reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Tak, to ja bylam ta pechowa. Blizna juz teraz ok, od tygodnia nie nosze juz opatrunku tam gdzie mialam saczek i wlasnie przed chwila ogladalam w lustrze to wszystko wyglada ok, tylko ten brzuch nad cieciem mnie jeszcze boli przy dotykaniu.
Ja juz ta waga malego sie tak nie denerwuje, ważne ze przybiera w granicy normyi to tylko na moim mleku, jak bylam w ciazy to tez zawsze byl w dolnej granicy, widicznie taka juz jego natura, bede sie martwic jak bedzie poniżej granicy to wtedy wlaczymy mm, ale czuje ze bedzie ciezko przyzwyczaić go znowu do butelki.
Dzisiaj olal jedna piers i odciagnelam, chcialam dac mu potem z butelki, a ten ani mysli i pozostalo mi wylac, smoczkow tez nie akceptuje.
Oj smaczkami gardzi grubo ! Nawet nie probuje ... Bo tylko zlosc.

Sprobuj butelki anatomicznej medela calma jest duzo inna niz normalna - trzeba sie namęczyć zeby wypić cos.
Jak z cycka. Moja pije tylko z trj butli i jest super
 
reklama
Maja całe szczęście że założyli Ci sączek, bo u mnie żaden lekarz na to nie wpadł i tak się namęczyłam, że tragedia a i tak skończyło się na ponowym cięciu i czyszczeniu.
Co do smoczków- mi połozna mowila, zeby nie dawać smoczka jak jest pierś, bo smoczka dziecko łapie płytko a pierś głęboko...
 
U nas niestety bioderka za mało się rozchodzą na boki muszę małemu ręcznik złożony między nóżki wkładać żeby ćwiczył. A czemu macie usg bioder? Mi nie o tym nie powiedział.
 
dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie :p no więc własnie byłam ciekawa chyba najbardziej Emenems jak z cycoleniem :D bo pamiętam ze nie byłas jakas mego pozytywnie nastawiona do tego. Wiecie że ja trafiłam z moim malutkim do szpitala jak miał 10 dni...no więc karmiłąm go piersią, za kazdym razem mnie zgryzł..nie umialam go przystawić, a przez nakładke nie chciał mi złapać. Ściągać też mi było ciężko, bo sutki strasznie zranione były.. no i po 10 dniach stwierdziłam że zadzwonię po położną żeby przyszła ( nie miałąm ochoty na zadna polozna bo jak urodzilam corke i przyszła polozna to : daj jej butle i swieto, nie męcz się dziewczyno ) no i jak przyszła to : OOOO MATKO BOSKA!! W ZYCIU NIE WIDZIAŁAM TAKIEJ KUPY U NOWORODKA!! SZYBKO JECHAC NA IZBE PRZYJEC...kupa była czarna, lejąca. Położna zasugerowała ze albo krwawi przy odbycie, albo mu coś w środku krwawi, jakiś narząd... no i mowilam jej ze też ulewa krwią, no ale ulewa bo mnie gryzie.. a ona na to, ze nawet jak krwawi z sutków to i tak jego kupa powinna byc jak jajecznica, żółta..no i z izby skierowanie na oddział, juz mnie straszyli hasłami hemofilia itp.. przez jedną dobę miałam odstawićpierś i obserwowali kupy- no i organizm sie sczyścił. Mój mały gość tyle spił ze mnie krwi, ze az miał takie kupy i podniesiony wskaznik krwinek czerwonych.. tak się zraziłam tym szpitalem, że powiedziałam sobie dość, nie bede karmić piersia. No ale przyszła położna i mnie namówiła jako tako, ale głowa swoje zrobiła i pokarm nie jest taki jak był, jamam takie wrażenie. Dokarmiam go mm. Nie wspomne juzo mojej psychice, bo ja mam taki lęk przed słowem SZPITAL że tragedia..bo po pierwszym porodzie po 3tyg wróciłam na oddział z zakażeniem rany po cc, a córka w domu.
dlatego dziewczyny,którym cos sie działo z blizna cc uwazajcie na to, czyście i myjcie do oporu... mi sie rana z4-5 mies.paprała...pomogło mi naswietlanie lampa bioptron.
u was tez maluchy dzisiaj takie marudne?nie wiem czy na tą pogodę deszczową czy co, ale jestem już padnięta!
troche mnie też martwi to ulewanie, ale widzę że u większości z Was jest ten problem.Ale u mnie też doszedł problem kupki- nie robi jej codziennie i brzuszek robi sie twardy, bolący i ewidentnie go boli. Włączyłam mu do diety espumisan, ale mam wrazenie ze mu nie pomaga.
Mamy które karmią mm- jakie mleko podajecie? I ile w końcu noworodek/niemowlak powinien przybierać na wadze..mój przybiera tygodniowo po 150 i położna mówi że to za mało, że mało mu dajemy jeść...
Ja karmilam Nan ale przeszłam na bebilon niunio tyje tak ok 50g na dzień je 180 ml
 
Seeyou kacper tak rzeszlo1kg na msc ale on chyba nadrabia wage bo ur z 1520g. My karmimy bebiko 1 i na porcje zjada tak ze 100ml z tym ze karmie go czesciej niz co 3h -zalezy kiedy sie domaga. Jak dostanie wiecej to ulewa.
 
Ja karmię naturalnie ,Leo przez 2 tygodnie przytył pół kilo.Niestety ulewa i ma kolki. Bioderka mamy za tydzień.
Kiedy po CC można zacząć ćwiczyć brzuszki?
 
reklama
Do góry