jednym z tych zdjęć dzidzia macha ładnie łapką, pękałam z dumy jak tak ślicznie do mnie machała :tak::tak::tak:
 

Załączniki

  • 14t3d.jpg
    14t3d.jpg
    23,9 KB · Wyświetleń: 47
  • 14tyd3d.jpg
    14tyd3d.jpg
    24,5 KB · Wyświetleń: 47
widzę jak dzidzia macha :-D
a czemu miałaś tak wcześnie usg 3D??
ja chcę zrobić ale gdzieś w 18 t.c.
 
a dlatego że byłam prywatnie i lekarz mi je zrobił tak na pamiątkę. Wiadomo płaci sie to robią różne bajery. Teraz jak byłam państwowo to musiałam poprosić czy by mi nie dała zwykłego zdjęcia na pamiątkę bo sama z własna inicjatywa nie wyszła
 
reklama
Do góry