reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

Ja miałam dla synka Chicco baby hug i to było świetne 👌 miałam też kilka wózków- chciałam przetestować, bo to przecież ostatnie dziecko 😂🫣
Został mi cybex mios, ale on się zdecydowanie nie nadaje na zimę i quinny hub- tu będę używała na długie spacery jak maluszek podrośnie, bo ma spacerówkę i deseczkę dla starszego dziecka. Teraz też przeglądam wózki i nie mogę się zdecydować 🫣 ale wybór chyba padnie na cybex Priam ❤️ co do łóżeczka to tym razem u góry w pokoju maleństwa zwykłe, na dole w salonie lionelo bella (łóżeczko z funkcją bujania, dodatkowo można wpiąć leżaczek). Duuuuuużo wydatków jeszcze, ale zaczynam po prenatalnych 😆
 
reklama
Ja tak właśnie kminie jak to wszystko ogarnąć. Przy pierwszym synu jak się urodził mieszaliśmy w kawalerce 26 m2, więc wszystko było pod ręką. Obecnie dom piętrowy i na piętrze są sypialnie, na dole kuchnia i salon. Nie wiem czy w ciągu dnia Malucha bujać na dole w gondoli czy dokupić jakieś dzienne łóżeczko?
W sumie to pytanie do dziewczyn, które już tak miały - gdzie wasze dzieci spały w ciągu dnia, jak dom piętrowy?
Dla mnie Idealny na dzień był Chicco baby hug. Mam koty i nie mogłam malucha zostawić w pokoju na macie nawet na sekundę samego 🙈. Dlatego dużo czasu jeździł sobie ze mną po domu w Chicco 😁 teraz planuje tak samo 🙂. No i oczywiście jak najwięcej leżenia na macie 😁
 
Ja mojego obecnie 4 latka od 1,5 roku próbuje, ale 3 przeprowadzki w jego życiu to chyba było za dużo i teraz nie chce spać sam, potrzebuje nas obok. My z mężem stwierdziliśmy, że póki chce, niech śpi z nami. Z tym, że my mamy takie mocno bliskosciowe podejście. Nie powiem, żeby było łatwo, ale cieszymy się, że możemy spełnić jego potrzeby. :)
Fajnie, że jego potrzeby są dla Was ważne 🙂 u nas też zdążają się noce kiedy młody śpi z nami, bo się wybudza, płacze i tylko z nami w łóżku się wycisza 🙂. Ja nienawidzę spać sama także maluszki nie dziwią 😂. Zresztą jak się urodził to do 8 miesiąca życia spał w dostawce 🙂
 
reklama
Z dzieckiem w łóżku....cóż.... Znam przypadki uduszenia dziecka przez rodziców (rozmawiamy o maluszku do 3-4 miesiąca życia), dlatego jestem zdecydowanym przeciwnikiem.
Czasem niestety nie ma wyjścia. Nasz synek przez pierwsze 5 tygodni nie przespał ani jednej nocy!! Ani jednej! Całe dnie spał, a od 20 do 6 ciągle trzeba było go nosić na rękach. Spał tylko przy cycku. Do 4 miesiąca KAZDA drzemka była na mnie :)taki egzemplarz :)
Konsultowałam to spanie z położna, pediatra i doradca laktacyjna, która do mnie przychodziła. Przy zachowaniu odpowiednich warunków nie wiem widziały żadnego problemu. Dla mnie to było lepsze niż odłożenie dziecka do łóżeczka i godziny płaczu. Po 10 minutach pekało mi serce, ale oczywiscie każdy robi jak uważa :)
 
Do góry