reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Ty wiesz, że ja też mam wrażenie że mi sie lekko przesunie 😅🤦‍♀️ coś mało mam śluzu płodnego 😔

Ja też mam mało śluzu. Pojawia się dwa dni przed owulacja, a potem zanika. Trochę mi pomaga suplementacja DHA. A próbowałaś wiesiołka ?

Sherlook po wypiciu glukozy głód Ci zapewne przejdzie. Raczej mdli, bo bardzo słodkie, ale można dodać kilka kropel wyciśniętej cytryny i nie ma wpływu na wynik badania. Mi to pomogło. Apetyt wzrośnie gdzieś dwie godzinki po wypiciu, czyli po badaniu spokojnie możesz coś zjeść. Polecam węglowodany złożone, jakąś kanapkę, żeby nie zwrócić. 😀
 
Cześć dziewczyny :) Owulacje według moich obliczeń i kalendarzyka powinnam mieć 5.11 od dziś robię testy a tu taka niespodzianka no już ?
 

Załączniki

  • CD422267-C935-421C-8EF5-FD28ED6484E8.jpeg
    CD422267-C935-421C-8EF5-FD28ED6484E8.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 86
Nie mogę powiedzieć, że jestem weteranka, ale już sporo za mną 😅
Staram się o kropka od lutego, także byłam też na staraczkach z I połowy roku.
W ogromnym skrócie: poszłam na wizytę w kwietniu, bo marcową odwołali mi przez covid, w dodatku prywatnie, bo na NFZ przyjmowali tylko kobiety co już są w ciąży i gin wysnuł podejrzenie bezowulacyjnych cykli, wg niego żaden cykl, a mam za sobą monitoring w każdym cyklu- był bez owulki 😔 po drodze torbiele, podejrzenie endometriozy, zastrzyki na pękanie, aż lekko zniechęcona do niego udałam się w zeszłym tygodniu do nowego lekarza, za sugestia jednej z forumowiczek zrobiłam badanie na insulinooporość i wyszła niestety... Nowy gin był we wtorek, zlecił kilka uzupełniających badań, idę na kontrolę i monitoring jutro. Mamy wstępny plan obrany, więc wstąpiła we mnie nowa nadzieja 🙂

Która z Was też ma homa-ir wskazujący na IO? Dietę wprowadziłam w zasadzie z dnia na dzień, wiadomo, nie od razu Rzym zbudowano, ale staram się. Cukier i słodycze aut, fastfoody wszystkie, mąka pszenna, smażone ofc też, przekonałam się do kaszy pęczak 🤦‍♀️ zastanawiam się czy gin przepisze mi coś w stylu Sioforu, bo czytałam że przepisują na IO
Przy IO ważna jest tez aktywność, ale taka spokojna kijki, marsze. Ja miałam zalecenie 10 tys kroków dziennie. Dieta jest ważna a wlasciwie zmiana sposobu odżywiania. Nie podjadamy między posiłkami, zachowujemy przerwy miedzy posiłkami minimum 4 godziny i jemy duzo warzyw do każdego posiłku. Dostałam zalecenie ze ma byc pół talerza warzyw, co na początku były dla mnie trudne do wprowadzenia.
 
Ja też mam mało śluzu. Pojawia się dwa dni przed owulacja, a potem zanika. Trochę mi pomaga suplementacja DHA. A próbowałaś wiesiołka ?

Sherlook po wypiciu glukozy głód Ci zapewne przejdzie. Raczej mdli, bo bardzo słodkie, ale można dodać kilka kropel wyciśniętej cytryny i nie ma wpływu na wynik badania. Mi to pomogło. Apetyt wzrośnie gdzieś dwie godzinki po wypiciu, czyli po badaniu spokojnie możesz coś zjeść. Polecam węglowodany złożone, jakąś kanapkę, żeby nie zwrócić. 😀
@Sherlook Ja piłam glukoze cytrynową, może będzie dla Ciebie trochę lepsza niż ta zwykła 😉
 
reklama
Ja też mam mało śluzu. Pojawia się dwa dni przed owulacja, a potem zanika. Trochę mi pomaga suplementacja DHA. A próbowałaś wiesiołka ?

Sherlook po wypiciu glukozy głód Ci zapewne przejdzie. Raczej mdli, bo bardzo słodkie, ale można dodać kilka kropel wyciśniętej cytryny i nie ma wpływu na wynik badania. Mi to pomogło. Apetyt wzrośnie gdzieś dwie godzinki po wypiciu, czyli po badaniu spokojnie możesz coś zjeść. Polecam węglowodany złożone, jakąś kanapkę, żeby nie zwrócić. 😀
Mi akurat nie grozi, to że będzie za słodkie 😍😍😍 Mogę cukier łyżkami jeść 🤔 hmmm jednak to badanie jest mi potrzebne, chyba to nie jest normalne  I kanapkę wezmę ze sobą 🙂
 
Do góry