reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
Hej, ale znów wczoraj napisałyście :)

Moja mama też z tych starszych, w tym roku będzie miała już 64 lata :) No ale na emeryturze już, więc dzięki temu ja mogłam wrócić do pracy. Teściowa nie pracuje, teść też na emeryturze :)

atkina- a może jakąś wycieczkę właśnie? Są takie fajne paiety na gruponach :)

green- ja sukienki i spódnice uwielbiam, ale z kosmetyów to tez tylko tuszem do rzęs umiem się posługiwać :p

Mycha- haha widzisz do kościoła nie możesz chodzić :p

Ja nie mogę na pocztę. W sobotę stałam w gigantycznej kolejece, gorąco, brak klimy, okna pozamykane, tłum, więc duchota niemożliwa. Jak dotarłam w końcu do kasy to mi mroczki w oczach stanęły i trudno się oddychało. Myślałam, ze nie wyjdę, a babka jeszcze tak wolno wypisywała. A dziś znów wycieczka na pocztę mnie czeka

Marzenka- i jak się czujesz?

Emenems- w zależności jakie Ci się dziecko urodzi :p ZNam takie smoki, co po 4 kilo miały i 62 nie starczyło :p Ale ja też obstawiam 62, do marca powinno wystarczyć, a w marcu to już lżejszy kombinezonik. O włąsnie a do auta to śpiworek do fotelika, nałożysz i już. Dziecku jedynie czapę i ew. dodatkowy kocyk, a w samochodzie pozdejmujesz

Paulina- zaopatrz się w bodziaki takie mniejsze, też na 50, bo to różnie bywa :)

Juti- to Marysia z MamyGadżety to Twoja znajoma? Szczerze mówiąc dopiero ostatnio zaczęłam czytać ten blog, bo byłam w zeszły weekend na panelu dyskusyjny, co właśnie ona była i opowiadałą o blogowanu z dziećmi :)

Ja nie wiem jak na tą wyprawkę uzbieram :) Co chwilę jakiś wyjazd, teraz jeszcze szczepienie Młodej, we wrześniu mam iść do dentysty i jak będzie kanałowe to znów kilka stówek :( Kurka stale coś. A tu jeszcze remont mamy zrobić
 
Emenems a do kiedy są u Ciebie mrozy i jak duże? Bo to też ma znaczenie. Niby 56 rozmiar jest na 1-2 miesiące. 62 2-4, 68 4-6 czy jakoś tak. Ale to zależy jak duże wagowo i wzrostowi urodzi ci się dziecko. I tak rzuciło mi się w domu masz 28stopni?? Troszkę duzo.
 
No w zimie tak mam bo kominkiem nie da sie troche nagrzać - pod koniec dnia jest koło 28 rano koło 20/22. Do trgo dochodzą ogrzewane podłogi na całym dole.
Rożnie to bywa ale najgorsze mrozy sa zawsze w styczniu moze troche w lutym marzec juz spoko jest - chłodno ale ładnie i słonecznie
 
Hej, ale znów wczoraj napisałyście :)

Juti- to Marysia z MamyGadżety to Twoja znajoma? Szczerze mówiąc dopiero ostatnio zaczęłam czytać ten blog, bo byłam w zeszły weekend na panelu dyskusyjny, co właśnie ona była i opowiadałą o blogowanu z dziećmi :)

Simka, bardziej Michał - mąż Marysi jest moim kumplem. Marysię znam głównie z jego opowieści i właśnie z bloga tego i ich wspólnego. Ale mamy się spotkać jakoś niebawem, więc i Marysię będę miała okazję poznać osobiście. :-) Może coś jeszcze, nam niedoświadczonym rodzicom podpowiedzą. :-)

Kurcze, z tego co piszecie o tych rozmiarach, to trzeba będzie co najmniej 2 kombinezony ogarnąć. Bo przecież u nas też się nie przewidzi tego jak długo zima postanowi u nas zagościć. W tym roku była przecież do kwietnia...
 
W kwestii kombinezonu do fotelika to są takie z miejscem na pasy. Miałam taki ale był bez nóg w sensie nóżki były razem a nie osobno. Nie znam ceny ni firmy bo dostałam od teściowej.

Rozmiar to bym wzięła 0-3m.

Pomogłam? ;)
 
Ale się właśnie wkurzyłam!!!
Dziś mam wizytę u lekarza i zawsze telefonicznie się każą rejestrować. Położna mówiła, by dzwonić od 11, bo lekarz przyjmuje od 14. Więc dziś posłusznie czekam do 11, dzwonię, od razu odbiera, aż dziwne bo na ogół trzeba było kilka razy próbować, zanim się trafiło na wolną linię. W każdym bądź razie, odbiera, mówię, że chcę się zarejestrować. A na to położna do mnie, że rychło w czas, że powinnam dzwonić rano, a tak mam 57 numerek. Trochę mnie zatkało, że jak to rano, przecież zawsze mówiła, że od 11. A ona na to, że tak było czasem, ale w poniedziałki ona jest od 8 i od rana trzeba dzwonić!
Myślałam, że coś mnie trafi i na miejscu rozłoży. Teraz wizyta będzie w granicach 19-20. :no:
 
reklama
Ja z kombinezonem poczekam do października listopada żeby kupić.

Od dziś mąż tydzień na urlopie ale niestety nic nie odpiczne bo już cały zaplanowany. Najważniejsze to do Wrocławia jechać ten fotelik przymierzyc do auta. AJ padne na pysk po tym tygodniu ale więcej urlopu brał nie będzie bo musi zostawić sobie na święta i tak w razie czego jakbym nie domagała bo ktoś z Pawlem musi zostać. Ale od biedy zdalnie będzie mógł pracować i tylko czasem się pokazać na spotkaniu z szefem. Choć sama nie wiem bo kto inny działem programistów musiałby zarządzać. No mowie wam pierwszą ciąża mniej problematyczna bo odpada "problem" co zrobić z starszym dzieckiem
 
Do góry