reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
mam w dwóch jednostkach, ale jeszcze inne :

wolne b hCG 31,6 IU/I co odpowiada 0,979 MoM
PAPPA-A 5,310 IU/I co odpowiada 1,267 MoM
 
dzięki Aktina za pomoc, ale nic mi to nie mówi. Pewnie dane w MoM uwzględniają jeszcze jakieś parametry (wiek itp)
 
Test PAPP-a normy, które mogą wydać się lekarzowi „podejrzane” (na podstawie: www.dobreusg.pl |)

W przypadku Zespołu Downa: wartość fb-HCG przekracza 2,52 MoM; wartość PAPP-A jest poniżej 0,5 MoM.

W przypadku Zespołu Edwardsa i Patau: wartość fb-HCG i PAPP-a jest poniżej 0,33 MoM.

W przypadku zespołu Turnera: wartość PAPP-A poniżej 0,5 MoM przy fb-HCG rzędu 1 MoM.

W przypadku triploidii: fb-HCG i PAPP-A są poniżej 0,1 MoM lub przekraczają 5 MoM.

Ważne: każdy wynik badania biochemicznego powinien zostać zestawiony ze szczegółowym badaniem USG. Zdarza się, że test PAPP-a wskazuje na ryzyko, ale prawidłowy obraz ultrasonograficzny pozwala stwierdzić, że nie są one podejrzane. Bardzo istotne jest, aby badania prenatalne wykonać w ośrodku z dużym doświadczeniem.
 
chyba nie, bo z wuzglednieniem wieku i ryzyka podstawowego mam juz te stosunki ryzyka na drugiej stronie
 
Dziewczyny polecam staniki z cubusa ( u mnie nie ma innego sklepu z bielizna ) seria super soft - ale odetchnęłam!! Super wygodnie, bo juz nie nosilam stanika od jakiegos czasu bo kazdy mnie dusił dosłownie ... A teraz kupiłam taki sam w obwodzie jak miałam wczesniej tlko miseczka wieksza i taki miękki i lekko leży :D bo juz sie bałam w czym ja do pracy pojde hehehe
 
Test PAPP-a normy, które mogą wydać się lekarzowi „podejrzane” (na podstawie: www.dobreusg.pl |)

W przypadku Zespołu Downa: wartość fb-HCG przekracza 2,52 MoM; wartość PAPP-A jest poniżej 0,5 MoM.

W przypadku Zespołu Edwardsa i Patau: wartość fb-HCG i PAPP-a jest poniżej 0,33 MoM.

W przypadku zespołu Turnera: wartość PAPP-A poniżej 0,5 MoM przy fb-HCG rzędu 1 MoM.

W przypadku triploidii: fb-HCG i PAPP-A są poniżej 0,1 MoM lub przekraczają 5 MoM.

Ważne: każdy wynik badania biochemicznego powinien zostać zestawiony ze szczegółowym badaniem USG. Zdarza się, że test PAPP-a wskazuje na ryzyko, ale prawidłowy obraz ultrasonograficzny pozwala stwierdzić, że nie są one podejrzane. Bardzo istotne jest, aby badania prenatalne wykonać w ośrodku z dużym doświadczeniem.

Przed następną ciążą trzeba będzie trochę wbić się na studia z genetyki :) inaczej tego nie widzę
 
Bosze jaka dzisiaj jest męcząca pogoda, mnie co chwila słabo. normalnie jakby mi powietrza brakowało. Na działce ciut lepiej, a w domu się normalnie duszę. Chyba ciśnienie jakieś nie tego jest

Ja tam chyba jednak nic nie czuję. Nawet cycki już tak nie bolą, chociaż są ogromne, nadal chodzę w za małym staniku, ehh. Mam upatrzony elastyczny z atlantica, ale wczoraj już za dużo wydałam :p
Wizytę mam 20.07, a usg dopiero na połówkowym
 
reklama
Hej Dziewczyny:)
My juz wróciliśmy, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej;) Ciezko bedzie nadrobić zaległości na forum, mam nadzieje, ze u Was wszystko ok i dajecie jakos rade w te upały:)
Dzisiaj natknęłam sie na moje materiały ze szkoły rodzenia, jesli któraś z Was chciałaby, chetnie prześle na maila:)

To ja bardzo poprosze: karolinawawa1@gmail.com. Z gory dziekuje [emoji8]
 
Do góry