reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

'Wątek wyprawkowy - do domu i szpitala

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja również zwlekam z praniem ale myśle o tym intensywnie i mam nadzieję,że w tym tygodniu się zmobilizuję :-p:-p:-p
 
reklama
ja tez jeszcze nic nie uprane i prasowane....ale ja sie tlumacze tym ze my mamy remont i nie mam gdzie tego chowac...ale to takie tlumaczenie hihihi
 
Małpa - ważne, że intensywnie myślisz - to już jest coś ;-)
Ja też nie mam gdzie rzeczy składować, bo małż wciąż i wciąż nie może dokończyć mini - remontu w pokoju dziecięcym. Ale dziś szczęśliwie znalazłam wielką plastikową torbę z zamkiem, w której kupiłam kołdrę 160x200 i w niej trzymam rzeczy typu kocyki, pościel, pieluchy itp.
 
ja wczoraj dokonalam praktycznie ostatecznych zakupow,zostaly mi tylko rzeczy dla mne do szpitala (wkladki higieniczne i do stanika) takze za pranie mam zamiar wziasc sie jutro:happy: zobaczymy jak mi to wyjdzie:zawstydzona/y:
 
dokładnie od dziś mam do terminu 1 miesiąć :tak:, także spisałm listę co załatwić i muszę się spiąć, bo jestem coraz cięższa, wolniejsza i mniej zaradna :-(
 
Ja już olałam, bo wiem że nie załatwię.
Ale za to ukończyłam I fazę szycia ochraniaczy do 1 łóżeczka. Pomrocznoś ciążowa działa nadal, wszystko ślicznie obmierzyłam, uszyłam pokrowce, ale nie wpadłam na to, że gąbka o grubości 2 cm jest obiektem trójwymiarowym, wiec szyjąc pokrowiec muszę dodac te 2 cm wzdłóż i wszeż :-p. Musiałam sztukowac i kombinowac. Dobrze że to spodnia strona, to przynajmniej nie będzie widac. No ale uszyte. Teraz ubłagam mamę, żeby pomogła wymierzyc zdejmowane wierzchnie pokrowce, bo tutaj już rabnąc sie nie mogę.
No i teraz muszę poprosic Tomka by mi przyciął materiał na pościel, wg wzoru pościeli Janka - jeden na kołdre 120x90, a 2 na kołdrę ikea i dwie powłoczki na jaśki z ikei.
 
U mnie wszystkie ciuszki dla maluszka poprane, jeszcze tylko prasowanie mnie czeka...mam tylko mały problem-nie mam jeszcze gdzie trzymać tego wszystkiego :eek::angry::angry::angry: wcześniej trzymałam wszystko w workach próżniowych a teraz nie mam pojęcia...:szok:

 
Dzięki dziewczyny za odpowiedz na temat fotelika. Dzisiaj kupiłam na allegro:baffled:. Mam nadzieję że pochopnie nie wybrałam :-(. Jak przyjdzie to się okaże.
Pranie ciuszków tak jak zapowiadałam - zrobiłam , poprasowałam i poskładałam wg rozmiarów (mąż pomagał :-)). Też nie mam gdzie tego wszystkiego trzymać. Mamy do dyspozycji tylko jeden pokój :-(. Już nas wyprowadziłam z komody ale tam trzymam jeszcze pościele i inne dziecięce gadżety. Całkowicie za mało miejsca :crazy: . Ciągle coś gdzieś przemieszczam i staram się jakoś zorganizować.
Do prania mam jeszcze pościel, ręczniczki, rożki i kocyki. Czekam na wyjazd na zakupy to przy okazji zaopatrzę się w jakiś dzidziusiowy płyn do płukania.
 
Dziewczyny orientujecie sie jaka powinna byc mniej wiecej temperatura w pokoju, w ktorym bedzie spalo dziecko? Mam zamiar kupic termometr do pokoju, powiesze go nad lozeczkiem i jakby bylo za zimno, to nagrzeje w pokoju dmuchwą. Tylko nie wiem ile powinno byc..
 
reklama
Celinka, kup sobie odrazu higrometr, ja sprawiłam sobie taki, który mierzy temperaturę wew na zew i wilgotność (dla mnie bardzo ważna z uwagi na drogi odechowe i ciągle zatkany nos - nie mogę mieć suchego powietrza).

Dla dzieci groźne są wszelkie gwałtowne zmiany temperatury.
Optymalna temperatura w pokoju dziecięcym wynosi 21- 22 stopnie Celsjusza. W nocy temperaturę warto obniżyć do 20 stopni - taką temperaturę utrzymuję u siebie w domu.
Podczas kąpieli podnieść ją do ok. 28 stopni C - ale to najlepej w łązience - tam łatwiej nagrzać dmuchawką.

Łóżeczko nie może stać tuż przy grzejącym kaloryferze, gdyż jest tu najbardziej wysuszone i najgorętsze powietrze.
Warto mieć nawilżacz powietrza.
Przed każdym spaniem pokój powinien być wywietrzony (świeże powietrze pomaga zasnąć, mózg się dotlenia).
Temperatura w pokoju nie powinna przekraczać 20°C - to ważne zwłaszcza zimą, bo każdy stopień wyżej oznacza spadek wilgotności powietrza, co jest niekorzystne dla delikatnej skóry oraz śluzówki przełyku i noska (sam to doświadczam na własnej skórze)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry