reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG - 2,3,4D :)))

No witam i juz mówię! :)

Wczoraj już nic nie pisałam bo wróciliśmy bardzo późno bo ok 22.00 oczywiście czekanie w poczekalni itd. bo samo USG trwało moze 15 min. Szok prawda? Myślałam że będzie to trwało ok 30-45 min a tu proszę. Płytki mi nie nagrali bo mieli inny sprzęt.
Na dzień dobry lekarz stwierdził że chyba jeszcze jest za wcześnie żeby zdrobić dokładne badanie i zrobił je w takim tempie expresowym że po prostu szok.
Dobrze że mąż został na USG bo dzięki temu mógł coś zobaczyć. Przynajmniej widział więcej niż ja. Lekarz cały czas coś przyciskał liczył a potem obrócił na chwiilę do mnie monitor i powiedział tu są rączki tu nóżki tu głowa wszystko jest ok. Dziękuję!
Byłam w szoku. Ja myślałam że pooglądam sobie dzidzi na spokojnie a tu wielkie g.....
Powiedział jedynie że i tak trzeba to badanie powtórzyć ok 20 tygodnia i też tak zrobię ale już nie pozwolę na to żeby zrobił to tak jak wczoraj. :(
Narazie wiem tyle że dziecko nie znajduje się w kategorii zwiększonego ryzyka (badanie w kierunku zespołu Downa) więc to bardzo dobra wiadomość i narazie twierdzi że jest wszystko OK, ale badanie trzeba powtórzyć.'
No i to tyle ! Rozpisałam się jak nigdy ale jestem bardzo zła !
CLEO a jak u ciebie gdzie towja relacja
 
reklama
Mycha to wiesz rzeczywiscie nie dziwie sie że czujesz sie rozczarowana, ciekawe czy moja reakcja będzie taka sama bo też oczekuje napatrzenia sie na bobaska. Najwazniejsze jednak ze maleństwo twoje jest zdrowe, bardzo sie ciesze ze tak jest. Czy to usg było przez brzuszek czy dopochwowo? I jak własciwie nazywało sie twoje badanie?

Moje mam dziś, na 17.40. Bedzie to test zintegrowany. Specjalnie dla was znalazłam opis tego badania.

Test zintegrowany daje najwyższą wykrywalność nieprawidliwosci u płodów wynoszącą ponad 90%. Jednoczesnie znacznie ogranicza konieczność wukonania aminopunkcji od niezbędnego minimum. W chwili obecnej test zintegrowany jest badaniem o najwyższej czułości wykrywalnosci zespołu Downa, zespołu Edwardsa i otwartych wad centralnego układu nerwowegou płodu. Jego czułośc z pomiarem NT (przezierność karkowa) wynosi 92%. Stanowi alternatywę dla diagnostyki inwazyjnej u kobiet po 35 roku zycia i ogranicza koniecznosc wykonywania aminopunkcji do niezbędnego minimum. Jest również szansa dla młodych kobiet, u których czułosć dotychczas stosowanych testów diagnostycznych jest mniejsza niz 50%. Przy jego zastosowaniu wykrywamy ponad 90% rzeczywiście chorych płodów. Przeznaczony jest dla mam w kazdym wieku, a szczególnie dla pań po 35 roku życia. Podobnie, jak test podwójny i potrójny, jest całkowicie bezpieczny dla płodu i matki.
Na czym polega test zintegrowany?
Test polega na dwukrotnym pobraniu krwi matki i przeprowadzeniu oceny ryzyka urodzenia dziecka z zespołem Downa, zespołem Edwradsa i otwartą wada centralnego układu nerwowego. Aby zwiększyć dodatkowo czułosc testu wykonujemy pomiar przezierności karkowej płodu.
Wykonujemy go w dwóch etapach:
I etap:
W pierwszym trymestrze ciaży miedzy 11 a 13 tygodniem:
- pobieramy próbkę pani krwi i wykonujemy test PAPP-A
- wykonujemy pomiar przeziernosci karkowej płodu
II etap:
Po 14 tyg. wykonujemy test potrójny.
Ocena ostateczna ryzyka jest wynikiem obu testów - z pierwszego i drugiego trymestru. Dlatego jego wynik otrzymujemy dopiero po obu testach - nie wcześniej.

I właśnie ten test bedę miała dziś ;)
 
Mycha, no to powinnaś się cieszyć, że dziecko jest zdrowe. Przecież to badanie to głównie diagnostyka, a nie tylko sama przyjemność oglądania (chociaż dla nas często właśnie to drugie jest równie ważne). Ponadto trzeba pamiętać, że usg też nie jest najzdrowsze dla dziecka, bo powoduje przegrzanie tkanek - więc tak naprawdę im krócej tym lepiej. Głowa do góry - masz zdrowego dzidziusia!
 
Ewuś tu mozna zadawac pytania jakie tylko człowieka dreczą. A pytanie o koszt jest przecież ważne. Niestety jest to drogie badanie, i jego koszt tookoło 420-500 zł. Jeszcze dokładnie nie wiem, jak wrócę to dokladnie napiszę. Wiem ze to drogo ale od początku wiedziałam ze sie na taki zdecydujemy i juz po troszku zbieralismy.
 
Jeśli to taka cena to nie jest to az tak dużo, ponieważ u mnie sam test Pappa kosztuje już 500 zl.
 
Marrtruda bardzo się cieszę - dziwiło mnie tylko że to było tak szybko! ;)

Cleo ja nie miałam pobieranej w tym kierunku krwi badaną miałam przeźierność karkową i resztę a to wyniki:
- ASP (akcja serca płodu ) 155ud/min - super
- CRL- czyli długość ciemieniowo-siedz. - 52mm
- NT (przezierność karkowa) - 1,1 mm
- BPD (wymiar dwuciemieniowy główki) - 19 mm
- Czaszka/Mózg - obraz prawidłowy
- Kręgosłup - obraz prawidłowy
- Powłoki brzuszne - w normie
- żołądek - widoczny
- pęcherz moczowy - widoczny
- obydwie rece i nogi - widoczne
- AFI (indeks płynu owodniowego) w normie
Lekarz powiedział że czułość tego testu wynosi 95% i przy takim wyniku jak nasz oczywiście nie ma potrzeby wykonywania amniopunkcji.
Jestem bardzo zadowolona z tego badania bo mimo że widziałam dzidzię tylko chwilkę to wydawała mi się już taka duza! W
porównaniu z poprzednimi USG nie ma się co dziwić nie? Tym bardziej ze jest to moje pierwsze dziecko i wyczekiwane! :laugh:

TEGO żYCZę WAM WSZYSTKIM KOCHANE WRZEśNIóWECZKI ;) :laugh:
 
Ale jeszcze jedno dziewczyny. USG genetyczne nie kosztuje tyle, a na tym USG lekarz widzi czy występuje jakieś prawdopodobieństwo wystąpienia takich chorób. Oczywiście jest to decyzja każdej z nas ale może nie trzeba robić takiego drogiego testu od razu. Moze lepiej najpierw zrobić takie usg i zapytać lekarza czy warto robić dalsze badania czy nie, bo jak lekarz stwierdzi że nie ma takiej potrzeby bo wszystko jest ok to po co! Tak mi się wydaje ale oczywiście decyzję pozostawiam Wam. Z drugiej strony zawsze człowiek jest spokojniejszy! ;)
 
reklama
Ewunia ja byłam w mojej klinice w Katowicach gdzie cały czas się leczę. Miałam skierowanie na to badanie więc nic nie płaciłam ale normalnie właśnie kosztuje od 150 - 200 zł . Więc wydaje mi sie ok !
Mam to badanie powtórzyć ok 20 tyg i wtedy będę płacic!
A ty skąd jestes?
 
Do góry