reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

Czy wasze dzieci są ułożone już główkowo?
Ja czuję jak się wwierca główką w szyjkę a jak leżę zbyt mocno na brzuchu to zaraz dostaję boksy lub kopniaki. Dzisiaj też czułam wyraźnie czkawke 😁
Mój już glowkowo, a przynajmniej był 3 tygodnie temu 😂 i mam nadzieję że nie przyszło mu do głowy się obrócić 😂 ale czuję kopniaki na górze i często też ocierająca się nóżkę o ściankę macicy więc myślę że tak pozostało
 
reklama
Cześć, u mnie 29+1. W 28 tygodniu przez plamienie byłam na kontroli i dzidziuś miał 1150 gram, szyjka na prawidłowej wysokości 3,0, dzidziuś ułożony główką w dół. Wczoraj byłam na kontroli i szyjka 2,5, to za mało. W środę kolejna kontrola i staram się do tego czasu dość oszczędzać. Co do ułożenia syna to teraz ma główkę w moim prawym biodrze a nóżki na dole macicy. Lekarz powiedział, że to normalne i on jeszcze się będzie obracać. Co do wyprawki brakuje nam:
* łóżeczko i materacyk;
* laktator;
* butelki;
* śpioszki (mam tylko 3 szt 56);
* rękawiczki niedrapki;
* prześcieradło do gondoli;
* wanienka;
* przewijak;
* koszule i piżamy do porodu dla mnie;
* organizer/torba do wózka;
* biustonosze do karmienia
z uwagi na moje przejścia i skracająca się szyjkę staram się przyspieszyć wyprawkę i w przyszłym tygodniu zamówić część tych rzeczy, a później spakować torbę do porodu.
Jak już pozbieram śpioszki podeślę Wam listę ile mam mniej więcej ubranek, u mnie ilościowo jeśli chodzi o ciuszki wydaje mi się być w miare skromnie, ale to moja pierwsza ciąża, więc mogę się mylić
 
Cześć, u mnie 29+1. W 28 tygodniu przez plamienie byłam na kontroli i dzidziuś miał 1150 gram, szyjka na prawidłowej wysokości 3,0, dzidziuś ułożony główką w dół. Wczoraj byłam na kontroli i szyjka 2,5, to za mało. W środę kolejna kontrola i staram się do tego czasu dość oszczędzać. Co do ułożenia syna to teraz ma główkę w moim prawym biodrze a nóżki na dole macicy. Lekarz powiedział, że to normalne i on jeszcze się będzie obracać. Co do wyprawki brakuje nam:
* łóżeczko i materacyk;
* laktator;
* butelki;
* śpioszki (mam tylko 3 szt 56);
* rękawiczki niedrapki;
* prześcieradło do gondoli;
* wanienka;
* przewijak;
* koszule i piżamy do porodu dla mnie;
* organizer/torba do wózka;
* biustonosze do karmienia
z uwagi na moje przejścia i skracająca się szyjkę staram się przyspieszyć wyprawkę i w przyszłym tygodniu zamówić część tych rzeczy, a później spakować torbę do porodu.
Jak już pozbieram śpioszki podeślę Wam listę ile mam mniej więcej ubranek, u mnie ilościowo jeśli chodzi o ciuszki wydaje mi się być w miare skromnie, ale to moja pierwsza ciąża, więc mogę się mylić
My właśnie kupiliśmy łóżeczko i materac z Ikea bo jest fajna promocja na akurat ten zestaw, który chciałam także możesz sobie zerknąć 🙂
 
Ja również z gotowych list. I jeszcze wchodziłam na strony gdzie można wszystko kupić dla malucha i stamtąd też parę rzeczy dopisałam. Fajna stronka to mojswiatdziecka.pl. Tam można kupić cala wyprawkę więc zawsze coś do listy dopiszesz a nawet może i zamówisz bo cenowo naprawdę ok 😊
Dokładnie! Stronka jest super ❤️ i ceny zaskakująco niskie. Jedyne co to ten sam przewijak kosztuje u nich 70 zł a na allegro 50 więc wzięłam z allegro 😊 bo to jest dokładnie ten sam wzór/ model. Dzisiaj ma dojść do paczkomatu😄
 
Dziewczyny pytanie,


Aktualnie 6.5 miesiaca a od jakis 1.5 miesiaca mam bole kostne miednicy, bardziej przy spojeniu przy poruszaniu sie, zwalszcza w pozycji lezacej z boku na bok. Polozna powiedziala ze to normalne.


Czy ktoras z was tez tak ma ?

Robicie jakies cwiczenia ktore wam na nie pomagaja ?
 
Cześć dziewczyny😊 zerkałam ostatnio na forum czy coś się dzieje, ale był spokój, aż tu wczoraj szok bo kilka stron do nadrobienia miałam. Fajnie poczytać w wolnej chwili co tam u każdej z Was słychać😊 My dzisiaj po wizycie i powiem szczerze, że jestem spokojniejsza. Jakoś mi się dłużył ten czas od ostatniej wizyty. Wszystko wygląda prawidłowo(odpukać)😊 przeraża mnie wzrost wagi🙈 kurcze nie wiem czy się da nad tym zapanować. Przecież głodu nie oszukam , ruszam się w miarę możliwości🤔 termin mamy na 3. 01♥️ także coraz bliżej i strach mnie ogarnia. Malutka moja ostatnio miewała chyba śpiące dni co mnie niepokoiło i budziłam na siłę bo się martwiłam. Teraz dwa dni pobudzona, przynajmniej wiem , że jest ok😁 na dzisiejszym ust okazało się że zmieniła pozycję główka do dołu , pupka do góry i zastanawiałam się co mi nad pępkiem tak wysoko wywala a to pupina 😁 na ostatniej wizycie ważyła 780 gram a dzisiaj 1480 ♥️ także rośniemy obydwie 😊 czuję się różnie... Mam duży brzuch i coraz ciężej jest. Odnoszę wrażenie że już chodzę jak pingwinek. Ból pleców no i nocne pobudki , problem z przekręcaniem się i takie tam🙈 co do wyprawki to nie wiem sama czy mam dużo czy mało rzeczy. Wózek , łóżeczko, materac , pościel , trochę ubranek i tak wydaje mi się że to wszystko mało... Może dzisiaj przysiade i coś zamówię 🙂 no i co po za tym ... Czekam na zakończenie remontu i pomimo strachu przed tym bardziej Lem to na szczęśliwe rozwiązanie♥️ życzę Wam miłego dnia i dobrego samopoczucia dziewczyny 😊
 
reklama
Dziewczyny pytanie,


Aktualnie 6.5 miesiaca a od jakis 1.5 miesiaca mam bole kostne miednicy, bardziej przy spojeniu przy poruszaniu sie, zwalszcza w pozycji lezacej z boku na bok. Polozna powiedziala ze to normalne.


Czy ktoras z was tez tak ma ?

Robicie jakies cwiczenia ktore wam na nie pomagaja ?
Mnie może nie boli miednica, ale mam poważny problem z odcinkiem lędźwiowym. Boję się czy to się nie przełoży na poród,🙈 do tej pory jak rodziłam to miałam bóle z brzucha a po ostatnim porodzie ten odcinek lędźwiowy dawał znać o sobie. Przy przekręcaniu z boku na bok też odczuwam dyskomfort, ostatnio ból biodra to mnie obudził. U mnie to nie pierwsza ciąża i wydaje mi się że to wszystko jest normalne. Ja teraz nie ćwiczę, ale fizjoterapia po porodzie musi być że względu na te plecy tak mi powiedział mój lekarz prowadzący. Myślę, że nie masz się po co przejmować, położna raczej wie co mówi 😊 a w naszym stanie różne dolegliwości mają już prawo dawać znać 🙂
 
Do góry