reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

🌞🌻🌼 W ciepłym sierpniu testujemy, dwóch kresek ⏸️ na teście wypatrujemy 🐞🐝

Fsh, LH i estradiol - ma znaczenie czy zrobię w 2dc czy w 5dc?
U nas w szpitalu na diagnostyce dwóch faz widełki dla pierwszej to 2-6dc, z reguły mówi się, że 2-5dc, więc myślę że nie ma to aż takiego znaczenia. Babeczka mi powiedziała, że jak mam długie cykle, to nie będzie problemu jak się położę w szpitalu nawet w 4dc dopiero (jakby mi @ przyszła w weekend i mogłabym się umawiać dopiero w poniedziałek).
 
reklama
Dziewczyny czy Wasi partnerzy tez biorą suple ? Jeśli tak to jakie ? Bo jutro muszę skoczyć do apteki i chce mojemu coś kupić do starań bo tak naprawdę oprócz magnezu to nic nie bierze.
Mój bierze NAC, selen, cynk, kwas foliowy, L-karnitynę, witaminę B6, Omega-3 i próbuję mu jeszcze wyrobić nawyk z witaminą D3, bo ma troszkę za niską (mimo, że upiera się że przecież według widełek jest w normie 🙈).
 
U nas w szpitalu na diagnostyce dwóch faz widełki dla pierwszej to 2-6dc, z reguły mówi się, że 2-5dc, więc myślę że nie ma to aż takiego znaczenia. Babeczka mi powiedziała, że jak mam długie cykle, to nie będzie problemu jak się położę w szpitalu nawet w 4dc dopiero (jakby mi @ przyszła w weekend i mogłabym się umawiać dopiero w poniedziałek).
@StaraStaraczka To przepraszam jeśli wprowadziłam w błąd, mi w klinice dr wyraźnie zleciła 2-3dc, może jest to uzależnione od długości cyklu 🙂
 
@StaraStaraczka To przepraszam jeśli wprowadziłam w błąd, mi w klinice dr wyraźnie zleciła 2-3dc, może jest to uzależnione od długości cyklu 🙂
Ja szczerze mówiąc też do końca nie wiem jak to jest tak naprawdę 😅 Może bezpieczniej robić wcześniej…? Można by w sumie zapytać lekarza jakie mają znaczenie te widełki i czy to rzeczywiście jakaś różnica jest duża.
 
@StaraStaraczka ja właśnie też teraz będę robić te badania, czekam na okres. Mi mówili że 2-4, a na zaleceniach sprzed kilku lat od innej lekarki mam 3-5.
Ja po prostu zapisze sobie w który dzień cyklu zrobię (w tych okolicach oczywiście) i powiem lekarzowi. Okres mam mieć w weekend, więc wiadomo, trochę trudniej bo w weekendy nie wszędzie się zrobi krew.
 
reklama
@StaraStaraczka ja właśnie też teraz będę robić te badania, czekam na okres. Mi mówili że 2-4, a na zaleceniach sprzed kilku lat od innej lekarki mam 3-5.
Ja po prostu zapisze sobie w który dzień cyklu zrobię (w tych okolicach oczywiście) i powiem lekarzowi. Okres mam mieć w weekend, więc wiadomo, trochę trudniej bo w weekendy nie wszędzie się zrobi krew.
No właśnie ten 3-5 mnie zmylił bo też gdzieś tak znalazłam. A mogę iść albo jutro w 2dc, albo w poniedziałek już w 5dc. To idę jutro
 
Do góry