reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

'Wątek wyprawkowy - do domu i szpitala

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
ja biorę kartę ciąży, ostatnią morfologię, mocz, grupę krwi, ostatnie usg. A kartę ciąży warto sobie zeskanować na pamiątkę bo przynajmniej u mnie w szpitalu ją zabierają.
 
reklama
Nie tylko na pamiątkę - przy tych nowych przepisach w związku z przedłużeniem macierzyńskiego, może być potrzebna przy otrzymaniu becikowego jako dowód "bycia pod stałą opieką lekarską od wczesnego etapu ciąży":baffled:
 
Dobrze wiedzieć. Lecę zeskanować tą moją kartę, bo znając siebie gdzieś ją zgubię ;-);-)
 
opieka społeczna i becikowe nie ma nic do karty ciazy i czy było sie pod opieka czy nie .. czy myslsz ze patologia lata co miesiac do lekarza i ropbi badania?? a i tak becikowe dostaje... Podstawa do otrzymania swiadczen jest akt urodzenia dziecka
 
Dziewczyny ja mam takie techniczne pytanie odnośnie Tantum Rosa, za cholerę nie mogę sobie wyobrazić jak to w szpitalu używać. Rozrobię to sobie w domu w butelce i co dalej, w szpitalu mam to wylewać na gazę i przecierać? Czy na rękę, czy zrobić dziury w nakrętce i spryskiwać krocze? Za głupia na to jestem:baffled:
 
potrzebujesz taka butelke z dziubkiem, wiesz niby bidon. Wtedy jak naciskach to masz wąski strumień jak w sikawce i tym sobie sikasz na krocze :-). Proponuje małe buteleczki po wodzie dla dzieci bodajrze nestle, takiej ze zwierzatkami w stylu królika bagsa.
 
Elka kup sobie butelkę z dziubkiem i czy będąc pod prysznicem czy siedząc na kibelku będziesz sobie polewać.

A ja mam takie inne pytanie czy polewając sobie ranę tym tantum rosa to nie piecze?? bo przy Oliwii nie robiłam sobie tantum tylko w domu robiłam sobie nasiadówki z kory dębu.
 
ja również słyszałam ze teraz podstawą do becikowego jest stała kontrola u lekarza...ale nie wiem być może to tylko pogłoski!
 
madzia to nie ja te bzdury wymyślam, a jedynie wolę być "ubezpieczona" w razie czego... Jak nie chcesz, to Ci przecież nie każę. A w tym temacie to już się wypowiadano i oficjalnie.
 
reklama
dziewczyny z czy do cesarki to trzeba coś zapakować innego niż przy porodzie naturalnym?
Kurcze już sama nie wiem co pakować a co nie - ogarnia mnie panika :szok:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry