reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
reklama
Ale test owulacyjny też może wykryć ciążę. Jeśli przy terminie miesiączki lub po jej terminie na teście owu pokażą się dwie kreski może być to ciaza. Gdzieś czytałam że test owu wykryje wcześniej ciążę niż ciążowy ale nie wiem czy to prawda.
To jest forumowy mit. :) Nie ma na to reguły, u niektórych wychodzi u innych nie więc nie ma to żadnej wiarygodności.
 
Kilka dni po owu nie powinna być wyrazna kreska testowa na teście owulacyjnym. Skok LH mamy tylko przed owu i w trakcie A nie po owu.
 
Tak czy siak. Ciążę powinien potwierdzić tylko i wyłącznie ginekolog A nie jakieś testy. To jest tylko takie moje zdanie
Testy mają konkretne przeznaczenie i powinny w danym przeznaczeniu używane. Są domowego użytku dlatego mimo jakiegokolwiek wyniku (mówię tu o ciąży) nie potwierdzają ani nie wykluczają ciąży, a pozytywny wynik powinno się konsultować z lekarzem. :) Z resztą wystarczy zawsze robić wszystko tak jak napisane jest w ulotce. :) Testy ciążowe są po to żeby co cykl nie biegać do ginekologa pytać się czy jest się w ciąży. ;) A co do testów owulacyjnych to nie spotkałam żadnego lekarza, który by je zalecał robić, awręcz przeciwnie. :)
 
Tak ale są kobiety którym testy ciazowe nie wykrywają ciąży i nie są świadome że w ich organizmie się coś dzieje. A nie każda kobieta ma objawy ciążowe i nie każdej kobiecie zatrzymuje się miesiączka w ciąży.
 
A jak sama napisałaś że obojętnie jaki wynik testu czy pozytywny czy negatywny to i tak trzeba iść do ginekologa potwierdzić wynik testu tak? I jeżeli są kobiety które robią testy co miesiąc to i tak do ginekologa powinny się wybrać co miesiąc potwierdzić wynik testu ciazowego .
 
Ja jak kiedyś wykonywałam testy ciazowe to w ulotce było napisane że obojętnie jaki wynik testu powinno iść potwierdzić do ginekologa nie tylko gdy test jest pozytywny.
 
Tak ale są kobiety którym testy ciazowe nie wykrywają ciąży i nie są świadome że w ich organizmie się coś dzieje. A nie każda kobieta ma objawy ciążowe i nie każdej kobiecie zatrzymuje się miesiączka w ciąży.
Wątpię by było takie kombo gdzie kobieta na raz nie ma objawów i ma miesiączkę. W ogóle to nie znam ani jednej kobiety, która miałaby miesiączkę mimo ciąży, plamienia tak, miesiączki - kilkudniowego krwawienia to na prawdę musiałby być rzadki przypadek. Chociaż na forum jest to przypadek bardzo częsty. ;) Po jakimś czasie kobieta orientuje się, że coś jest nie tak, mimo to, są to tak rzadkie przypadki, że nie można tak uogulniać, że testy są złe. Ja sama jestem przykładem, gdzie testy nie wskazywały na ciążę a byłam w ciąży, mimo to skonsultowałam to z lekarzem.
 
reklama
A jak sama napisałaś że obojętnie jaki wynik testu czy pozytywny czy negatywny to i tak trzeba iść do ginekologa potwierdzić wynik testu tak? I jeżeli są kobiety które robią testy co miesiąc to i tak do ginekologa powinny się wybrać co miesiąc potwierdzić wynik testu ciazowego .
Nie, napisałam, że pozytywny powinny skonsultować z lekarzem. :) Ale jeśli test jest negatywny i miesiączka nie przychodzi to również warto pójść do lekarza. W tych czasach wystarczy jeszcze zrobić test z krwi, jest wiarygodny, ale też nie zawsze, bardzo rzadko ale zdarza się - że beta hcg jest pozytywna ale nie z powodu ciąży.
 
Do góry