reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

'Wątek wyprawkowy - do domu i szpitala

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
chyba w temperaturze pokojowej należy trzymać - żeby zimny nie był - przecież się nie zepsuje ;-)
te gaziki już nasączone ponoć są twarde i ciężko jest manewrować wokół pępuszka - koleżanka na początku zwykłym gazikiem z tym rozcieńczonym spirytusem przemywała, a potem tym patyczkiem z ogranicznikiem i było dobrze - ja też tak zamierzam :tak:
te gotowe gaziki też mam pare sztuk, więc sie przekonamy co lepsze ;-)
 
reklama
spirytus trzymac w szczenie zamknietym pojemniku, normalnie w temp. pokojowej. Najlepiej w jakiejs buteleczce. Na pewno sie nie zepsuje ;-) :-D
 
spirutus rozcieńczyć i przechowywać w ciemnej butelce, w temp. pokojowej.
nie rozrabiać za dużo.
wg. mojej szkoły rodzenia kombinacja spirytus + waciki (te na patyczkach dousznych) są lepsze od gazików nasączanych.
 
Gazikiem nasączanym to mozna sobie koilano przemyc jak sie trafi egzema asfaltowa a nie pepek przemywac;-)
Najlepsze zwykłe patyczki do uszu i troche odwagi.. J astak delikatnie przemyeałam ze pewnie do teraz by nie odpadł fopiero jak połozna przyszła i pokazała jak ten kikut podnosic i pod nim smarować a nie po nim to odpadł za 2 dni...;-)
 
Gaziki nasaczone sa marne. Najlepsze patyczki do uszu i spirytus w buteleczce.
Ja nawet jakbym chciala to bym łapówki dac nie umiała, a ze nie chce to i dobrze. Ale jak bede czula ze ktos bardzo mi tam pomogl, ponad podstawowy obowiazek to dlaczego do dziekuje mam nie dodac kwiatka? Nic ponadto.
 
Tak kuleczka, roztwór 70% spirytusu.
Podobno właśnie trzeba "zdecydowanie" przemywać ten pępek, tak jak pisze Madzia, nie bac sie, bo dzidzi ponoć to nie boli.
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry