reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
reklama
Cześć !

Za nami 8 cykli (od czerwca 2018) .. staramy się o 1 dziecko :)
Mam lat 30 -mąż 33.
Zrobione badania u mnie i męża- nie widać żadnych przeciwwskazań.. ..
Owulacja potwierdzona monitoringiem, progesteron w 19dn:14,3 ;TSH: 2,5 ; nie wiem co jeszcze może być istotne... może powinnam zmienić lekarza.

Chyba naszym największym problemem są chęci... chyba za bardzo chcemy...
z chęcią poczytam jak przestać o tym myśleć i jak to u Was wygląda..

Powodzenia dla wszystkich Kobitek!
Hej,
jakiś czas temu pisałam o sobie - do tej pory tylko obserwowałam Was...ale postanowilam się ponownie odezwać:)

Szukam osób, które miały/mają taki problem co ja.. mianowicie wyszło na to, że mam nie drożny jeden jajowód - a drugi jest jakiś zawiły -ale niby drożny... dodatkowo cała macica leży po jedej stronie co też robi ze mnie niezwykły przypadek:( Czy ktoś tak ma? Komuś udało się zajść w ciążę? Naturalnie czy z pomocą medycyny?

Wyniki pozostałe mam w normie - tarczyca, owulacja itp wszystko jest ok

Może ktoś miał podobny problem?
 
Jejku kolejny piękny dzień a ja na 12h do pracy :( wczoraj miałam koszmarny dzień, dwa dni mnie w pracy Nie było i wczoraj chyba wszyscy mozliwi dostali opiernicz :/ powiedzcie mi Kochane kiedy bada się prolaktyne? Bo jeszcze to myślę żeby sobie sprawdzić
 
Jejku kolejny piękny dzień a ja na 12h do pracy :( wczoraj miałam koszmarny dzień, dwa dni mnie w pracy Nie było i wczoraj chyba wszyscy mozliwi dostali opiernicz :/ powiedzcie mi Kochane kiedy bada się prolaktyne? Bo jeszcze to myślę żeby sobie sprawdzić
Kiedyś mówili że obojętnie w jaki dzień cyklu, a teraz często słyszę że najlepiej między 3 a 5 dniem cyklu :)
 
Jejku kolejny piękny dzień a ja na 12h do pracy :( wczoraj miałam koszmarny dzień, dwa dni mnie w pracy Nie było i wczoraj chyba wszyscy mozliwi dostali opiernicz :/ powiedzcie mi Kochane kiedy bada się prolaktyne? Bo jeszcze to myślę żeby sobie sprawdzić
Obojętnie w jaki dzień cyklu, ale trzeba do takiego badania odpowiednio się przygotować. Nie można pić alkoholu 2-3 dni przed badaniem, powstrzymać się od picia kawy i herbaty na 12 godzin przed badaniem. Dzień przed badaniem wyeliminować stres, nie można uprawiać też seksu ani stymulować skutków. W dniu badania trzeba być na czczo, tj 12 godzin przed badaniem powinien być ostatni posiłek. Rano można wypić szklankę wody, dobrze iść na badanie przed przyjęciem leków ale też nie może być to za wcześnie, najlepiej na badanie udać się około 9-10. Niewielki wysiłek fizyczny np chodzenie może zafałszować wyniki, więc dzień przed badaniem trzeba jak najmniej się forsować a w dzień badania tym bardziej, przed wejściem do gabinetu zabiegowego powinno się co najmniej 10 minut posiedzieć. No i też w dzień pobrania krwi (oczywiście przed pobraniem) nie powinno się być u ginekologa, chodzi tu właśnie o badanie ginekologiczne.
To niestety już nie jest takie zwyczajne badanie że tylko na czczo trzeba być. :)
 
reklama
Obojętnie w jaki dzień cyklu, ale trzeba do takiego badania odpowiednio się przygotować. Nie można pić alkoholu 2-3 dni przed badaniem, powstrzymać się od picia kawy i herbaty na 12 godzin przed badaniem. Dzień przed badaniem wyeliminować stres, nie można uprawiać też seksu ani stymulować skutków. W dniu badania trzeba być na czczo, tj 12 godzin przed badaniem powinien być ostatni posiłek. Rano można wypić szklankę wody, dobrze iść na badanie przed przyjęciem leków ale też nie może być to za wcześnie, najlepiej na badanie udać się około 9-10. Niewielki wysiłek fizyczny np chodzenie może zafałszować wyniki, więc dzień przed badaniem trzeba jak najmniej się forsować a w dzień badania tym bardziej, przed wejściem do gabinetu zabiegowego powinno się co najmniej 10 minut posiedzieć. No i też w dzień pobrania krwi (oczywiście przed pobraniem) nie powinno się być u ginekologa, chodzi tu właśnie o badanie ginekologiczne.
To niestety już nie jest takie zwyczajne badanie że tylko na czczo trzeba być. :)
O masakra. To chyba nie jestem w stanie iść na to badanie. Wiecznie stres a chodzenia nie wyeliminuje :/ no nic, dzięki Gosia za info :)
 
Do góry