reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

U mnie też jak przy standardowym badaniu ginekologicznym: wizualnie, palpacyjnie i USG. Cytologia pobierana raz w roku, będę miała na następnej wizycie pobieraną ☺️
 
reklama
ja myślę że to są milimetry, które czasem ciężko złapać, zwłaszcza jeśli dzidzia się już rusza 😉
właśnie ruszała się dziś niemiłosiernie jak już złapaliśmy serduszko . Pięknie sobie pływała 🥹😍 na tyle była ruchliwa ,że lekarz zmierzył ją dopiero jak zatrzymał obraz na zdjęciu .
 
w Anglii w ogóle nie ma wizyt z lekarzem, tylko z położną, ona pobiera krew do badania, mierzy ciśnienie itd. później sprawdza tętno dziecka, no i plus te scany. W ciąży nie robią też cytologii. A USG dopochwowo robią w bardzo wyjątkowych sytuacjach. Ciążę za to można usunąć do 24tc 🙈🙈🙈 fajnie, że każdy ma wybór, ale 24tc to przesada, bo wcześniaki z tego tygodnia ratuje się 🫣 no ale każdy ma swoje sumienie…
U nas nie ma też zwolnienia z pracy, jeśli idzie się na sicka to po prostu się nie zarabia, dostaje się wtedy jakieś 100£ tygodniowo 😅
Tak samo można zwolnić kobietę w ciąży z pracy, pod warunkiem że ciąża nie jest powodem zwolnienia, a na przykład redukcja etatów 🤷‍♀️
Tak więc co kraj to obyczaj 😬
To jednak na Polskę się narzeka na tą służbę zdrowia a jednak (poza znanym prawem do aborcji) jest niemalże idealnie
 
mi do dzisiaj nie pobrał cytologii a miał już tydzień temu 🤦🏻‍♀️
Nie można we wczesnej ciąży pobierać cytologii
Jedna z dziewczyn pisała że może dojść do poronienia
Ja na pierwszej wizycie jak dowiedziałam się o ciąży dumna mówię od razu chciałabym cytologię zrobić - a doktor że za wcześnie i jak będzie czas to zrobimy
 
U mnie wywiad,USG i zalecenia . Ale fakt faktem robi USG bardzo dokładnie czego dzisiaj byłam świadkiem . Nie poddał się póki nie znalazł serduszka . Jakby nie znalazł -a już mówił o tym,że w Holandii u siebie muszę się zgłosić na czyszczenie to pewnie żywe dziecko by mi usunęli bo wątpię by tutaj zrobili mi dla pewności USG 🥹

A może wiecie coś na temat rozmiaru dziecka ...czy jest możliwa rozbieżność między jednym USG a drugim po tygodniu. Tydzień temu na wizycie wychodziło 8+3 ,dziś 9+0 gdzie powinno wyjść 9+4 . Może to przez ułożenie dziecka wymiary nie są dość dokładne. Dla pewność podsylam zdj z obydwu USG 🥹 trochę mnie to martwi chociaż oglądałam filmik na YT gdzie lekarka robiła USG pacjentce i powiedziała ,że wychodzi 9+0 a powinno 9+2 ale to nic nie szkodzi. Pewnie już wszędzie widzę coś nie tak ale cóż poradzić . Ja to panikara nie z tej ziemi 🤣
Ja porównywałam daty porodu z USG - nawet nie wiedziałam że tam są , teraz zauważyłam
Na tym sprzed trzech tygodni miałam późniejszy termin porodu o ponad tydzień czy nawet więcej a teraz mam termin z aplikacji którą mam na telefonie i ostatniej daty miesiączki
 
w Anglii w ogóle nie ma wizyt z lekarzem, tylko z położną, ona pobiera krew do badania, mierzy ciśnienie itd. później sprawdza tętno dziecka, no i plus te scany. W ciąży nie robią też cytologii. A USG dopochwowo robią w bardzo wyjątkowych sytuacjach. Ciążę za to można usunąć do 24tc 🙈🙈🙈 fajnie, że każdy ma wybór, ale 24tc to przesada, bo wcześniaki z tego tygodnia ratuje się 🫣 no ale każdy ma swoje sumienie…
U nas nie ma też zwolnienia z pracy, jeśli idzie się na sicka to po prostu się nie zarabia, dostaje się wtedy jakieś 100£ tygodniowo 😅
Tak samo można zwolnić kobietę w ciąży z pracy, pod warunkiem że ciąża nie jest powodem zwolnienia, a na przykład redukcja etatów 🤷‍♀️
Tak więc co kraj to obyczaj 😬
Kojarzę że w dzienniku bridget jones co była w ciąży ją zwolnili właśnie i takie do było dziwne
 
u nas tak samo można kobietę w ciąży zwolnić ale tylko w przypadku jeśli jest na fazie A bądź B . Jeśli już jest na fazie C (umowa na czas nieokreślony -kontrakt) to już nie można . Ja mam na tyle dobrą sytuację,że jestem właśnie na fazie C. Zwolnienia nie wypisują ale mając zaświadczenie potwierdzające ciążę można iść na zwolnienie 100% płatne na tak zwane dolegliwości ciążowe . Na macierzyńskim jest się już ok 4 tyg przed porodem. Dokładnie. Co kraj to obyczaj
fajnie że płacą chociaż za te dolegliwości ciążowe 😁 ja akurat też mam kontrakt stały, ale jakby firma miała kłopoty to przed niczym mnie on nie uchroni. Na szczęście nic tego nie zapowiada. Z resztą macierzyński to i tak są jakieś śmieszne pieniądze więc wiele bym nie straciła 🤣
 
reklama
Ja porównywałam daty porodu z USG - nawet nie wiedziałam że tam są , teraz zauważyłam
Na tym sprzed trzech tygodni miałam późniejszy termin porodu o ponad tydzień czy nawet więcej a teraz mam termin z aplikacji którą mam na telefonie i ostatniej daty miesiączki
mi termin porodu wyliczył tydzień temu praktycznie zgodny z aplikacją i terminem z om. Jeden dzień różnicy był po USG zamiast 17 to 18 stycznia . Ale może tak jak napisała Kimiko dziecko dziś było ruchliwe i to tylko milimetry różnicy . Bynajmniej lekarz nie powiedział nic na ten temat że coś jest nie tak bo różnica między ostatnim USG a dzisiejszym jakas jest.
 
Do góry