reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

reklama
Beta 18 422 🥰 jeszcze progesteron 🙈
Będziesz jeszcze powtarzać . Ja zrobiłam ostatnią 2 tyg temu prawie , mam wizytę w poniedziałek , ale dzisiaj się stresuje . Mam wrażenie jakby objawy zaczęły mijać . Nie wiem czy nie schizuje . Dzisiaj byłam robić podstawowe badania z krwi na zjedzenie gin ale nie zlecałam już bety . Dziewczyny powtarzacie jeszcze poza 2 betami w odstępie 48 h robicie jeszcze dodatkowo ? Dzisiaj mam 6t 1 dzień .
 
Będziesz jeszcze powtarzać . Ja zrobiłam ostatnią 2 tyg temu prawie , mam wizytę w poniedziałek , ale dzisiaj się stresuje . Mam wrażenie jakby objawy zaczęły mijać . Nie wiem czy nie schizuje . Dzisiaj byłam robić podstawowe badania z krwi na zjedzenie gin ale nie zlecałam już bety . Dziewczyny powtarzacie jeszcze poza 2 betami w odstępie 48 h robicie jeszcze dodatkowo ? Dzisiaj mam 6t 1 dzień .
Ja zrobiłam tylko raz bo straciłam na chwilę objawy i się zmartwiłam i chciałam zobaczyć czy jest wysoka ale ogólnie miałam wcale nie robić w tej ciąży bo w poprzedniej niby na początku też ładnie przyrastalo a i tak wyszło poronienie więc dla mnie to nie był żaden wyznacznik 🙄
A poza tym od pewnego momentu beta zwalnia więc jak już masz w tysiącach to ja bym sobie chyba darowała żeby się dodatkowo nie stresować że np przyrosła mniej niż te 66% 🙈
 
A co do schizowania to ja też łapie takie momenty że aż czuję stres w brzuchu czy wszystko jest nadal dobrze a później się czymś zajmę i uspokajam i czekam cierpliwe do kolejnej wizyty :)
 
Cześć, a czym one się różnią i czemu warto zrobić ten test premium z tego co widzę w Internecie ?
Najczęściej wybierany test NIPT czyli nieinwazyjne badanie prenatalne to NIFTY PRO ( pro ma większy zakres badan).Wystarczy próbka krwi pobierana od ciezarnej.DNA płodu jest obecne we krwi matki.Test niftty ma wyzsza czułość niz test PAPP-a i pozwala uniknąć amniopunkcji.Ale najważniejsze jest to, że można go wykonać po ukończeniu 10 tyg. ciazy. Później się jest spokojnym . Można poznać płeć (na zyczenie).
 
Ale piękna beta!

Przepraszam, że się nie odzywam, kompletnie nie mam czasu… jak nie praca, to w domu cały czas jest coś do roboty, nawet nie mam kiedy odpocząć.

Dziewczyny, czy tylko ja nie mam praktycznie żadnych objawów oprócz delikatnie wzdętego brzucha i szybszego męczenia się? Ani żadnych mdłości, może delikatnie bolące sutki ale tylko przy dotyku. Poza tym kompletnie nic 🤨 wiem że tylko się cieszyć, ale bardzo mnie to zastanawia.
ja też w zasadzie nie mam większych objawów, oprócz bólu i powiększenia piersi to czuję się dobrze, choć mam faktycznie mniej energii, ale nie doskwierają mi na razie żadne mdłości i nudności 🤔
 
reklama
Najczęściej wybierany test NIPT czyli nieinwazyjne badanie prenatalne to NIFTY PRO ( pro ma większy zakres badan).Wystarczy próbka krwi pobierana od ciezarnej.DNA płodu jest obecne we krwi matki.Test niftty ma wyzsza czułość niz test PAPP-a i pozwala uniknąć amniopunkcji.Ale najważniejsze jest to, że można go wykonać po ukończeniu 10 tyg. ciazy. Później się jest spokojnym . Można poznać płeć (na zyczenie).
Dziękujemy za wyczerpującą wiadomość :) druga ciąża ale 17 lat temu o takich badaniach nie słyszałam:)
 
Do góry