reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
Dziewczyny podpowiedźcie mi proszę.
Jestem na stymulacji letrozolem 3-7 dc 2x1. To zalecenie lekarza. Po ostatnim swoim cyklu gdzie pęcherzyki urósł 23 mm i słabym endometrium ( w 11 dc 6,3 mi) wpadłam na pomysł żeby brać olej z wiesiołka. Zaczęłam brać ale tak sie zastanawiam czy nie będzie to kolidowało z letrozolem. Boję się żeby nie namieszać sobie. Chodź ostatnio miałam słabe endometrium i niski estradiol. Mój ginekolog twierdzi że przy braniu letrozolu nie monitoruje się estradiolu a zlecony ostatnio był pomyłką. Coś mi tu nie pasuje bo im wyższy estradiol tym ładniejsze endometrium. A jak samo nie rośnie to można go wspomóc. Moje pytanie brzmi czy można łączyć wiesiołka i letrozol? I czy stosujecie wiesiolka do dni płodnych czy do owulacji? Ginekologa się nie zapytam bo on nie uznaje takich rzeczy, a po opiniach innych widzę że wiesiolek jest bardzo dobry.
Ja nie wiem czy mozna laczyc wiesiolek z tym lekiem a chcialam napisac ze ja w pierwszym cyklu brania wiesiolka zaszlam w ciążę a to byl moj 3 cykl starań.mysle ze on mi bardzo pomogl mialam bardzo wyrazne objawy owulacji i duzo sluzu plodnego.wiec polecam wiesiolek.
 
reklama
Dziewczyny podpowiedźcie mi proszę.
Jestem na stymulacji letrozolem 3-7 dc 2x1. To zalecenie lekarza. Po ostatnim swoim cyklu gdzie pęcherzyki urósł 23 mm i słabym endometrium ( w 11 dc 6,3 mi) wpadłam na pomysł żeby brać olej z wiesiołka. Zaczęłam brać ale tak sie zastanawiam czy nie będzie to kolidowało z letrozolem. Boję się żeby nie namieszać sobie. Chodź ostatnio miałam słabe endometrium i niski estradiol. Mój ginekolog twierdzi że przy braniu letrozolu nie monitoruje się estradiolu a zlecony ostatnio był pomyłką. Coś mi tu nie pasuje bo im wyższy estradiol tym ładniejsze endometrium. A jak samo nie rośnie to można go wspomóc. Moje pytanie brzmi czy można łączyć wiesiołka i letrozol? I czy stosujecie wiesiolka do dni płodnych czy do owulacji? Ginekologa się nie zapytam bo on nie uznaje takich rzeczy, a po opiniach innych widzę że wiesiolek jest bardzo dobry.
Hej. Tez mialam stymulacje letrozolem, z tym ze w 2-6dc. Wiesiolka zaczelam brac od ok 7dc bo wczesniej zapomnialam kupic. Czytalam ze moze powodowac mikroskurcze więc odstawilam jak gin powiedzial na monitoringu ze owu sie zbliza. Nie zauwazylam żadnych skutkow ubocznych łączenia leku z wiesiolkiem. Nie wiem tez czy mialo to wplyw, ale akurat w tym cyklu się udalo! [emoji7] trzymam kciuki za Ciebie [emoji4]
Ps. Tez miałam slabe endometrium, wiec codziennie wieczorem pilam lampke wytrawnego czerwonego wina i jadlam migdaly i w 3 dni moje endo zrobilo sie "idealne" jak to określił moj gin [emoji4]
 
@Martitka5 ja w tym cyklu brałam letrozol 3-7dc i wiesiołek do owulacji. Wszystko jest ok, a endometrium piękne jak nigdy, bo prawie 15 mm w 14dc. No i 2 piękne pecherzyki a potem ciałka żółte. Także ja polecam ten zestaw. Jakoś nigdy nie miałam tragicznego endo zazwyczaj pomiędzy 9 a 12 w okolicach owulacji, ale w tym jest jeszcze lepiej i jestem pewna, że to właśnie zasługa wiesiolka:) teraz tylko czekam na efekty;)
 
@agawid no ja już po wizycie i endo i u ginekologa, u gina (9dc, pęcherzyk dominujący niby jest na prawym - 9mm, w środę idę na usg zobaczyć czy dalej rośnie - będzie to 15 dc, mam dalej brać duphaston, no i zobaczymy czy jest owu, a jak nie to będziemy stymulować.

u endo hmmm. zobaczył wyniki i zaniepokoił się podwyższonym tsh, jednak dla starających winno być na pewno niższe niż moje 3,5 , ale niby nie jest na tyle wysokie, żeby zbijać euthyroxem, dał jedynie JODID. mam jeszcze podwyższony testosteron, mam zrobić wyniki LH, FSH i ESTRADIOL max do 7dc i znowu do niego podejść..

Brała któraś z was ten JODID? też na zbicie tsh? (moja ciekawośc wzięła górę, pokopałam w google i naczytałam się że czasami ten jodid podwyższa tsh :((
U mnie też podwyższony testosteron. Nieznacznie ale jednak. Tsh mam 2.2 czasem 2.4 i nic nie kazali brać skoro mam pozostałe parametry tarczycy ok. Stosunek lh do fsh jest prawidłowy. Progesteron kilka razy wyszedł mi kiepsko ale zdarzyły się też bardzo dobre wyniki. ciężko to ogarnąć wszystko ... dobrze ze jest tu ktoś z podobnym problemem. Możemy przynajmniej pogadać jak leczy nas gin.
 
@Martitka5 ja w tym cyklu brałam letrozol 3-7dc i wiesiołek do owulacji. Wszystko jest ok, a endometrium piękne jak nigdy, bo prawie 15 mm w 14dc. No i 2 piękne pecherzyki a potem ciałka żółte. Także ja polecam ten zestaw. Jakoś nigdy nie miałam tragicznego endo zazwyczaj pomiędzy 9 a 12 w okolicach owulacji, ale w tym jest jeszcze lepiej i jestem pewna, że to właśnie zasługa wiesiolka:) teraz tylko czekam na efekty;)
@Fleur86 kiedy testujesz Kochana?
 
A kiedy powinnaś dostać @? Mogę Cię pocieszyć tym , że mojej kuzynce dopiero po 2 tyg po terminie spodziewanej @ test pokazał cień cienia , wiec może nic straconego! Trzymam kciuki!
Wedlug aplikacji we wtorek 22.05 ale patrzac na ostatni cykl 23d to myslalam ze ten cykl tez bedzie krotki.
 
Dziewczyny a co powiecie o tabletkach ovarin ? Brała któraś na własna rękę, bez zalecenia lekarza ? Bo czytam na innych forum i kobiety polecają. Przypomnę tylko, ze biore jak narazue kwas foliowy i wiesiołka :p może lepiej zamienić na ovarin ??
Ja biore ovarin alr jak dla mnie jakos nie widze roznicy.
 
Ostatnia edycja:
No dla mnie też jest super i fajnie , że według objawów zmienia dzień owulacji, bo owu mam zazwyczaj później, a tu jestem pewna , że miałam 13 maja, bo bol jajnika był nie wyobrazalnie duży czułam normalnie jak mi pecherzyk pęka :rofl:
A Ty stosujesz testy owu?
 
reklama
Do góry