reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Simka, no może masz rację, nie patrzyłam na to pod tym względem, w sumie nawet o tym nie wiedziałam. Ale jak się ma takie prawo to czemu niby mam z niego rezygnować?
Tutti_frutti_by-Iga ja też nic nie kupuję na razie. Kończymy remont i w głowie same płytki, kleje, farby i takie tam rzeczy. Planuję w listopadzie zacząć latać po sklepach dla dzieci :)

No ja mam to samo cały czas w świecie płytek, farb, mebli itd. Dopiero sobie realizuje ze bede miała córeczkę i na spokojnie po całym szale remontu chce sobie z mężem zaplanować co potrzeba kupic co nam sie podoba pojeździć, pooglądać, porównać! Na pewno to super doświadczenie wiec chce to robic z ogromna przyjemnością. Poza tym czekam na kolekcje zimowa bo teraz z ciuszków same letnie rzeczy chociaż u nas nawet nie ma w zimę poniżej 5 stopni to te rzeczy typowo letnie sie nie nadają.
 
reklama
Emenems cieszę się, że wózek się spodobał. Ja też mam wątpliwości co do tych 3 kół. Dlatego najpierw muszę obczaić jego wersję 3 i 4-kołową i pewnie między nimi wybiorę. :-)

Ulicha masz rację z tym forum! Julia powinnaś opisać jej zachowanie w necie i w skardze do dyrekcji.

Emenems ja też nie znam się na tym wszystkim. Na razie robię reasearch w necie i rozpytuję doświadczone mamy z mojego otoczenia. I pewnie część rzeczy w necie kupię, bo faktycznie jest taniej. Choć ja zakupy pewnie koło września- października zacznę. Po połówkowym. Teraz jakoś się boję...
 
Julia, zmienialam w połowie pierwszej ciazy lekarza, nie było żadnego problemu, spytał o najistotniejsze sprawy i poprosił o wydruki usg prenatalnego, połówkowego.
Emenems, ja osobiście nie polecam trojkolowego wozka, podjazdy sa przeważnie dwutorowe i było to dla mnie straszne utrudnienie:/
Jesli chodzi o rozmiary ciuszków to zakup tych najmniejszych zostawiłam sobie pod koniec, kiedy mniej wiecej z usg bedzie wiadomo jsk duża bedzie dzidzia.
Tak mi przyszło na myśl, ze Twoich warunkach chyba swietnie sprawdziłby sie śpiworek z owczej wełny do wozka, dostałam taki od tej mojej kuzynki z Norwegii.
Iga, gratulAcje z okazji rocznicy. U nas bedzie drugi chłopak:)
 
Ja nie mogę czekać na listopad grudzień z zakupami bo z tego co gadam dziewczynami z grupy ciąża bliźniacza to rodzą od 28 tyg wiec trzeba do tego czasu być przygotowanym wiec w październiku chciałabym mieć już 95% asortymentu
 
Ja tez pełna para zakupy po połowkowym :) na szczescie mam tutaj 14.08 a potem zanim pojade na zakupy w pl to chce "zajrzeć" do malucha u polskiego gina :D
Bo teraz to ja go wogole nie czuje - wsłu****e sie przykładam łapy do brzucha to nic - tyle ze brzuch mam ciazowy i miałam migrenę ostatnio a tak to nic nie czuje - musze jakos wytrzymać te półtorej tygodnia do nastepnego piatku ...
 
Nie mozemy dojść do porozumienia jeszcze:) mało męskich imion nam sie podoba, jak juz naprawdę zabraknie inspiracji to damy drugie imię starszaka a na drugie jego pierwsze, czyli Antonii Michał:D

Moj maz tak ma i u nas w pracy to masakra jest :D
Maz jest Marcin Piotr ( maz starczy brat) a szwagier Piotr Maciej ... Jezu koszmar , ciagle cos myla bo dla nich to to samo, ciagle nie na trgo nabijają rachunek i nas e kawiarni - problem z kartami do stemplowania .... Ehhhh :D ogolnie wesoło jest

Bo jak mowilam tutaj jak ktos ma dwa to dwoch sie uzywa - udało mi sie wytłumaczyć ze wystarczy mowic do mnie Emilia a nie Emilia Irena :D
Ale oni to wesoło maja Piotr Maciej i Marcin Piotr :)
 
reklama
Jestem już po wizycie. Dzisiaj już nie plamiłam, ale jak zrobił mi cytologię to było odrobinę krwi :( Na szczęście dzidziuś żyje i się rusza :) Według OM jestem w 14. tydzień 5. dzień ciąży. Ale moje dziecko od początku jest większe o kilka dni (ostatnio wychodzi że o tydzień). Czyli tak jakby był 15. tydzień 5. dzień ciąży wg USG. Lekarz mówi, że może będzie miał po porodzie ponad 4 kg, bo duży jest teraz i mnie nastraszył, bo nie wiem jak dam rade z takim wielkim. Ale to pewnie się zmieni :) Nie wymierzył mu wymiarów dzisiaj, wiem tylko że obwód główki to 3 cm. Urósł, bo 17 lipca miał 2 cm główki i 7,17 cm CRL ciałko. Brzuch dalej trochę boli, tak nisko po bokach (okolice jajników?). Mam brać nadal magnez i Duphaston... Ostatnio przestały mnie boleć piersi, ale rzyganie, zmęczenie, zgaga i wstręt do jedzenia (a przy tym ciągły głód) dalej mnie trzyma :/ W dodatku wyrosły mi włosy na brzuchu oraz odrosły na bikini (bo na bikini miałam wylaserowane laserem) i wyskoczyły pryszcze :((((


W ogóle wy już wybieracie wózki, kombinezony, ciuszki i inne rzeczy do wyprawki. Ja nawet nie mam siły o tym pomyśleć :) Jedyne co wymyśliłam i kupiłam, to poduszka ciążowa. Nie jestem bardzo na bieżąco z nowymi wpisami, bo czytam wątek od początku i jestem dopiero na 300 stronie, czyli jutro dojdę do połowy tematu uff :D

Dziewczyny, mój mężczyzna bardzo ciężko znosi brak igraszek (wcześniej było codziennie...). Ja nie mam siły zupełnie na żadne pieszczoty, a o seksie nie ma mowy, bo lekarz zabronił. Jak tak dalej będzie, to pójdzie gdzie indziej :(( Jak na razie dużo więcej pali (wcześniej robił to rzadko).
 
Do góry