reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

'Wątek wyprawkowy - do domu i szpitala

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
A ja nawet imienia nie mam, a to chyba ważna część wyprawki ;-)

Przy okazji - z nietypowych elementów "wyprawki" (przypominam tutaj, bo nie wszystkie czytacie wątek prawny):

do szpitala trzeba mieć z pracy podbitą książeczkę ubezpieczeniową. Pieczątka w książeczce jest ważna niestety tylko 1 miesiąc!

Jeśli macie nieaktualną, to lepiej lećcie do pracy podbić, zwłaszcza jeśli obawiacie się, że wylądujecie w grudniu na porodówce... Ważne zwłaszcza dla tych, które do gina chodzą prywatnie :-)
 
no i ja mam takie odczucie ze zapomne czegos i ciagle wydaje mi sie ze zapomne czegos do szpitala...nie wiem czym sie zamartwiam przeciez jesli nawet zapomne to ktos mi doniesie co za problem? chyba robimy sobie problemy z niczego...lubimy sie zamartwiac\czy co?
 
Pytanie o podkłady ginekologiczne zapuściłam bo w amoku zakupów na Allegro kupiłam 4 paki :tak::-D:szok: :-D.
Też słyszałam, że główkę maleństwa smaruje się gdy wyjdzie ciemieniucha.
Dzisiaj zaczęłam delikatnie pakować torbę do szpitala. Jak nic będę musiała wziąć walizeczkę podróżną :crazy:. Nie da się tego pomieścić w jednej torbie :sorry:
 
a no wlasnie...polozne w szkole rodzenia sto razy powtarzaly zeby nie brac ze soba walizek jak w podroz tylko jedna zwykla torba wystarczy...i teraz pytanie jaka to jest zwykla torba dla nich? dla mnie zwykla to jest taki bagaz podreczny...ale jak w torbe podreczna mozna zmiescic wszytsko?nie bede wymienac wszystkiego ale przeciez sam szlafrok, pieluchy, rozek, kapcie zajmuja juz naprawde sporo miejsca...
 
ja chyba już to pisałam, ale powtórzę - koleżanka była spakowana w dwie torby (jak się okazało nie tylko Ona bo kilka dziewczyn też) i ja też tak zamierzam zrobić :tak: tak jak już wspomniano - sam szlafrok, ręczniki, pieluchy, podkłady - to tak naprawdę już jest jedna porządna torba :-p
 
z tego co wiem to w niektórych szpitalach nie są zadowoleni widząc dużą torbę i obradzają takie działania...
zamiast tego trzeba wziąć rzeczy tylko niezbędne a reszta ma być doniesiona przez rodzinę...
 
pewnie co szpital to obyczaj - trzeba się zorientować jak to wygląda i już - ta koleżanka w krakowie w Ujastku rodziła - nikt jej nie zakazał wnieść tych dwóch torb :tak:

poza tym - co to znaczy rzeczy niezbędne? - jak dla mnie wszystko jest niezbędne :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
chodzi o rzeczy przydatne do porodu, na pierwszy dzień dziecka itp...nie trzeba od razu mieć wszystkich zapasów ze sobą...;-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry