reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

jejku powiem wam że ja to ostatnio w ogóle nie mam apetytu nie wiem nawet czy to kwestia mdłości czy ogółem
nawet nie mogę przeglądać insta bo jak widzę tam potrawy to mnie odrzuca
do kuchni nie wchodzę
a ciepłego obiadu nie jadłam od czwartku ponad tydzień temu
odnośnie boleści jak na miesiączkę też mi się zaczęły od kilku dni
jakoś ostatnio mam poczucie wegetacji i zamknięcia - mam zalecenia oszczędnego trybu życia
 
reklama
Ostatnio wspomniałam, ale mogło umknąć. 😀

Z ostatnio poruszanych tematów to:
1. Jeśli chodzi o objawy to standardowo drażliwe, powiększone piersi, latam do kibelka na siku częściej niż zwykle, w ostatnich dniach odrzuciło mnie od mięsa i słodkiego- podobnie jak w poprzedniej ciąży. Dodatkowo dzisiaj się popłakałam na "Patriocie". Kłucia w podbrzuszu w okolicy jajników i uczucie ciężkości podbrzusza pojawiają się regularnie, szczególnie jak za dużo porobię w pracy czy w domu. No i też się martwię jak się to.pojawia, chyba przez tą biochemiczną ostatnio.
2. Wyprawkę mamy po synu, więc oprócz artykułów higienicznych nie mam w planach nic kupować.
3. U nas funkcjonuje łóżeczko drewniane i takie było od początku. Na jesień planujemy przeprowadzić go do normalnego łóżka. Nadal będzie w naszym pokoju, bo innego wyjścia nie mamy. Do niedawna jak pojawiała się choroba czy szły żeby niestety lądował w naszym łóżku, ale od jakiegoś czasu pięknie śpi sam, sam zasypia i śpi po 11 h. Gdyby się dało to teraz przeprowadzilibyśmy go do oddzielnego pokoju, no jest na to gotowy.
4. Moja mama wie o ciąży. Reszcie rodziny powiemy po prenatalnych.
też płaczę byle powód :)
super że wyprawka jest :)
 
Mnie prawie nie boli. Rzadko czuję taki ból jakby miesiączkowy. Dziewczyny, coraz bardziej mnie stresuje to wszystko 🙈 macie niemal wszystkie możliwe objawy typowo ciążowe. A ja oprócz zmęczenia i bólu piersi nic. Na dodatek ból piersi od wczoraj jakby się zmniejszył...
nie stresuj się :)
każda ciąża jest inna
nawet dziewczyny, które są drugi raz w ciąży piszą że jest inaczej :)
ja ledwo ogarniam świat, a znam kobiety co w ciąży ślub biorą i dobrze się czują
 
jejku powiem wam że ja to ostatnio w ogóle nie mam apetytu nie wiem nawet czy to kwestia mdłości czy ogółem
nawet nie mogę przeglądać insta bo jak widzę tam potrawy to mnie odrzuca
do kuchni nie wchodzę
a ciepłego obiadu nie jadłam od czwartku ponad tydzień temu
odnośnie boleści jak na miesiączkę też mi się zaczęły od kilku dni
jakoś ostatnio mam poczucie wegetacji i zamknięcia - mam zalecenia oszczędnego trybu życia
też mam mega problemy z jedzeniem, jak tylko przyjdzie mi na coś apetyt to staram się zaspokoić tym co mi przyjdzie do głowy. Najlepiej wchodzą zupy, ale na drugi dzień już oczywiście mam obrzydzenie do zupy z dnia poprzedniego… i do tego zaczęłam liczyć kalorie, których oczywiście jest za mało i wyrzuty mam, że nie jem więcej. Dziś zjadłam drugie danie pierwszy raz od chyba 5 dni. Zauważyłam, że woda niegazowana jeszcze nasila moje mdłości, dziś piłam zimną gazowaną i było mi lepiej. W sklepie niewiele produktów mi odpowiada… ponoć przejdzie po I trymestrze 😐
 
też mam mega problemy z jedzeniem, jak tylko przyjdzie mi na coś apetyt to staram się zaspokoić tym co mi przyjdzie do głowy. Najlepiej wchodzą zupy, ale na drugi dzień już oczywiście mam obrzydzenie do zupy z dnia poprzedniego… i do tego zaczęłam liczyć kalorie, których oczywiście jest za mało i wyrzuty mam, że nie jem więcej. Dziś zjadłam drugie danie pierwszy raz od chyba 5 dni. Zauważyłam, że woda niegazowana jeszcze nasila moje mdłości, dziś piłam zimną gazowaną i było mi lepiej. W sklepie niewiele produktów mi odpowiada… ponoć przejdzie po I trymestrze 😐
Też czekam na to
W piątek byłam w Lidlu - to była katorga
Lodówka prawie pusta a mi na myśl o pójściu na zakupy ulewa się
Ja zjadłabym normalny obiad ale na samą myśl bleee
 
Jakiego rodzaju bóle brzucha Wam dokuczają ? Czy w ogóle dokuczają ? Ja z tamtej ciąży pamiętam, że często dokuczał mi ból wiązadła obłego i teraz chyba też mnie to lapie. Z drugiej strony jestem w terminie spodziewanej miesiączki. Chyba trochę fiksuje 🙈🙈
Matko jedyna ja to chyba jestem jakaś inna 😅 mnie na początku bolał lewy jajnik a teraz od kilku dni boli mnie lewy... Pośladek i miednica. Ból aż promieniuje do nogi choć ciężko to też nazwać bólem 🤷 takie uczucie mam spięcia jakkolwiek to zabrzmi 😅 byleby do środy wytrzymać bo mnie to już martwi wszystko 🤷
 
reklama
Matko jedyna ja to chyba jestem jakaś inna 😅 mnie na początku bolał lewy jajnik a teraz od kilku dni boli mnie lewy... Pośladek i miednica. Ból aż promieniuje do nogi choć ciężko to też nazwać bólem 🤷 takie uczucie mam spięcia jakkolwiek to zabrzmi 😅 byleby do środy wytrzymać bo mnie to już martwi wszystko 🤷
Może musisz rozluźnić poślad np rolując piłeczka
Czytałam że mogą być bóle kręgosłupa promieniujące na inne części bliskie ciała
 
Do góry