reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

'Wątek wyprawkowy - do domu i szpitala

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
wczoraj cały dzień machałam żelazkiem :szok:
oczywiście z przerwami ;-)
wyprasowałam już prawie wszystkie rzeczy - zostały mi śpiworki do spania, rożek, kołderka do wózka, kilka ciuszków, które się suszą - w sumie drobiazgi.
wraz z kompletowaniem rzeczy dla Maleńtasa postępuje mi przemeblowywanie pokoju i przyrost mebli :eek:
dzisiaj zamówiłam kolejną komdę z 4 szufladami i chyba będziemy musieli ją jakoś połączyć w jedną całość ze stojącą już taką komodą - pewnie przez postawienie na niej - bo nie mam kawałka wolnej podłogi w sypialni :no:
 
reklama
Kuleczka 28 to duza przesada - sama nie dasz rady małej wykapac w tej temp bo zasłabniesz... 25 wystarczy a i tak mozna ducha wyzionąc... wiem co mowie...
 
Z tego co mam zapisane:
- temperatura powietrza przy kąpieli - około 22 stopnie
- temperatura wody 37-38 stopni
- temperatura w pokoju, w którym śpi dziecko - 18-21 stopni
 
Główkę smaruj tylko Oliwką . Bużkę smaruj kremem przed wyjściem na spacer.Jeżeli używasz oliwki zapomnij o pudrze w tym samym , czasie bo inaczej odparzysz dziecku skórę.
 
Ja to kurczę i oliwkę i puder i balsam kupiłam hehe nieźle zobaczymy co spasuje...wszystko wzięłam z Nivea... noi sudocrem
 
Co do zakupów jutro jadę po kołyskę już się nie mogę doczekać. Z ciuszkami się ledwo zmieściłam. Ale wszystko wyprane i wyprasowane.
Piszecie o kąpieli., kobietki nie wpadajcie w panikę . Jeżeli wam jest ciepło to dziecku też. Nie warto przesadzać z tymi ustaleniami , warto zawierzyć instynktowi.
Dziecko odczuwa wasz nastrój , jeżeli przy kąpieli WY będziecie zrelaksowane wasze maleństwo to odczuje.
 
temperatura wody moim zdaniem jest za niska dziecko bedzie marzło i bedzie płakac woda ma miec tem taka jak ty lubisz sie kapac(oczywiscie nie wrzatek)
i ma jej byc duzo a nie na tyle by plecy zamoczyc... dzieci lubia sie kapac pod warunkiem ze jest im przyjemnie reszta kto chciałby sie moczyc w zimnej kałuzy;-)
 
i bardzo dobrze ze kupiłaś zawsze się przyda. Używaj ale nie wszystkiego na raz. Ja przez okres pielęgnacji starałam się używać jak najmniej kosmetyków. Używałam kosmetyków Bambino . (Oliwkę , mydełko krem ), pudru nie użyłam ani razu nawet nie kupiłam. Nim miałam własne dziecko pracowałam przez kilka lat jako opiekunka.
 
Brawo Madzia o to chodziło. Ja nawet kilka razy kąpałam się z moim synkiem , uwielbiał to. Wiedział że wtedy jest dużo wody i piana. Ciężko mu było odmówić . Miał tak słodkie argumenty i tyle pomysłów żeby wskoczyć do wanny. Zal mi tego czasu. On tak szybko urósł i dwoje a właściwie troje w wanie to tłok.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jula do dzisiaj uwielbia sie z nami moczyc tylko teraz ze mna jej troche ciasno... |Jest kochana jak myje plecki braciszkowi;-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry