reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Dziewczyny rozpakowałam sie w koncu - moje wyniki genetycznego bez pappa ze względu na wiek i rozwój małego to tak :
Trisomia 21 1:2225
Trisomia 18 1:3290
Trisomia 13 1:59456
 
reklama
Hej! Ja już po usg genetycznym. Ufffff...........
Wszystko jest ok. Przezierność w normie (1,8), kość nosowa jest i reszta parametrów też ok. Wszystko na swoim miejscu. :-)
Według usg to 12 tydzień i 6 dzień a dzidzia ma 61 mm. Ale i tak będę się trzymać jednak terminu z miesiączki. Wyniki pappa za ok 10 dni. Ale już jestem spokojniejsza po dzisiejszym usg.

Dzidzio fikało koziołki po całym brzuchu i nie dało się zobaczyć jaka płeć, zatem ta informacja jeszcze przed nami.

To jest nieprawdopodobne że mam w sobie takiego małego człowieczka. Zobaczyć go i usłyszeć bicie jego serca to był jeden z najcudowniejszych momentów mojego życia. :-)

A moje maleństwo wygląda tak:

20150706_170242.jpg
 

Załączniki

  • 20150706_170242.jpg
    20150706_170242.jpg
    24 KB · Wyświetleń: 51
Ja też już po usg. Fasolka ma już 6,65cm długości. Kończyny wszystkie są, ograny są tam gdzie trzeba, serduszko bije. Ogólnie ujmując wszystko ok. Wg usg termin porodu 11.01.2016. No to mam tydzień rozbieżności:biggrin2: Cudownie było sobie pooglądać nowego człowieczka jak sobie ssał paluszka, albo wierzgał nóżkami;-)
Płci nie znam, nie pokazało się tym razem:-)
 
Dziewczyny a ja zrobilam tylko to usg prenatalne i wyszlo super. Nie robilam z krwi badan genetycznych. Myslicie ze zle robie?
 
KarolinaE, niekoniecznie. Jeśli lekarz nie widzi wskazań, to nie trzeba. Ja robię ze względu na wiek (po 30) i ze względu na historię rodzinną - miałam w rodzinie osobę z zespołem Downa.
 
No ja we wrzesniu 35 bede miala. Lekarz powiedzial mi o takich badaniach i powiedzial ze on nie widzi zadnych nieorawidlowisci a decyzja o badanich z krwi czy zrobie czy nie nalezy do nnie. I sama juz nie wiem. W rodzinie nie mamy zadnych obciazen.
 
Karolina ja nie robie tez i za bardzo juz nie interesuje sie wynikiem ktory mi tu pobrali...:) tak mozna sie "upewniać " do porodu, jezeli nie ma powodów trzeba sobie odpuscic w pewnym momencie bo zwariujesz.
Ja mam 33 w rym roku :)
 
Masz racje. A gnembienie sanej siebie to mic dobrego bo moje dziecko to tez czuje. W nocy o tym myslalam i nie mglam spac
 
reklama
Do góry