reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
Czekam na wieczór :-) termin wychodzi z kalkulatora online na 25 grudnia :-) naprawdę mam nadzieje ze się uda tym razem :-) marze o córce ale syn tez może być ,byleby zdrowe :-) a syn będzie miał w listopadzie 8 lat :-) teraz trzymam kciuki za ciebie i resztę dziewczyn! A wy trzymajcie za mnie proszę ! :-))
Trzymamy mocno!! na pewno będzie wszystko dobrze, ale może dla pewności idź zrobić betę i powtórz za kilka dni żeby się upewnić czy dobrze przyrasta? Będziesz spokojniejsza. Długo się staraliscie o drugą dzidzię?
 
reklama
Witajcie,
Jakie testy owulacyjne polecacie?
I również pytanie... Może wyjdę na głupia ale naprawdę nie wiem jak mierzyć i od kiedy do kiedy temperature? Jakim termometrem najlepiej

Temperaturę zaraz po @ zacząć i w zasadzie można do końca cyklu, jeśli chcesz się dowiedzieć czy przyjdzie następna @ czy jest ciąża. Termometr najlepiej z 2 miejscami po przecinku. Są takie typowo do tego celu np microlife, kardioline, geratherm basal to te co miałam do tej pory. Tu jest fajna strona jak prowadzić obserwacje Link do: Metoda Rötzera - INER
 
Trzymamy mocno!! na pewno będzie wszystko dobrze, ale może dla pewności idź zrobić betę i powtórz za kilka dni żeby się upewnić czy dobrze przyrasta? Będziesz spokojniejsza. Długo się staraliscie o drugą dzidzię?
No i tu jest właśnie problem ,bo w Niemczech niema takiego latania na betę i wgl badań prywatnie ,na życzenie :-/ wiec muszę się uzbroić w cierpliwość hihi aaa i staramy się od lipca ale na luzie
 
No i tu jest właśnie problem ,bo w Niemczech niema takiego latania na betę i wgl badań prywatnie ,na życzenie :-/ wiec muszę się uzbroić w cierpliwość hihi aaa i staramy się od lipca ale na luzie
A no to w takim razie faktycznie pozostaje cierpliwość, podziwiam bo wyobrażam sobie że nie możesz usiedzieć z emocji, przynajmniej ja bym tak miała na pewno:D to czekamy z niecierpliwością na relację z zakomunikowania facetowi że będzie tatusiem:))) a miałaś jakieś symptomy czy po prostu brak @?
 
Kiedy mogę zatestowac?
Najlepiej min. 10dpo ale powinno się w terminie @ jak nie przyłazi, chociaż wiem, że ciężko wytrzymać

Dziewczyny zrobiłam dziś rano drugi test 6 dni po terminie @ ,przypomnę ze we wt lekarka nie zobaczyła kompletnie nic :-( wizyta dopiero 8 maja zwariuje do tego czasu :-(((
Ja po cichu gratuluję, plus jak ta lala :) może było zbyt wcześnie. Każda z nas jest inna. :)
Dziękuję:) ja też pierwszy raz udzielam się na forum, wcześniej czytałam temat na netkobietach, ale chyba umarł śmiercią naturalną akurat jak chciałam się dołączyć:D może trochę się przedstawię - mam na imię Ewelina i mam 31 lat (wiem, trochę późno wzięlam się za "robotę", ale tak wyszło że akurat teraz poznałam odpowiedniego faceta i naprawdę poczułam że to TEN moment), nie mam jeszcze dzieci. Nie zabezpieczamy się dopiero od 2 cykli i powiem szczerze, że myślałam że łatwiej jest zajść w ciążę, a tu okazuje się że jednak kiedy się tego naprawdę chce to wcale nie jest tak rózowo:D byłam ostatnio u ginekologa powiedzieć i o swoich planach i wstępnie nie mam przeciwskazań (wstępnie, bo nie miałam dokładnych badań, tylko standardowe badanie ginekologiczne plus usg jajników) zobaczyy jak to będzie dalej. Od miesiąca biorę witaminy z kwasem foliowym, ale poza tym nie wprowadziłam żadnych zmian, żyję jak dotychczas:) Tyle o mnie, bo zaraz się rozpiszę na pół strony:) a Wy dziewczyny długo się staracie? Bierzecie jakieś "wspomagacze"? Słyszałam że olej z wiesiołka jest dobry lub tabletki ziołowe Costangus, aczkolwiek jeszcze tego nie probowałam.
Witaj :) to ja jestem 3 lata starsza i też dopiero w tym roku postanowiliśmy się starać o dziecko :) nie jesteś sama. Ja dzisiaj od gina dodatkowo do kwasu foliowego i wit D dostała, Femibion Natal 1. Trzymam kciuki za owocny cykl :)

@ForgetMeeNot daj znać jak po wizycie, jestem ciekawa twoich wrażeń i opini;):)

Ja już po wizycie u gina. Miałam iść na 19.40 ale zadzwonili do mnie, że zwolniła im się godzina, a że ja akurat kończyłam pracę to chętnie skorzystałam. Co do samej wizyt. Nooooo powiem, że doktor baaaardzo pozytywnie mnie zaskoczył :) abstrahując od faktu, że jest przystojny :p:p to :- pierwszy raz spotkałam tak bardzo rzeczowego lekarza i nie miałam stresu, że to facet :p wszystko naprawdę bardzo dokładnie tłumaczył od podstaw, jakie kroki, co i jak, jak to wszystko powinno wyglądać itp. Zrobił cytologię, normalne badanie i usg. Jeśli chodzi o usg to tak. Jestem w 13dc - pęcherzyk na prawym jajniku 18 mm i wg gina jutro powinna być owulacja - zobaczymy. Jajniki i macica ok. Endometrium mam bardzo, bardzo ładne jak to określił :) :) Co mnie zmartwiło to mam małego mięśniaka na macicy, ale w miejscu które nie ma wpływu na możliwość zajścia i na samą ciążę i mam się tym nie przejmować i kontrolować to raz w roku.... :(
Jutro idę na badania - zlecił mi te pod kątem diagnostyki chorób tarczycy , czyli: TSH, FT4, FT3, anty TPO, anty TG oraz dodatkowo prolaktynę i badania pod toksoplazmozę i cytomegalię. Jutro rano zrobię, po 15 wyniki, a do gina idę w sobotę na 8.30. Wcisnął mnie między pacjentkami. Generalnie ogólne wrażenie mega pozytywne
 
Najlepiej min. 10dpo ale powinno się w terminie @ jak nie przyłazi, chociaż wiem, że ciężko wytrzymać


Ja po cichu gratuluję, plus jak ta lala :) może było zbyt wcześnie. Każda z nas jest inna. :)

Witaj :) to ja jestem 3 lata starsza i też dopiero w tym roku postanowiliśmy się starać o dziecko :) nie jesteś sama. Ja dzisiaj od gina dodatkowo do kwasu foliowego i wit D dostała, Femibion Natal 1. Trzymam kciuki za owocny cykl :)
Hehe no właśnie, tak to jest że każdy w swoim tempie idzie przez życie, moje koleżanki już dawno mają odchowane dzieci a ja dopiero teraz poczułam się


Ja już po wizycie u gina. Miałam iść na 19.40 ale zadzwonili do mnie, że zwolniła im się godzina, a że ja akurat kończyłam pracę to chętnie skorzystałam. Co do samej wizyt. Nooooo powiem, że doktor baaaardzo pozytywnie mnie zaskoczył :) abstrahując od faktu, że jest przystojny :p:p to :- pierwszy raz spotkałam tak bardzo rzeczowego lekarza i nie miałam stresu, że to facet :p wszystko naprawdę bardzo dokładnie tłumaczył od podstaw, jakie kroki, co i jak, jak to wszystko powinno wyglądać itp. Zrobił cytologię, normalne badanie i usg. Jeśli chodzi o usg to tak. Jestem w 13dc - pęcherzyk na prawym jajniku 18 mm i wg gina jutro powinna być owulacja - zobaczymy. Jajniki i macica ok. Endometrium mam bardzo, bardzo ładne jak to określił :) :) Co mnie zmartwiło to mam małego mięśniaka na macicy, ale w miejscu które nie ma wpływu na możliwość zajścia i na samą ciążę i mam się tym nie przejmować i kontrolować to raz w roku.... :(
Jutro idę na badania - zlecił mi te pod kątem diagnostyki chorób tarczycy , czyli: TSH, FT4, FT3, anty TPO, anty TG oraz dodatkowo prolaktynę i badania pod toksoplazmozę i cytomegalię. Jutro rano zrobię, po 15 wyniki, a do gina idę w sobotę na 8.30. Wcisnął mnie między pacjentkami. Generalnie ogólne wrażenie mega pozytywne
Najlepiej min. 10dpo ale powinno się w terminie @ jak nie przyłazi, chociaż wiem, że ciężko wytrzymać


Ja po cichu gratuluję, plus jak ta lala :) może było zbyt wcześnie. Każda z nas jest inna. :)

Witaj :) to ja jestem 3 lata starsza i też dopiero w tym roku postanowiliśmy się starać o dziecko :) nie jesteś sama. Ja dzisiaj od gina dodatkowo do kwasu foliowego i wit D dostała, Femibion Natal 1. Trzymam kciuki za owocny cykl :)



Ja już po wizycie u gina. Miałam iść na 19.40 ale zadzwonili do mnie, że zwolniła im się godzina, a że ja akurat kończyłam pracę to chętnie skorzystałam. Co do samej wizyt. Nooooo powiem, że doktor baaaardzo pozytywnie mnie zaskoczył :) abstrahując od faktu, że jest przystojny :p:p to :- pierwszy raz spotkałam tak bardzo rzeczowego lekarza i nie miałam stresu, że to facet :p wszystko naprawdę bardzo dokładnie tłumaczył od podstaw, jakie kroki, co i jak, jak to wszystko powinno wyglądać itp. Zrobił cytologię, normalne badanie i usg. Jeśli chodzi o usg to tak. Jestem w 13dc - pęcherzyk na prawym jajniku 18 mm i wg gina jutro powinna być owulacja - zobaczymy. Jajniki i macica ok. Endometrium mam bardzo, bardzo ładne jak to określił :) :) Co mnie zmartwiło to mam małego mięśniaka na macicy, ale w miejscu które nie ma wpływu na możliwość zajścia i na samą ciążę i mam się tym nie przejmować i kontrolować to raz w roku.... :(
Jutro idę na badania - zlecił mi te pod kątem diagnostyki chorób tarczycy , czyli: TSH, FT4, FT3, anty TPO, anty TG oraz dodatkowo prolaktynę i badania pod toksoplazmozę i cytomegalię. Jutro rano zrobię, po 15 wyniki, a do gina idę w sobotę na 8.30. Wcisnął mnie między pacjentkami. Generalnie ogólne wrażenie mega pozytywne
Hehe, no właśnie tak to w życiu jest że każdy w innym czasie jest gotowy na bycie mamą:) Jeśli dobrze pójdzie to będziem razem testować:) Jeśli chodzi o mięśniaka to się nie martw, moja koleżanka tez miała i sam jej się wchłonął, w ogóle nie miał wpływu na ciążę. A Ty byłaś na wizycie prywatnej czy na nfz? Bo kurcze ja byłam na nfz i nie zlecił takich badań, po prostu kazał działać:D
 
Hehe, no właśnie tak to w życiu jest że każdy w innym czasie jest gotowy na bycie mamą:) Jeśli dobrze pójdzie to będziem razem testować:) Jeśli chodzi o mięśniaka to się nie martw, moja koleżanka tez miała i sam jej się wchłonął, w ogóle nie miał wpływu na ciążę. A Ty byłaś na wizycie prywatnej czy na nfz? Bo kurcze ja byłam na nfz i nie zlecił takich badań, po prostu kazał działać:D
Ja u gina na NFZ byłam tylko raz i powiedziałam sobie, że to pierwszy i ostatni. Może źle trafiłam. Od lat chodzę prywatnie ale nigdzie nie osiadłam na stałe, zaliczałam dwie trzy wizyty ale już na pierwszej miałam wątpliwości, a teraz chyba pierwszy raz mogę powiedzieć, że w końcu znalazłam swojego ginekologa. Mam nadzieje, że po kolejnych wizytach nie zmienię zdania.
Narazie mam się nie stresować tym mięśniakiem
 
Najlepiej min. 10dpo ale powinno się w terminie @ jak nie przyłazi, chociaż wiem, że ciężko wytrzymać


Ja po cichu gratuluję, plus jak ta lala :) może było zbyt wcześnie. Każda z nas jest inna. :)

Witaj :) to ja jestem 3 lata starsza i też dopiero w tym roku postanowiliśmy się starać o dziecko :) nie jesteś sama. Ja dzisiaj od gina dodatkowo do kwasu foliowego i wit D dostała, Femibion Natal 1. Trzymam kciuki za owocny cykl :)



Ja już po wizycie u gina. Miałam iść na 19.40 ale zadzwonili do mnie, że zwolniła im się godzina, a że ja akurat kończyłam pracę to chętnie skorzystałam. Co do samej wizyt. Nooooo powiem, że doktor baaaardzo pozytywnie mnie zaskoczył :) abstrahując od faktu, że jest przystojny :p:p to :- pierwszy raz spotkałam tak bardzo rzeczowego lekarza i nie miałam stresu, że to facet :p wszystko naprawdę bardzo dokładnie tłumaczył od podstaw, jakie kroki, co i jak, jak to wszystko powinno wyglądać itp. Zrobił cytologię, normalne badanie i usg. Jeśli chodzi o usg to tak. Jestem w 13dc - pęcherzyk na prawym jajniku 18 mm i wg gina jutro powinna być owulacja - zobaczymy. Jajniki i macica ok. Endometrium mam bardzo, bardzo ładne jak to określił :) :) Co mnie zmartwiło to mam małego mięśniaka na macicy, ale w miejscu które nie ma wpływu na możliwość zajścia i na samą ciążę i mam się tym nie przejmować i kontrolować to raz w roku.... :(
Jutro idę na badania - zlecił mi te pod kątem diagnostyki chorób tarczycy , czyli: TSH, FT4, FT3, anty TPO, anty TG oraz dodatkowo prolaktynę i badania pod toksoplazmozę i cytomegalię. Jutro rano zrobię, po 15 wyniki, a do gina idę w sobotę na 8.30. Wcisnął mnie między pacjentkami. Generalnie ogólne wrażenie mega pozytywne
Czyli taki sam schemat działania, też dostałam od niego te same badania i te same witaminki, teraz po czasie i po wszystkich wynikach mam tego trochę więcej do łykania ;) 2 cykle monitorował mi owulacje, jak się okazało, że pecherzyki nie pękają to zaczęliśmy działać z wspomagać ami. I tak latam do niego od stycznia po 2-3 razy w miesiacu;) ale serio lubię te wizyty;) i to też mój pierwszy facet ginekolog i nie zamienię go już na żadną kobietę, bo to lekarz do rany przyłóż. I rozwala mnie to, że mimo, że ma tyle pacjentek to pamięta, co i jak bez zaglądania w karte:) Zawsze przyjmie, nawet jak nie jest się zapisaną, zawsze telefon odbierze, a jak nie to oddzwoni. Cieszę się, że Tobie też się podoba, serio jesteś w dobrych rękach. A co do przystojności to Ci pisałam i ostrzegałam:D:p
A co do mięśnia, to nie przejmuj się, moja siostra ma kilka i donosiła zdrowe dzieci. Jak faktycznie są w miejscach, które nie przeszkadzają to nie ma problemu. Mi wykrył jako jedyny, że mam macie łukowatą,czy jakoś tak, ale to też podobno nie powinno przeszkadzać.
 
Dziękuję:) ja też pierwszy raz udzielam się na forum, wcześniej czytałam temat na netkobietach, ale chyba umarł śmiercią naturalną akurat jak chciałam się dołączyć:D może trochę się przedstawię - mam na imię Ewelina i mam 31 lat (wiem, trochę późno wzięlam się za "robotę", ale tak wyszło że akurat teraz poznałam odpowiedniego faceta i naprawdę poczułam że to TEN moment), nie mam jeszcze dzieci. Nie zabezpieczamy się dopiero od 2 cykli i powiem szczerze, że myślałam że łatwiej jest zajść w ciążę, a tu okazuje się że jednak kiedy się tego naprawdę chce to wcale nie jest tak rózowo:D byłam ostatnio u ginekologa powiedzieć i o swoich planach i wstępnie nie mam przeciwskazań (wstępnie, bo nie miałam dokładnych badań, tylko standardowe badanie ginekologiczne plus usg jajników) zobaczyy jak to będzie dalej. Od miesiąca biorę witaminy z kwasem foliowym, ale poza tym nie wprowadziłam żadnych zmian, żyję jak dotychczas:) Tyle o mnie, bo zaraz się rozpiszę na pół strony:) a Wy dziewczyny długo się staracie? Bierzecie jakieś "wspomagacze"? Słyszałam że olej z wiesiołka jest dobry lub tabletki ziołowe Costangus, aczkolwiek jeszcze tego nie probowałam.
Hej :-) witaj ;-))jestes w moim wieku ;-) tez nie mam jeszcze dzieciatka :-) teraz moj 6 cykl staran :-) zobaczymy co z niego wyjdzie niedlugo :-)
 
reklama
Czy Wy widzicie tego bladziocha, aż sama nie dowierzam na żywo kreska jest lekko różowa...
 

Załączniki

  • 20180419_185718.jpg
    20180419_185718.jpg
    651,2 KB · Wyświetleń: 134
Do góry