reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

ja jako takich wyraznych ruchow dziecka to nie czuje, bardziej jakies delikatne smyranie, przesuwanie. wczoraj mi niedobrzyzna w bok wlazla i musialam sie transportowac na drugi, ktory zaraz mi dretwieje.

dziewczyny z chorym kregoslupem... prosze Was nie olewajcie tego bo skonczycie jak ja kiedys. mlody mial 1,5 roku a mnie taki bol zlapal ze nie moglam wstac ani nawet noga ruszyc. pomoglo ciut leki p-bolowe. nastepnego dnia juz u neurologa bylam i sluchajcie bralam leki rozkurczajace miesnie przy kregoslupie ledzwiowym, do tego mam rotacje trzonow, mialam zaniki czucia, mialam tez takie drewtwienia od kregoslupa ze cala noga mi mrowila i dretwiala do kostki... bralam trzy rodzaje lekow. do tej pory kregoslup mi tak strzela ze az sie slabo robi na ten dzwiek. niestety wyszla mi praca siedzaca plus nadwaga. nie mowie ze w ciazy macie cwiczyc ale po ciazy wezcie sie za to z mysla o dziecku ktore powinno miec zdrowa i w pelni sil mame...

Zgadzam sie w 120% !
Pleców nie wolno lekceważyć - trzeba rehabilitować koniecznie
 
reklama
Ja też z tych kręgosłupowych. Poczytajcie sobie w necie o kinesiotapingu - to są te pasy, które przyklejają sobie np. sportowcy. W ciąży też można to bezpiecznie stosować, żeby podtrzymać trochę kręgosłup. Ja odkąd pracuję w domu to na razie nie narzekam. Ale wiem, że na pewno mój kręgosłup się odezwie, jak brzuszek podrośnie i na pewno będe z tego korzystać. Bo póki co w basenie mogę się tylko chlapać a nie pływać jakoś konkretnie, więc dla mnie to jedyna metoda, żeby nie siadł zupełnie.
Oczywiście trzeba udać się na naklejanie i naukę do specjalisty, który dobierze odpowiednią siłę działania tych plastrów i nauczy jak je prawidłowo przyklejać.
 
a tez macie tak ze robicie często siku?bo napoczatku tak miałam,potem przeszło i teraz na nowo:sorry:
u mnie dziś deszczowo wiec zaraz odgrzeje zupke bo mam od wczoraj i musze zrobić sobie drzemke:-)
co do kręgosłupa miałam kiedyś problemy ciagle mnie bolał(od dźwigania-taka praca) i miałam przeciwbólowe i zdjecie robione i stwierdził lekarz ze od przesilenia,dzis mnie boli ale da się przezyc ale musze lezec bo na siedząco niewygodnie i boli,mysle ze po drzemce będzie lepiej:-)
 
Witajcie :)
ja przy wzroscie 162cm teraz ważę 52,5kg, od początku ciąży przybrałam 3,5kg mimo tego iż mam ciągłe wymioty :/ już było lepiej, same nudności zostały, ale kilka dni temu powróciły wymioty...ehh..
Z kręgosłupem niestety też mam problem, chcę kupić pas podtrzymujący, liczę że pomoże :)
Ruchów dziecka jeszcze nie czuję, codziennie się wsłu****ę...jestem ciekawa co to za uczucie :)
Czy ktoraś z was zauważyła zmiany skórne, wzrost pieprzyków? Niby w ciąży to możliwe... U mnie na plecach zaczął powiększać się i zmienił kolor pieprzyk, byłam dziś u lekarza, odesłał mnie do chirurga na badanie oraz usunięcie. Wizyta dopiero 25 sierpnia, trochę mam obaw co do tego zabiegu w trakcie ciąży, ale ta zmiana mnie bardzo niepokoi...
 
Moje pieprzyki sie nie zmieniaja :)

Dziewczyny czujecie juz wiez z dzieckiem? Cokolwiek? Bo ja nic nie czuje i jakos sie nie roztkliwiam jak czuje ze sie rusza. W sumie nie wiem jak powinnam sie teraz czuc :)
 
reklama
Aktina cudowna wiadomość!!! Wiedziałam, że tak będzie!!! Od razu ten dzień stał się lepszy! :-)
Ściskam Cię moooocno!!!!
 
Do góry