reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

reklama
a nudle to nie makaron? 🤔🤔

Ja jem z makaronem, raz na rok z lanymi kluskami i zdarzyło się jeść z ziemniakami :)
wszystko to makaron tyle, że różnie nazywany w innych częściach polski :D
Ja jeszcze jadam z grysikiem, znaczy kaszą manną :D ten grysik tak mi wszedł w krew, że jak dawno dawno temu mama kazała mi kupić grysik to chodziłam po sklepie szukając GRYSIKU. Pani w sklepie mnie uświadomiła, że to kasza manna :D do momentu jak wróciłam do domu o to byłam niepewna czy kupiłam to co miałam kupić.
 
Bejmy, blałka, brachol, lumpy, rojber, porannik, kwirlejka, oszczytko, giglać, taśtać, gibać, gilejza, gamuła, szplin, górka.
Jakbym odpaliła słownik to i z 50 znanych/używanych na codzień bym wypisała. Moja mama już mniej, ale babcia wszystkiego nauczyła. 😂
Stary jest z wlkp ale prawie z zachodniopomorskiego i jak gada z sąsiadem, sąsiad też rodowity Poznaniak, to potem przychodzi po tłumaczenie. 😅
Jestem z Trójmiasta i absolutnie nic nie rozumiem 😁
 
wszystko to makaron tyle, że różnie nazywany w innych częściach polski :D
Ja jeszcze jadam z grysikiem, znaczy kaszą manną :D ten grysik tak mi wszedł w krew, że jak dawno dawno temu mama kazała mi kupić grysik to chodziłam po sklepie szukając GRYSIKU. Pani w sklepie mnie uświadomiła, że to kasza manna :D do momentu jak wróciłam do domu o to byłam niepewna czy kupiłam to co miałam kupić.
pamiętam że mój tata jak byłam mała jadał właśnie grysik na mleku na śniadanie. bardzo długo nie wiedziałam, że to jest po prostu kasza manna, myślałam że po prostu grysik to było coś co przestali w pewnym momencie sprzedawać w sklepach 🤣
 
reklama
Do góry