reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 Upalny lipiec mamy, wakacje zaczynamy i dwie kreski wysikamy 🤰

@Mademoiselle_Nika widziałam, że się dobrze orientujesz w tych badaniach z Katowic, a otrzymaliśmy resztę wyników i mam pytanie 🤭
Czy jak u mężczyzny wyszły nieprawidłowości w CFTR to w takim przypadku ja również muszę je zrobić? Bo pani w labo powiedziała mi, że nie wykonuje się tych badań u kobiet i już zgłupiałam 🤔
W efekcie tej mutacji „mogą pojawić się nieprawidłowości w obszarze dojrzewania plemników, rozwoju najądrzy oraz pęcherzyków nasiennych, jak również obustronny brak lub niedrożność nasieniowodów. – Mutacja CFTR ma duży wpływ na jakość nasienia. Mężczyźni obarczeni tą mutacją nie posiadają w ogóle plemników, albo mają je w bardzo niewielkiej ilości.
[…] W mniejszym stopniu mutacja CFTR dotyczy kobiecej płodności, chociaż może odpowiadać za zaburzenia cyklu miesiączkowego oraz obecność zbyt gęstego śluzu w szyjce macicy, przez co plemniki mogą mieć trudności z dostaniem się do komórki jajowej, tym samym nie będą mogły jej zapłodnić. Zbadanie mutacji CFTR u pacjentek jest zalecane zwłaszcza, gdy partner ma ją zdiagnozowaną, żeby wykluczyć lub potwierdzić zagrożenie pojawienia się choroby u dziecka.”

To ze strony kliniki Bocian.
 
reklama
Z Kaya używam podpasek, są ok oraz plyn do higieny intymnej. Dzieki za polecajke o Rossmanie, bo jakos nigdzie mydelek nie wypatrzylam.
I w ogóle ta firma jest mega eko.
A 4szpaki też znam ale używam tylko póki co antyperspirantu, aplikacja jest taka sobie,ale sprawdza sie😀
Ja z kolei tamponów, a ich płyn do higieny intymnej zostanie ze mną na pewno na długo :) Jak kupujesz regularnie te podpaski to sprawdź sobie ten model subskrypcyjny, bo często wtedy są zniżki i można dostać kolejne np. za newsletter albo powiadomienia SMS i one się łączą z tą stałą zniżką 🙂
Te dezodoranty w kremie szpaków też bardzo lubię, ale używam tych bez sody oczyszczonej. Lubię też ich szampony w kostce (delikatny-niebieski i normalizujący-zielony) - bardzo dobrze się pienią.
No a mydeł w kostce bardzo duży wybór ma MDM 🙂
 
Dziewczyny mam pytanie z innej beczki 🤣
Czy macie problem z wypryskami na udach i pośladkach?
Mam tą zmorę i nie mogę się tego pozbyć. Macie jakieś sposoby ?
Ja mam na pośladkach 🙈 bliznę nosze bawełniana a śpię od kilku lat nago, tylko podczaszy okresu w majtkach.

U mnie to wygląda jak pryszcze i opakowania się bliżej okresu.

Też muszę wypróbować pilingi kawowe.
 
Właśnie a propo depilacji 😎 macie coś ciekawego na krosty po goleniu stref bikini ? Ja używam olejek z Kaya i jest dużo lepiej ale mogło by być lepiej 😇
 
Właśnie a propo depilacji 😎 macie coś ciekawego na krosty po goleniu stref bikini ? Ja używam olejek z Kaya i jest dużo lepiej ale mogło by być lepiej 😇
To skoro i tak zaraz wyjdzie, że jestem jakąś psychofanką YK, to stwierdzam że nie zaproponuję raczej niczego lepszego, ale możesz wypróbować to 😅
Jako że lubię od czasu do czasu przetestować nowe kosmetyki, to ten mam zapisany. To jest mieszanka różnych olejów z dodatkiem witaminy E - i nic więcej 😊
 

Załączniki

  • IMG_2437.jpeg
    IMG_2437.jpeg
    48,4 KB · Wyświetleń: 47
Właśnie a propo depilacji 😎 macie coś ciekawego na krosty po goleniu stref bikini ? Ja używam olejek z Kaya i jest dużo lepiej ale mogło by być lepiej 😇
Ale dodam, że świetny jest też peeling intymny (wiadomo już jakiej marki 😂) przed goleniem. Wiadomo, może i można dowolny drobnoziarnisty peeling do ciała wykorzystać, ale temu ufam, bo jest przebadany pod kątem używania w strefach intymnych i wiem, że mi tam nie narobi krzywdy. Ale to trzeba mieć na uwadze, że komuś może któryś ze składników nie podładować (uczulenie, nietolerancja), więc nie mówię że 100% bezpieczny dla każdego. U mnie nic złego się nie dzieje w każdym razie 🙂
 
To skoro i tak zaraz wyjdzie, że jestem jakąś psychofanką YK, to stwierdzam że nie zaproponuję raczej niczego lepszego, ale możesz wypróbować to 😅
Jako że lubię od czasu do czasu przetestować nowe kosmetyki, to ten mam zapisany. To jest mieszanka różnych olejów z dodatkiem witaminy E - i nic więcej 😊
Akurat jadę dziś do Roska ale u mnie chwilowo niedostępny 🤷🏻‍♀️
 
reklama
Do góry