reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Niestety teraz juz dzieci beda coraz bardziej ruchliwe trzeba miec oczy dookola glowy i najlepiej na lozku bez opieki nie zostawiac.

Antek od godziny mi wisi na cycku, wstac nie moge a tak mi sie kawa marzy, eh. Trzeba bylo nie ogladac tv po nocach. Baby blues widzialyscie?
 
reklama
Niestety teraz juz dzieci beda coraz bardziej ruchliwe trzeba miec oczy dookola glowy i najlepiej na lozku bez opieki nie zostawiac.

Antek od godziny mi wisi na cycku, wstac nie moge a tak mi sie kawa marzy, eh. Trzeba bylo nie ogladac tv po nocach. Baby blues widzialyscie?
Ja to całe do południa w chuście nosze to rece wolne i do kibla mozna isc :D a ona zadowolona bo wtulona moze byc
 
Z dziwnych pytań.Jak myslicie można masować brzuszek,przez ubranko szczoteczką taką do twarzy soniczną?Mały od rana dzisiaj się napręża i spać nie może,minutę pomasowałam i śpi w najlepsze.
 
Dziewczyny jakich chust używacie? Właśnie myślę nad zakupem... Ale nie wiem jaka będzie najlepsza. Pomyślałam że może na początek kupię jakąś używaną. Nie wiem czy sobie dam radę z wiązaniem. Doradźcie coś:-)
Byłam wczoraj znowu u lekarza,Maleńka bardzo kaszle. Na szczęście żadnych zmian w oskrzelach. Waga 4200:-) czyli 1500 przybrała w 5 tyg.
 
Betina doradzam Kupno pierwszej chusty:

chustę kup wiązaną, tkaną splotem skośno-krzyżowym (chusty oznaczone tylko jako tkane to za mało, bo może być splot prosty tzw. pościelówa którą nie zawsze można dociągnąć)

Firmy - te są pewniaki w stu procentach
natibaby,
Lenny Lamb
Little frog (to są niższe półki cenowe. Jak masz nadmiar gotówki Oscha, Didymos, Hoppediz, Storchenwiege i na tym na pewno nie koniec)

Długość
chusty wybierz wedle rozmiaru jaki nosisz, najczęściej jednak pasują standardowe 4,6-4,7 m. (najbardziej ogólny rozmiar, starczy na większość wiązań ewentualnie zostanie ogon, dla wyższych osób może być niewystarczający, mój chłop w rozmiarze XXL ale wzrost 176 się mieścił, ale już ciężko było zrobić dwa supły, dało radę ale ciężko)

Wskazówki praktyczne ode mnie:
- kup chustę używaną, lepiej się układa, jest miększa no i przeważnie jest tańsza
- szukaj chusty 100 % bawełna, jest to najbardziej standardowy skład i na początku najłatwiej pracuje. Mam jednak bawełnę z dodatkiem 25% lnu i choć mam ją od nowości szybciutko zmiękła i jest moją ulubioną chustą. Kupując używkę z domieszką efekt powinien być podobny.
- jeśli kupisz nową wymocz w płynie zmiękczającym, upierz, włóż pod prześcieradło na łóżku w którym śpisz i tak ją "sponiewieraj", będzie się lepiej układać, rób z niej hamak dla starszaka, przeciągaj z mężem [emoji14] musi być fest wytarmoszona, im miększa tym lepsza
- natibaby na pewno oznaczają środek chusty po obu krawędziach, jeśli zecydujesz się na inną firmą sprawdź, to ułatwia sprawę
- najlepiej kup chustę w kolorowe pasy, gdzie krawędzie mają różne kolory, jeśli zaczynasz przygodę z chustowaniem będzie Ci łatwiej ogarnąć wiązania
- do chustowania niemowląt poleca się dwa wiązania: kieszonka i kangur, oba zamotasz z długiej chusty, do kangurka jednak wystarczy krótsza, jeśli masz ochotę i możliwości na dwie chusty kup krótszą i dłuższą, jeśli zdecydujesz się na długą ogonek spod kangurka przerzuć jeszcze na plecy, coby się między nogami nie majtał


Oferty znajdziecie na allegro, na olx.pl i chusty.info - forum
Na facebooku grupa Chusty - sprzedam/kupię/wymienię Link do: Zaloguj się do Facebooka | Facebook

Ogólnie chusty.info - biblia chustonoszenia :)


Aha, słówko o elastykach - nie miałam, bo mnie nie stać. Elastyk ma tylko jedno prawidłowe wiązanie, jest łatwiejszy na początek (podobno) ale starcza na krótko, im cięższe dziecko tym bardziej zjeżdża, nie można go dobrze dociągnąć.


Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
 
Dzięki Vivienne :-) na Olx znalazłam chustę tkaną o splocie prostym tylko długa 5m- szeroka 70 cm,tylko ja mam 160 cm i nie wiem czy nie za długa.
 
maja- może spróbuj swoje mleko wetrzeć i rozsmarować? a może bepanten? Ale szczerze mi nic nie pomagało (już chyba najwięcej maltan- ale nie zmywaj go przed karmieniem bo spowrotem macerujesz skórę- tak mi mowili lekarze, ze to masc której nie trzeba zmywac przed karmieniem).Mi po prostu pomagało chwilowe zaprzestanie ssania piersi :/ ale odciąganie mnie też bolało. Zresztą ja byłam tak gryziona ze przy kazdym karmieniu tryskało krwią.
 
reklama
Ja tylko purelan po kazdym karmieniu od pierwszego i nie zmywalam i kompresy z lanoliny dwa razy dzinnie po godizne i nie pękły ale był kryzys ze bolało az gwiazdy przed oczami ale jest ok ale moze Dlatrgo ze teraz daje duzo z butli i cycek to tylko dla "zabawy"
 
Do góry