reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

reklama
wiesz co, w lutym miałam tragicznie niską - 12, a teraz w maju badałam i miałam 25. Czyli nadal niska, ale wzrost o 100% jak to moja mama stwierdziła 😂 wiec kolejny raz zbadam w sierpniu.

Tez biorę laktoferynę oraz zelazo.
Na ferrytyne bardzo mi pomogło wsparcie odbudowy żołądka i jelit! Naprawdę w sumie wydaje się oczywiście jakby o tym pomyśleć, przecież to przez te błony wchłania się żelazo. Pije len, olej z rokietnika :) polecam tez o to zadbać!
 
jeszcze nigdy o tym nie słyszałam,muszę poczytać i może spróbuje,jedyne co mi pomagało to tabletki anty ale wiadomo teraz nie wchodzi to w grę przy staraniach,ogólnie to jest mój problem od nastoletnich lat,czasem bywały takie miesiączki że prawie mdlałam i dziś to samo miałam od samego rana,cała blada i aż wymiotować się chciało,teraz na szczęście trochę puścił ten ból 🥲
Jesli sie ten problem u Ciebie powtarza to na pewno szukałabym przyczyny, to nie jest normalne i nie dajmy sobie przez zadnego lekarza wmówić, że tak jest, albo że „taka nasza uroda”
 
Ostatnia edycja:
jeszcze nigdy o tym nie słyszałam,muszę poczytać i może spróbuje,jedyne co mi pomagało to tabletki anty ale wiadomo teraz nie wchodzi to w grę przy staraniach,ogólnie to jest mój problem od nastoletnich lat,czasem bywały takie miesiączki że prawie mdlałam i dziś to samo miałam od samego rana,cała blada i aż wymiotować się chciało,teraz na szczęście trochę puścił ten ból 🥲
Ja też miałam ten problem od nastoletnich lat. Parę razy miałam tak, że prawie zemdlałam z bólu. Miałam drętwienie ud, raz aż wymiotowałam. Pierwszego dnia okresu byłam nie do życia, potem przeniosło się jeszcze na drugi. W końcu, kiedy poszłam na profilaktyczne badania zaraz po ślubie, bo powiedziałam, że chcemy się przygotować do ciąży, lekarz wykrył u mnie polipa. Po jego usunięciu w październiku 2023 nie dość, że miesiączki stały się dużo mniej obfite, to i skończyły się te obezwładniające bóle. Nadal boli pierwszego dnia, ale do wytrzymania, czasem nawet tabletka niepotrzebna. A jak biorę, to wystarcza ibuprofen 400mg i jest po sprawie.

Nie wiem czy powodem bólu w wieku nastoletnim i później było co innego, czy może też jakieś polipy, które w przeciwieństwie do tego usuniętego same się złuszczyły. Koniec końców, teraz mam z tym spokój i mam nadzieję, że problem nie wróci.
 
Ja jestem jeszcze innym przykładem : mnie nigdy piersi nie bolą, nawet gdy zaszłam w ciąże. Nic a nic. Może kwestia w tym, że mam małe i nie ma co pobolewać 😹
o to ja do czasu porodu też tak miałam i też mam małe, pierwsze tygodnie kp mnie bardzo bolało i potem się unormowało, ogólnie same w sobie mnie bolą, ale zawsze tydzień przed okresem bolą mnie przy karmieniu właśnie.
 
Bo wiedziałabyś czy przy takim progu była owulacja.
A co hematolog mówi na niską ferrytynę? Jakie badania zlecał?
Ja się nawet za odrobaczanie wzięłam 🙈 zobaczę czy ferrytyna coś podskoczyła, póki co mam wynik żelaza 31 i hemoglobina podskoczyła aż do 12 :)
Też myślałam o odrobaczeniu, ale muszę najpierw zbadać czy mam w ogóle jakichś przyjaciół na gapę ;) w jaki sposób to odrobaczanie?
 
A miałaś jakiekolwiek objawy ciąży przed zrobieniem testu? Zastanawiam się czy to fakt czy mit, że można je mieć na parę dni po zapłodnieniu
można mieć, moja kuzynka w ciągu ostatniego roku 3 razy zaszła w ciążę niestety wszystkie straciła, ale objawy miała juz 5-6 dni po owulacji, miała przede wszystkim nabrzmiałe piersi i nudności, za każdy z 3 razy
 
Można wpisać mi 🩸..czy bolesne miesiączki zawsze mogą oznaczać endometriozę ? Kurczę ten 1 dzień okresu to dla mnie kosmos skurcze jak przy porodzie i nawet tabletki przez te pierwsze godziny nie dają rady złagodzić bólu 🥲 następny cykl chyba będę na ławeczce bo muszę odpocząć psychicznie od starań,strasznie się wkręciłam i czuje że przez to jestem tylko zestresowana i spięta a to na pewno nie pomoże w zajściu w ciąże a tylko szkodzi,muszę wrzucić na luz bo przecież i tak nie mamy dużego wpływu kiedy w końcu to wyjdzie
nie zawsze, ja do czasu porodu miałam bardzo bolesne (jedynie jak wcześniej brałam tabletki antykoncepcyjne to bylo lepiej) po porodzie mi złagodniały ale jeszcze kp wiec może dlatego
 
reklama
Bo wiedziałabyś czy przy takim progu była owulacja.
A co hematolog mówi na niską ferrytynę? Jakie badania zlecał?
Ja się nawet za odrobaczanie wzięłam 🙈 zobaczę czy ferrytyna coś podskoczyła, póki co mam wynik żelaza 31 i hemoglobina podskoczyła aż do 12 :)
ja zakładam, ze ten prog owulacyjne jest git, zakładam, ze była owulka. Bardziej zastanawiam się, czy nie podnieść go jakoś, żeby potencjalnej ciazy trochę pomóc.

To u mnie hemoglobina ostatnio bardzo ładnie wychodzi - 13+, i zelazo tez raczej mam w górnej granicy normy, ale słyszałam, ze zelazo jest mega zmiennym parametrem i nie do końca cokolwiek znaczy samo.
 
Do góry